hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Sağlık çalışanlarına SATSO Üyelerinden bir destek daha Sakarya Teknokent Ar-Ge ve Tasarım Firmalarının Kiralarında İndirime Gitti “COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” Başvuruları Başladı Vali Nayir Kaymakamlar ile Videokonferans Toplantısı Gerçekleştirdi SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız ÖZPAŞ Marketten açıklama SATSO Yönetim Kurulu Toplantısı Online Konferansla Yapıldı İl Hıfzısıhha Kurulu 01.04.2020 Tarih ve 2020/15 Nolu Kararı İhtiyaç sahiplerine yardım eli uzatıldı
SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI
SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI
 
Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız
Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız
 
ÖZPAŞ Marketten açıklama
ÖZPAŞ Marketten açıklama
 
 ÖZKOÇ: “SAKARYA’DA DERHAL SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ”
ÖZKOÇ: “SAKARYA’DA DERHAL SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ”
Yoğun bakımda hastaya kötü muamele iddiası
 

Yoğun bakımda hastaya kötü muamele iddiası

Denizlide bir kişi, yoğun bakım ünitesinde yatan annesine hemşire tarafından kötü muamele yapıldığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

7 Kasım 2014 Cuma 00:16
Yazdır

Ökten, görevli hemşirenin annesinin başını kaldırıp, iki kere katı bir biçimde yastığına vurduğu diri biçimde izlediği öne sürerek ve şoka girdiğini söyledi. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Osman Acar, hemşirenin hakkındaki iddiaları kabul etmediğini belirtip, konunun açıklığa çıkması için olayla ilgili idari tahkikat başlattıklarını söyledi.

Bozkurt İlçesinin Alikurt Mahallesinde yaşayan 79 yaşındaki Fadime Çelik, bir hafta evvela böbrek yetmezliği sebebi ile Denizli Devlet Hastanesine kaldırıldı. Cerrahi Yoğun Bakıma tahsil edilen Çelikin kızı Cennet Ökten, dün (Çarşamba) annesini görmek üzere Denizli Devlet Hastanesine giti. Yoğun bakım ziyaretçi bekleme odasına giren Ökten, buradaki yakınlarının yoğun bakımdaki hastalarını diri biçimde izleyebilmeleri için konulan ekranı takip etmeye başladı.

Bu sırada annesine görevli hemşire vasıtası ile fena işlem yapıldığını diri biçimde izlediğini ileri devam eden Ökten, soluğu savcılıkta aldı.

Cennet Ökten, "Annemi ekrandan izliyordum. O sırada hemşirenin iki eliyle annemin başını kaldırıp, katı bir biçimde yastığa iki kere çarptığı gördüm. Yapılan fena muameleyi diri güçlü izledim. Hemen telefona sarılıp, yoğun bakımı aradım. Hemşireyi sordum oda bana uyandırma çeşidi olduğunu, vurmadığını söyledi. Ben zaten vakayı diri biçimde izledim. Sadece ben değil, diğer hasta yakınları da gördü. Suç duyurusunda bulundum. Tanıklar da anlatım verdi. Hastane yönetimi İzah yapmıyor" dedi.

"YAPILANIN İNSANLIKLA ALAKASI YOK"

Torunu Dilek Çil ise, anneannesini yapılan fena muameleden ötürü şok olduklarını belirterek, "Yapılanın insanlıkla alakası yok. Biz oraya hastamızı emanet ettik. 79 yaşında bayan canıyla uğraşıyor, kıpırdayacak vaziyeti yok. Tepki dahi vermiyor. Hemşirenin yaptığı canilikten diğer bir şey değil. Bu hadise bizi fazla fazla üzdü. O bunu hak etmedi. Bu hale düşecek bayan değildi. Yetkililer bu vakayı kapatmasın örtbas edilmesin. Hiçbir hasta bu muameleyi hak etmiyor" dedi.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Osman Acar ise, hasta yakının fena işlem iddiası olduğunu, hemşirenin ise yapmadığını söylediğini, fakat konunun açıklığa çıkması için olayla ilgili idari tahkikat başlattıklarını söyledi.

Kaynak : DHA

Kaynak: HABER7.COM

Anahtar Kelimeler: Denizli,yoğun,bakımizli,devlet,hastanesi,Sağlıklı,Yaşam,Haber,
Bu haber toplam 1962 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1924 İstanbul'da Maarif Müdürlüğü, Tevhid-i Tedrisat Kanunu gereğince medreselere el koydu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free