hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
81 İl Valiliğine Koronavirüs Salgını Konulu Ek Genelge Gönderildi EXPO Sakarya şehrin tanıtımına katkı sunacak Bisiklet Vadisi şampiyona öncesi test yarışlarına ev sahipliği yaptı Endüstriyel kenevirlerin hasadı başladı Deprem kredilerinin iptali mecliste resmen yasalaştı BU ÇİLEK DÜNYA MARKASI OLMALI Sakarya’da 200 Okul ‘Okulum Temiz' Belgesi Aldı 6. Intraders Uluslararası Ticaret Kongresi Tamamlandı ÖZKOǒTAN SERT ÇIKIŞ: “O KİŞİ, HALA DERS VERİYOR MU?!” Durmuş; 'Sınıflar sizinle güzel çocuklar'
81 İl Valiliğine Koronavirüs Salgını Konulu Ek Genelge Gönderildi
81 İl Valiliğine Koronavirüs Salgını Konulu Ek Genelge Gönderildi
 

EXPO Sakarya şehrin tanıtımına katkı sunacak
EXPO Sakarya şehrin tanıtımına katkı sunacak
 

Bisiklet Vadisi şampiyona öncesi test yarışlarına ev sahipliği yaptı
Bisiklet Vadisi şampiyona öncesi test yarışlarına ev sahipliği yaptı
 

Endüstriyel kenevirlerin hasadı başladı
Endüstriyel kenevirlerin hasadı başladı
KUTAN ADAPAZARI'NDA
 

KUTAN ADAPAZARI'NDA

Saadet Partisi Genel Başkan Vekili Recai Kutan, Türkiye'de milli ve şahsiyetli bir dış politika uygulanmadığını ifade ederek, bundan dolayı Türkiye'nin etrafının ateş çemberi ile çevreli olduğunu söyledi.

22 Temmuz 2005 Cuma 08:42
Yazdır
SP Genel Başkan Vekili Recai Kutan, Adapazarı Kültür Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi. Kutan, Türkiye'nin üç önemli sorunu olduğunu ve bunların dış, ekonomi ve eğitim politikaları olduğunu belirtti. Kutan, milli ve şahsiyetli bir dış politika izlemediğini ifade ederek, "Türkiye'nin şu anda uyguladığı dış politikayı milli ve şahsiyetli bir politika olarak görmüyoruz. Maalesef 54. Erbakan hükümetinden sonra işbaşına gelen hükümetler, milli ve şahsiyetli bir dış politika uygulamadılar. Dış politikamız ABD ve AB'ye ihale edilmiş durumdadır. Yani onlara devredildi. Tamamen ABD ve AB'nin görüşlerine uygun dış politika uygulanmaktadır. Bundan dolayı Türkiye'nin etrafı tam bir ateş çemberi ile çevrilmiştir" dedi. ABD'nin ortaya koyduğu Büyük Ortadoğu Projesi'nin (BOP) aslında BOP olmadığını söyleyen Kutan, bunun BİP yani Büyük İsrail Projesi olduğunu ve ABD'nin özellikle Bush hükümetiyle siyonistlerin güdümü altında olduğunu belirtti. Türkiye'de uygulanan ekonomik politikaların ise işbirlikçi ve teslimiyetçi olduğunu kaydeden Kutan, "Anadolu'yu karış karış dolaşıyoruz. Herkes perişan durumda. Bunun nedeni, uygulan IMF politikalarıdır. Türkiye'de uygulanan ekonomi politikası, işbirlikçi ve teslimiyetçi bir politikadır. IMF, 'enflasyon yüksek, düşür' diyor. Millet aç ve sefil hale getirilerek, enflasyon düşürüldü. IMF'nin emriyle Tüccar devlet anlayışı uygulanıyor. Türkiye şu anda sosyal devlet değil" diye konuştu. Kutan, eğitim sisteminin de perişan durumda olduğunu ifade ederek, "Bizim milli ve ahlaki değerlerimiz her geçen gün tahrip oluyor. Eğitim sistemimiz tamamen perişan. Geçtiğimiz günlerde iki imtihan yapıldı. ÖSS'de 60 bine yakın çocuğumuz sıfır puan aldı. Bu geçen seneye göre yüzde 70 artmış durumda. Bunlar 8 yıllık zorunlu eğitimin neticesidir. Biz zamanında bu uygulamanın orta Afrika'da olduğunu söyledik. Gelişmiş ülkelerde yok. Okullarımızın hali ortada" şeklinde konuştu. Kutan, daha sonra partililerle birlikte Adapazarı Uzun Çarşı'da esnafları ziyaret etti. Kutan, sivil toplum örgütlerini ziyaret ettikten sonra Düzce'ye hareket edecek.
Anahtar Kelimeler: saadet, partisi, genel, başkan, vekili, recai
Bu haber toplam 2747 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free