TÜBİTAK Derecelerinde Sakarya’nın Gurur Günü
 

TÜBİTAK Derecelerinde Sakarya’nın Gurur Günü

Genç beyinleri düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırmaya teşvik ederek gelecekte karşılaşacakları problemlere çözümler üretebilen ...

16 Mart 2020 Pazartesi 03:59
Yazdır

TÜBİTAK Derecelerinde Sakarya’nın Gurur Günü

Genç beyinleri düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırmaya teşvik ederek gelecekte karşılaşacakları problemlere çözümler üretebilen 21. Yüzyıl becerilerine sahip bireylerin yetişmesini sağlamak amacıyla her yıl düzenlenen bu yıl 51.si gerçekleştirilen TÜBİTAK Liselerarası Araştırma Projeleri Yarışmasında Bölge dereceleri belli oldu.

İstanbul (Anadolu), Kocaeli, Sakarya ve Düzce’nin yer aldığı İstanbul Asya Bölgesi Ödül Töreni Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Fuaye alanında gerçekleşti.

Toplamda 42 derecenin verildiği 100 projenin sergilendiği bölge ödül töreninde Sakarya’daki okullarımızdan yapılan 207 başvuru arasından 21 proje sergilendi ve 11 projemiz ödüle layık görülerek derece sahibi oldu.

İlimiz öğrencilerinin büyük başarı gösterdiği bölge sergisinin ilk gün düzenlenen açılış programına katılarak proje sahibi öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tek tek kutlayan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, açıklanan yarışma sonuçlarında okullarımızın kazandığı başarılardan büyük gurur duyduğunu belirterek, emeği geçen okul yöneticilerine, danışman öğretmenlerimize ve geleceğin bilim insanı olma yolunda ümit vaat eden gençlerimize çok teşekkür etti.

Psikoloji alanında tüm derecelerin Sakarya’nın projelerine gittiği Bölge Finalinde,

Değerler Eğitimi alanında 2.lik ve 3.lük, Psikoloji alanında 1.lik, 2.lik ve 3.lük, Sosyoloji alanında 1.lik ve 2.lik, Tarih alanında 2.lik ve 3.lük, Teknoloji Tasarım alanında 3.lük ve Türk Dili ve Edebiyatı alanında ise 3.lük dereceleri Sakarya’nın projelerine geldi.

Bölge sergisine davet yüzdesi ve bölge derecesi kazanma yüzdesi bakımından tüm zamanların en iyi yüzdesinin elde edildiği 2020 yılında, Psikoloji ve Sosyoloji alanındaki finalist projeler Ankara’da yapılacak Türkiye finalinde Türkiye derecesi için yarışacak.

 

Bölge derecesi alan projeler, okullar ve dereceleri :

OKULU

PROJENİN ADI

ALANI

KARAR

BÖLGESİ

İLÇESİ

SAKARYA KARASU ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

MERHAMET DEĞERİNİN KUŞAKLARDAKİ KARŞILIĞI

DEĞERLER EĞİTİMİ

İKİNCİ

İSTANBUL ASYA

KARASU

SAKARYA CEVAT AYHAN  FEN LİSESİ

LİSE ÖĞRENCİLERİNİN ADALET DEĞERİ METAFORLARINDAN PRATİKTE İŞLEYEN ADALETE YOLCULUK

DEĞERLER EĞİTİMİ

ÜÇÜNCÜ

İSTANBUL ASYA

ADAPAZARI

SAKARYA ŞEHİT ÜSTEĞMEN İBRAHİM ABANOZ ANADOLU LİSESİ

SANAT TERAPİSİNE DAYALI GRUPLA PSİKOLOJİK DANIŞMANIN ÜNİVERSİTE SINAVINA HA

Anahtar Kelimeler: genç, beyinleri, düşünmeye, gözlem, yapmaya, merak
Bu haber toplam 9097 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler