-- Adversting 9 --
-- Adversting 10 --
-- Adversting 1 --

Tırnaklarında oje değil, yağ pas var

17:33:37 | 2017-03-11
-- Adversting 5 --

Edirne’de lastik montajı ve satışı yapan kadın adeta erkeklere meydan okuyor. 25 yılından beri lastik sektöründe çalışan kadın üniversite mezunu olduğunu, işini çok sevdiğini söyledi.
İş hayatına lastik servisinde sekreter olarak başlayan 40 yaşındaki Remziye Şahin Cankıran, montaja merak saldıktan sonra kendi dükkanını açarak daha çok erkeklerin uğrak yeri olan dükkanında sabahtan akşama kadar evine para götürmek için çalışıyor.
Lastik sektöründe kendini kanıtlayan Remziye Şahin Cankıran, işini çok sevdiğini belirtti. Edirne’de 1992 yılından beri lastik sektöründe çalıştığını dile getiren Cankıran, "Halkla İlişkiler Bölümü mezunuyum. Evliyim ve iki çocuğum var. İşimi 1992 yılından bu yana sürdürüyorum. Bana göre ne iş yaptığınız değil işinizi severek yapmanız önemli. İşi sevdiğimden herhalde meslek olarak edindim. 1992 yılından itibaren yapıyorum. Edirne’de en eski lastik satıcısıyım" dedi.
Eskiden serviste çalışan erkeklere lastik takma ve sökmede yardım ettiğini dile getiren Cankıran, "Şu anda eleman yetiştiriyoruz. Elemanlarımız yapıyor bu işi. Lastik işi zevkli bir iş. Ama zor bir iş. Bir bayanın yapması bazen müşterilere farklı geliyor. Bana göre artı yazıyor çünkü genelde araç kullanıcıları erkek olduğu için maalesef erkek egomanyası olan bir toplumuz sizden daha çok bildiğini sanıyorlar. Onlardan daha çok bildiğiniz zaman ister istemez size daha saygılı yaklaşıyorlar. Edirne’de tek bayan oto lastikçisi benim. Sektörümüzde bayan çalışanlar var ama daha çok sekreter, ön muhasebe. Birebir müşteri ile muhatap olup satış konusunda tek bayan benim" dedi.
(İHA)

-- Adversting 6 --


ETİKET :  

Tümü