301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx
MANKENLİ AÇILIŞ
 

MANKENLİ AÇILIŞ

Sakarya'da Renault ve Dacia marka araçların satış ve bakımının yapılacağı Ernaz Otomotiv Birleşik Tesisleri Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe tarafından hizmete açıldı. Törende otomobillerden çok ünlü mankenler ilgi gördü.

11 Haziran 2005 Cumartesi 14:23
Yazdır
Ernaz Otomotiv Birleşik Tesisi Adapazarı yeni Karasu Yolu'nda düzenlenen törenle açıldı. Açılış törenine Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Sakarya Valisi Nuri Okutan, AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ernaz Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Ertuğ, Dacia Genel Müdürü Merih Tüzün, Reno-Mais Genel Müdürü İbrahim Ayban ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış töreni İstanbul'dan gelen bir dans grubunun gösterisiyle başladı. Gösterilerin ardından bir konuşma yapan Reno-Mais Genel Müdürü İbrahim Ayban, ülkede siyasi ve ekonomik istikrar sağlandığı müddetçe iş adamları olarak yatırım yapmaya devam edeceklerini söyledi. Ayban, "Önümüz açık oldukça, bizde ekonomik kaygı düşünmeden büyük başarılara imza atacağız. Uzun vadeli planlar yaparak geleceğimize şekil vermeyi sürdüreceğiz. Ülkeye iş ve istihdam sağlayacağız" dedi. "OTOMOTİV ÜRETİMİNDE DÜNYA PİYASASI İLE REKABET EDECEK DURUMDAYIZ" Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, "Türkiye, otomotiv üretimi ile dünya piyasaları ile rekabet yapacak bir duruma gelmiştir. Tüm bu çalışmalarda hükümetimizin yaptığı düzenlemelerin büyük payı var. Türkiye'de ihracat rakamları her yıl eski yıla nazaran bir artış göstermektedir. Hükümet olarak Türk otomotiv sanayiinin daha da ileriye gitmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz" diye konuştu. Bakan Pepe konuşması sırasında misafirler için hazırlanan ıslama köftenin dumanının salonu doldurmasıyla zor anlar yaşadı. Dumandan etkilenen Bakan Pepe daha fazla dayanamayarak konuşmasını kısa kesti. Konuşmaların ardından plazanın açılışını Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Sakarya Valisi Nuri Okutan, Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran ve Ernaz Otomotiv Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Ertuğ birlikte gerçekleştirdi. Açılışın ardından Bakan Pepe plazayı gezdikten sonra plazadan ayrıldı.

Plazayı gezen davetliler otomobillerden çok ünlü mankenler Esra Erol ve Nefise Karatay'a büyük ilgi gösterdi. Son model araçların içinde mankenleri gören vatandaşlar fotoğraf çekmek için adeta birbirleriyle yarıştı. Otomobillerin içinde poz veren Esra Erol ve Nefise Karatay otomobil almayı düşünmediklerini, kendilerinin otomobili olduğunu söyledi. İş adamları Bahattin Ertuğ, Mustafa Kaytaz ve Mehmet Yıldız'ın sahibi olduğu plazada 90 personel görev yaparken, plazada servis, bakım, tamir ile Renault ve Dacia otomobillerin satışları yapılacak.
Anahtar Kelimeler: sakarya, renault, dacia, marka, araçların, satış
Bu haber toplam 6446 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
301 Moved Permanentlyxx

301 Moved Permanentlyxx


nginxxx
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur