301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx
İlimizde Gözlem Süresi Dolan Kişilerin Tahliyesi Sürüyor
 

İlimizde Gözlem Süresi Dolan Kişilerin Tahliyesi Sürüyor

Vali Ahmet Hamdi Nayir, yurtdışından ülkeye dönüşleri sağlanarak salgın hastalığa karşı alınan tedbirler kapsamında ilimizdeki yurtlarda 14 gün gözetim altında tutulduktan sonra tahliye olan vatandaşlarımızı uğurladı.

7 Nisan 2020 Salı 17:07
Yazdır
İlimizde Gözlem Süresi Dolan Kişilerin Tahliyesi Sürüyor Vali Ahmet Hamdi Nayir, yurtdışından ülkeye dönüşleri sağlanarak salgın hastalığa karşı alınan tedbirler kapsamında ilimizdeki yurtlarda 14 gün gözetim altında tutulduktan sonra tahliye olan vatandaşlarımızı uğurladı.
“İlimizde Bin 885 Kişiyi Misafir Ettik”
24 Mart günü Türkiye’ye giriş yaparak ilimizdeki Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurtlara yerleştirilip gözlem altına alınan ve aralarında kaymakam adayları, öğrenciler ile işçilerin bulunduğu vatandaşlarımızın güvenli ve sağlıklı bir şekilde memleketlerine gönderilmeleri için gerekli tedbirlerin alındığını ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Kredi ve Yurtlar Kurumumuzun ilimizdeki değişik yurtlarında bin 885 kişiyi bu 14 günlük gözetim süresinde misafir ettik. Bu hafta içerisinde 1769’unu göndereceğiz. Hamdolsun ki bu süreçte hiçbir sıkıntı yaşamadık, hiçbir olumsuzlukla karşılaşmadık, kontrollerimizi günlük olarak devam ettirdik. Burada çok büyük bir emek sarf edildiğini görüyoruz. Kredi ve Yurtlar Kurumumuzdan AFAD’a, Sağlık teşkilatımızdan Kızılay’a kadar birçok kurum ve kuruluşumuz burada çok güzel hizmetler yürüttüler, Emniyet güçlerimiz, kolluk güçlerimiz yine çevre güvenliğini sağladı.
Yurtdışından gelerek buralarda kalan vatandaşlarımız hem kendi sağlıkları açısından hem de eğer kendilerinde varsa başkalarına sirayet ettirmemek için gözlem altında tutuldular, tüm bu tedbirleri elbette hastalığın bulaşmasını önlemek için yapıyoruz.
“Gidişler de Kontrollü ve Planlı”
Arkadaşlarımız büyük bir gayret göstererek kişilerin gelişlerinde olduğu gibi buradan gidişlerini de düzenli bir şekilde planladılar, buradaki misafirlerimizi 77 ilimize göndereceğiz. İstanbul’a giden yaklaşık 500 kişinin naklini Sakarya Büyükşehir Belediyemiz karşılayacak, onlara da buradan teşekkür ediyoruz, diğer illere gidecek olanları da temin ettiğimiz otobüslerle göndereceğiz.
İlimizde boşaltılan yurtlarımızı da Sağlık Müdürlüğümüzün emrine veriyoruz. İzolasyonu gerektiren, karantinayı gerektiren, takibi gerektiren konularda buradaki yurtlarımız yine hizmete devam edecek, dolayısıyla yine AFAD, Kredi ve Yurtlar Kurumu, güvenlik teşkilatlarımız ve Kızılay da yine Sağlık teşkilatımızın yanında olmaya, onlara hizmet vermeye devam edecek.
“Bir Zincir En Çürük Halkası Kadar Sağlamdır”
Her gün yeni ve önemli tedbirler alınmasına rağmen maalesef rakamlarımız artmaya devam ediyor, bunun için dikkatli olmamız lazım, bulaşıklığı azaltmamız lazım, sosyal mesafeleri korumamız lazım, tedbirlere uymamız lazım.
Bir zincir en çürük halkası kadar sağlamdır. Okulları boşaltırsınız, camileri boşaltırsınız, ancak pazar yerlerinde tedbir almazsanız, sokakta tedbir almazsanız, bu virüs yine yayılmaya devam eder. Böyle bir zamanda bile insanlarımızın halen akşam misafirliğini devam ettirdiğini görüyoruz, bu durumda böylesi ilişkilere şimdilik ara vermemiz lazım. Her insanın kendi evinde bir izolasyon yapması, kendi odasında kendisini koruması gerektiği bir zamanda bazı vatandaşlarımızın durumun ciddiyetini alınan bütün tedbirlere rağmen fark edemediklerini görüyoruz.
“Gönüller Bir Bedenler Uzak Olsun”
Alınan önlemlerin içeriği her geçen gün daha da önem kazanırken, kurallara uymayanlar için artık ikna zamanı geçti, ceza zamanı başladı. Emniyet, Jandarma ve Zabıta ekiplerimiz dünden beri yoğun bir şekilde ceza kesmeye başladı. Kurallara uymayanlar hakkında gerek idari gerek adli cezalar verilecektir. Bu süreçte gönüllerimiz bir ancak bedenlerimiz uzak olmalı ki, salgının yayılımını azaltıp birbirimize daha kısa sürede kavuşabilelim.
“Kul Hakkına Girmemeliyiz”
Ben bu süreçte görev alan bütün arkadaşlarımızı tebrik etmek istiyorum. Kurallarımıza uyan, bizi yormayan Sakaryalıları da tebrik etmek istiyorum, tedbirleri önemsemeyenleri kurallara uymaya davet ediyorum, Bu işin gerçekten şakası yok, kurallara mutlaka herkes uymalı. Eğer bir dikkatsizlik, umursamazlık yüzünden bir kişinin hastalanmasına, hatta kaybına sebep olursak, burada bir kul hakkına da girilmiş olur. Vatandaşlarımızın alınan tedbirleri önemseyerek kurallara uyup gerekmedikçe dışarı çıkmamalarını ve sosyal mesafeye dikkat etmelerini istiyoruz” dedi.
“Yetkililerden Bilgiler Aldı”
Serdivan ilçesindeki Arif Nihat Asya Yurdu önünde tahliye sürecini denetleyerek İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hüseyin Kaşkaş ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’dan son gelişmeler hakkında bilgiler alan Vali Ahmet Hamdi Nayir, bu dönemi sorunsuz bir şekilde atlatmalarının önemli olduğunu belirtirken tahliye olan tüm vatandaşlarımıza da geçmiş olsun dileğinde bulundu.
Anahtar Kelimeler: vali, ahmet, hamdi, nayir, yurtdışından, ülkeye
Bu haber toplam 5091 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
301 Moved Permanentlyxx

301 Moved Permanentlyxx


nginxxx
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur