301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx
 Saran; “Başarıya asansörle çıkılmaz, tırmanmayı öğrenin”
 

Saran; “Başarıya asansörle çıkılmaz, tırmanmayı öğrenin”

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çalışmalarını yürüten TOBB Sakarya İl Genç Girişimciler Kurulu öncülüğünde gerçekleştirilen Girişimcilik Zirvesi’nin konuğu SARAN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran oldu.

20 Şubat 2020 Perşembe 22:04
Yazdır

Saran; “Başarıya asansörle çıkılmaz, tırmanmayı öğrenin”

Girişimcilik Zirvesi’nin ilk konuğu: Sadettin Saran’dı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çalışmalarını yürüten TOBB Sakarya İl Genç Girişimciler Kurulu öncülüğünde gerçekleştirilen Girişimcilik Zirvesi’nin konuğu  SARAN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran oldu.

SATSO Ali Coşkun Konferans Salonu’nda, Merve Toy’un moderatörlüğünde gerçekleşen programa SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mertcan Korkmaz ve Kurul Üyeleri, Meclis Üyeleri, Meslek Komitesi Başkanları ve üyeleri, Komisyon ve Kurul Başkanları ile Üyeleri, Gazeteci ve Spor Yazarı Şansal Büyüka, SAÜ ve SUBÜ öğrencileri, iş dünyasından temsilciler ve çok sayıda davetli iştirak etti.

Girişimcilik Zirvesinin açılış konuşmasını gerçekleştiren TOBB Sakarya İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mertcan Korkmaz, gençlerin girişimcilik konusunda rol model alacağı kişiler olması gerektiğini belirterek, “Genç Girişimciler Kurulu olarak gençlerimizin girişimci ruhlarını ortaya çıkarmak için çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Hayat hikayesi ile gençlerimizin rol model olarak göreceği kişilerin başında gelen Sayın Sadettin Saran’ın, iş hayatında nasıl ilerlediğini ve başarıya nasıl ulaştığını gençlerimizin birinci ağızdan tanık olması için bu programı gerçekleştirmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Girişimcilik Zirvemizin şehrimize ve gençlerimize hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.

Açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, girişimci rol modellere gösterilen ilgiye dikkat çekerek, “Öncelikle şunu söyleyebilirim, ekonomik gelişmekte olan bir ülkeyiz. Bu nedenle, yapmamız gereken en önemli şey çok çalışmak, çok düşünmek ve çok üretmektir. Bizim ülkemizde başarılı insanlara ve onların hayat hikayelerine çok önem veriliyor. Ben, Sadettin Saran’a bugün aramızda olmasından dolayı çok memnuniyet duyduğumu belirterek kendisine Odamız adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Kimsenin hayallerinizin önüne geçmesine izin vermeyin

Seminerde üniversite sürecinden başlayarak, iş yaşamında nasıl ilerlediği hakkında bilgiler veren SARAN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, “Hayallerini gerçekleştirmek için Amerika’ya gidenlerin aksine, hayallerimi gerçekleştirmek için Türkiye’ye döndüm. Burada bulunan üniversiteli gençlerin yaşlarındayken, gelecekle ilgili kaygılarım fakat planlarım da vardı. Pes etmedim, yoluma devam ettim ve hayallerimin %90’ını gerçekleştirdim. Kimsenin hayallerinizin önüne geçmesine, kısıtlamasına izin vermeyin. Üniversite yıllarında yaşadığım şartlar nedeniyle, zaman yönetimini ve hedef belirlemeyi öğrendim. Hiçbir şey göründüğü kadar acil ve önemli değil, yeter ki elinizden gelenin en iyisini yapın.

Gençlere tavsiyem, konfor alanınızdan çıkın. Vizyon demek, başkasının düşünemediğini düşünmek demektir. Benim başkalarından çok farkım yoktu, yalnızca fikrim vardı. Hayata geçirmem için motivasyonum vardı ve de geçirdim. Hata yapmaktan hiç korkmadım. Eğer ders çıkarmayı bilirseniz, hatalarınız da lehinize dönebilir.

En iyi yatırım, iyiliğe yapılan yatırımdır.

İş hayatında aidiyet duygusuna çok önem veriyorum. Aidiyet duygusu barındırmayan insanlar ile yollarımı iş ortamında ayırıyorum. Etrafımda mutlaka kendimden daha akıllı insanlar bulundurmaya çalışıyorum. Çünkü esas başarının iyi bir ekip kurmaktan geçtiğini biliyorum. Negatif ve pozitif enerji bulaşıcıdır, bu sebeple negatif enerji bulaştıracak insanları işimden uzak tutuyorum.

Gençlere tavsiyeler

Başarıya asansörle çıkılmaz, tırmanmayı öğrenin. Bir işe başlarken, sabırlı olmayı öğrenmeniz lazım. En güçlü olan değil, uyum sağlayabilen ayakta kalıyor. Kibir, hayatın en büyük sorunlarından biri, genç girişimcilere tavsiyem, kibire kapılmamaları. Bugün 25 binin üzerinde çocuk, spor salonlarımızı kullanıyor. En iyi yatırım, iyiliğe yapılan yatırımdır. Gençlere başlıca tavsiyelerim; İyi ve şerefli olun. İyi insanlar yetiştirin. Hiçbir zaman doğru yoldan şaşmayın. Kaybettiğinizde aldığınız dersi kaybetmeyin. Paranın her şeyi yapabileceğine inanan insanlar, para için her şeyi yaparlar. Doğru insanlarla çalıştığınızda  büyüyebilirsiniz, etrafınızda daima iyi insanları bulundurun. Lafınıza ve borcunuza sadık olun, başarı için karakterinizden taviz vermeyin.” ifadelerini kullandı.

Etkinlik sonunda SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mertcan Korkmaz tarafından Sadettin Saran’a plaket takdim edildi.

Anahtar Kelimeler: sakarya, ticaret, sanayi, odası, bünyesinde, çalışmalarını
Bu haber toplam 6790 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur