“Adapazarlı Beş Yazar Beş Lisede” projesi start aldı.
 

“Adapazarlı Beş Yazar Beş Lisede” projesi start aldı.

Öğrenciler ile yazarları buluşturmayı planlayan “Adapazarlı Beş Yazar Beş Lisede” projesinin ilk ayağı 24 Ekim 2019 tarihinde gerçekleşti.

27 Ekim 2019 Pazar 21:32
Yazdır

“Adapazarlı Beş Yazar Beş Lisede” projesi start aldı.

Öğrenciler ile yazarları buluşturmayı planlayan “Adapazarlı Beş Yazar Beş Lisede” projesinin ilk ayağı 24 Ekim 2019 tarihinde gerçekleşti. Projeye katılan Adapazarlı beş yazar okullarımızda öğrencilerle buluşarak kitapları, yazarlık ve şehir tarihi ve kültürü hakkında söyleşide bulundu. Söyleşiye katılan öğrenciler davetli olan yazarların kitaplarını okumuş olarak katıldıkları programda kitaplar hakkında soru sorarak yazarlığın ruhunu anlamaya çalıştı.

Programlar hakkında konuşan Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, Adapazarı Kaymakamı Sayın Yusuf Ziya Çelikkaya ve proje ortağı yazarlara teşekkür ederek “Sayın Kaymakamımızın öncülüğünde proje ortağımız yazarlarla birlikte lise öğrencilerimizle yazarlarımızı ve kitaplarını buluşturarak projemizi başlatmış olduk. Kitap okuyan nesillerin hayal gücünün gelişeceğini ve her hayal edilenin hayatın bir yerinde mutlaka yaşamımızı kolaylaştıracak ve daha kaliteli bir hale getirecek yeniliklere kapı açacaktır.” dedi. Teknolojinin esiri olan bir lise gençliğinden kitap kokusunu zihnine yerleştiren bir gençliğe evrilmek için bu çalışmaların sürdürüleceği ve gerekli desteği her zaman sağlayacaklarını ifade etti.

Anahtar Kelimeler: öğrenciler, yazarları, buluşturmayı, planlayan, “adapazarlı, beş
Bu haber toplam 1925 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler