301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx
EBA’da ‘Canlı Sınıf’ Uygulaması İlgi Görüyor
 

EBA’da ‘Canlı Sınıf’ Uygulaması İlgi Görüyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 13 Nisan Pazartesi günü LGS ve YKS sınavlarına hazırlanan 8. Sınıflar ve 12. Sınıflar için başlayan “Canlı Sınıf” uygulaması tüm hızıyla devam ediyor.

16 Nisan 2020 Perşembe 22:56
Yazdır

EBA’da ‘Canlı Sınıf’ Uygulaması İlgi Görüyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 13 Nisan Pazartesi günü LGS ve YKS sınavlarına hazırlanan 8. Sınıflar ve 12. Sınıflar için başlayan “Canlı Sınıf” uygulaması tüm hızıyla devam ediyor.

Öğretmen ve öğrencilerin sanal olarak etkileşimli ders yapabildiği Canlı Sınıf uygulamasına Sakarya’da 8. sınıflarda öğrenim gören 19.333 öğrenci ile 12. sınıflarda öğrenim gören 11.665 öğrenci katılıyor.

EBA tarafından her okul için belirlenen zaman diliminde gerçekleşen canlı sınıflarda öğretmen ve öğrenciler ev ortamlarından katıldıkları dersleri tıpkı okuldaymış gibi karşılıklı konuşarak ve soruları birlikte çözerek işliyorlar.

Koronavirüs salgını nedeniyle sınavlara hazırlanan öğrencilerin üzerindeki olumsuz etkilerinin ve endişelerin mümkün mertebe azaltılmasının amaçlandığı canlı sınıf uygulamasına öğrencilerin katılımının yüksek olduğunu ifade ediliyor.

EBA sistemi üzerinden yapılan canlı sınıf derslerin ilimizde sorunsuz bir şekilde gerçekleştiğini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, bu uygulamayla öğrencilerimize sınavlara hazırlık sürecinde ders öğretmenleri tarafından rehberlik yapılarak etkileşimli dersler aracılığıyla konuların birebir işlenmesinin hedeflendiğini belirtti.

Canlı Sınıf uygulamasıyla öğretmenleriyle iletişim halinde olan öğrencilerin kendilerini daha güvende hissettiğini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş, diğer taraftan da eksik konularını öğretmenlerine soru sorma imkanı bularak giderdiklerini kaydetti.

Milli Eğitim Bakanlığı 8. ve 12. Sınıflar için başlatılan Canlı Sınıf uygulamasıyla ilgili sistem altyapısında sürekli iyileştirmeler yapıldığını, canlı ders sayılarının arttırıldığını, gelen talepler üzerine iki şubenin birleştirilerek ders yapılmasına sistem tarafından izin verildiğini açıklarken, diğer sınıflarla ilgili canlı sınıf uygulamasına yakın zamanda geçilebilmesi noktasında çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Canlı Sınıf uygulamasında öğretmenler, öğrencilere canlı ders anlatmanın yanında EBA TV’deki derslerle eş güdümlü olarak kendi öğrencilerine EBA üzerinden ödevlendirme yapıp, soru-cevap-test etkinliklerini yönlendirip, çalışma gönderebiliyorlar.

Öğretmenlerin ve öğrencilerin birbirleriyle etkileşimli ders yapabildiği Canlı Sınıf uygulamasında programda bulunan beyaz tahta uygulamasıyla ekran aktif şekilde kullanılarak ve Akademik Destek bölümünden yararlanılarak soru çözümü yapma gibi imkânlardan da faydalanılıyor. Ayrıca öğretmenler, sistem vasıtasıyla öğrencilerin başarı durumlarını ve projelerini EBA portfolyo üzerinden takip edebiliyorlar

Anahtar Kelimeler: milli, eğitim, bakanlığı, tarafından, nisan, pazartesi
Bu haber toplam 11428 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur