-- Adversting 9 --
-- Adversting 10 --
-- Adversting 1 --

Köftecide Hacivat-Karagöz oyunu

17:33:36 | 2017-03-11
-- Adversting 5 --

Tiyatro Sanatçısı Kemal Atangür, köfte salonunun altına kurduğu Oda Tiyatrosunda 19 yıldır Hacivat-Karagöz gölge oyununu sergiliyor.
Tokat’ta Behzat Bulvarındaki lokantasının üst katında dede mesleği olan köftecilik alt katında ise kendi mesleği olan oyunculuğu bir arada buluşturan Tiyatro Sanatçısı Kemal Atangür, 36 kişilik Münir Özkul Oda Tiyatrosu’nda cuma akşamları Hacivat-Karagöz gölge oyununu perdeye yansıtıyor. "Ekmek arası tiyatro" sloganıyla her hafta sanatseverlerle buluşan Atangür, haftada bir gece Karagöz-Hacivat oyunu bir gece de tiyatro oyunu sergiliyor.
1994 yılından bugüne kadar Karagöz-Hacivat oyununu sergilediğini ifade eden, "Altını çizdiğim konu bir işin devamlılığı sürekliliği, benim için önemli olan bu. Artık Tokat biliyor ki her cuma akşamı bu küçük salonda karagöz oyunu var. Cumartesi günleri de tiyatro yapıyoruz. Ekstra gösterilerimiz de oluyor" dedi.
Tiyatro salonunu büyütmek için arayış içerisinde olduğunu ifade eden Atangür "36 kişi değil de 100 kişi olsun diyebileceğimiz bir yer arıyorum ama maalesef henüz rastlamadım. İmkanlar olursa böyle bir hayalim var" diye konuştu.
Karagöz Hacivat oyununu izleyenler de genelde Ramazan aylarında sergilenen oyunu Tokat’ta her hafta izlemenin kendileri için bir şans olduğunu kaydetti.
(Nurhan İçmez/İHA)

-- Adversting 6 --


ETİKET :  

Tümü