hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
81 İl Valiliğine Koronavirüs Salgını Konulu Ek Genelge Gönderildi EXPO Sakarya şehrin tanıtımına katkı sunacak Bisiklet Vadisi şampiyona öncesi test yarışlarına ev sahipliği yaptı Endüstriyel kenevirlerin hasadı başladı Deprem kredilerinin iptali mecliste resmen yasalaştı BU ÇİLEK DÜNYA MARKASI OLMALI Sakarya’da 200 Okul ‘Okulum Temiz' Belgesi Aldı 6. Intraders Uluslararası Ticaret Kongresi Tamamlandı ÖZKOǒTAN SERT ÇIKIŞ: “O KİŞİ, HALA DERS VERİYOR MU?!” Durmuş; 'Sınıflar sizinle güzel çocuklar'
81 İl Valiliğine Koronavirüs Salgını Konulu Ek Genelge Gönderildi
81 İl Valiliğine Koronavirüs Salgını Konulu Ek Genelge Gönderildi
 

EXPO Sakarya şehrin tanıtımına katkı sunacak
EXPO Sakarya şehrin tanıtımına katkı sunacak
 

Bisiklet Vadisi şampiyona öncesi test yarışlarına ev sahipliği yaptı
Bisiklet Vadisi şampiyona öncesi test yarışlarına ev sahipliği yaptı
 

Endüstriyel kenevirlerin hasadı başladı
Endüstriyel kenevirlerin hasadı başladı
Sakarya Üniversitesi Sağlık Sektörüne Deneyimli Personel Yetiştirecek
 

Sakarya Üniversitesi Sağlık Sektörüne Deneyimli Personel Yetiştirecek

Sakarya Üniversitesi ile Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü arasında sağlık eğitimi alan öğrencilerin staj uygulamalarına yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

6 Mart 2020 Cuma 21:42
Yazdır

Sakarya Üniversitesi Sağlık Sektörüne Deneyimli Personel Yetiştirecek

Sakarya Üniversitesi ile Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü arasında sağlık eğitimi alan öğrencilerin staj uygulamalarına yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

SAÜ Sağlık Hizmetleri ile Adapazarı meslek yüksekokulları öğrencilerinin bilgi ve deneyimlerini geliştirmeleri amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarda yapacakları staj uygulamasına yönelik protokol, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ve Sakarya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü arasında imzalandı. Ayrıca Adapazarı MYO’da sağlık alanında açılacak yeni programlar da bu kapsamda ele alınacak.

SAÜ Rektörlüğünde düzenlenen imza törenine SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hatem Akbulut, Genel Sekreter Yaşar Kahraman, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Çiydem, SAܒden koordinatörler ve daire başkanları ile İl Sağlık Müdürlüğünden yetkililer katıldı.

“Adapazarı MYO da sağlık alanına girecek”

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, Sağlık Hizmetleri ile Adapazarı meslek yüksekokullarının farklı alanlarda eğitim verdiğini, yeni önerilecek programlarla birlikte uzaktan eğitim veren Adapazarı Meslek Yüksekokulunun da artık sağlık alanına girmiş olacağını söyledi. Sağlık Meslek Yüksekokulunda birçok programın başarılı bir şekilde yürütüldüğüne değinen Rektör Savaşan, “Şu anda yürütülmekte olan bazı hazırlıklar var, sonuçlandığında paylaşılacaktır. Özellikle öğrencilere yurt dışında da staj imkânı verme konusunda adımlar atılıyor. İnşallah bu protokol ile birlikte Sağlık Hizmetleri ve Adapazarı meslek yüksekokullarında yeni programlar açılacak. Bu programlar umuyoruz ki güçlü bir başlangıç yapmış olacak. YÖK’ten öğrenci alımı için izin geldiğinde, Türkiye’de bu alanda önemli bir boşluğu doldurmuş olacağız. İl Sağlık Müdürlüğü ile canlı, dinamik, sonuç alıcı bir işbirliği zaten yapılıyor. Bu işbirliğini daha fazla geliştirmiş ve genişletmiş olacağız. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

“Sakarya’daki sağlık personelinin SAܒde yetişmesinden dolayı mutluyuz”

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü de Sakarya’daki sağlık hizmetleri ile ilgili tüm personelin artık Sakarya Üniversitesinde yetişmesini görmenin kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi. Sağlık alanının sadece doktorlardan ibaret olarak görülmemesi gereken bir bütün olduğunu belirten Doç. Dr. Aziz Öğütlü, diğer sağlık personellerinin de en iyi şekilde yetişmesi gerektiğine işaret etti. Doç. Dr. Öğütlü, “Tıp Fakültesi kurulduğunda bir Sakaryalı olarak gurur duymuştum. Bizler öğrenciyken okumak için başka şehirlere gittiğimizde zorluklar çekmiştik. Sakarya Üniversitesinde ders vermeye başlayınca, Sakaryalı öğrencilerimize her zaman bu okulun kıymetini bilmeleri gerektiğini söyledim. Çünkü ailelerinin yanından okula gidip gelmek çok büyük bir kolaylık. Yeni açılan programların da katılmasıyla Sakarya’da sağlık hizmeti sunan hemen hemen tüm bölümlerin olması ve derslerin verilmesi, buradan diploma alınması çok büyük bir kolaylık ve şans. Bunların kıymetini bilmeliyiz. Başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Fatih Savaşan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Mevcut ve yeni açılacak programlara staj desteği

 

Protokol ile Sağlık Hizmetleri ile Adapazarı meslek yüksekokulları öğrencilerinin İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarda yapacakları stajlarda, eğitimleri süresince kazandıkları bilgi ve deneyimlerini geliştirmeleri amaçlanıyor. Bu kapsamda Sağlık Hizmetleri MYO’nun Ağız ve Diş Sağlığı, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Anestezi, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Optisyenlik, İlk ve Acil Yardım, Çocuk Gelişimi, Yaşlı Bakımı ve Fizyoterapi programlarında; Adapazarı MYO’nun ise yeni açılacak olan Eczacılık Hizmetleri ile Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği programlarında öğrenciler, İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarda yapacakları stajlarda bilgi ve deneyimlerini geliştirebilecekler.

Anahtar Kelimeler: sakarya, üniversitesi, sağlık, müdürlüğü, arasında, eğitimi
Bu haber toplam 8403 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free