hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Katlı Kavşak için ulaşım alternatif güzergâhlardan sağlanacak Bisiklet Vadisi’nde sürüş eğitimleri başladı SEDAŞ’TA BABALAR DİPLOMA ALDI Çalışan Aileler ve Çocukları KEDİ KÖPEKLERDE KISIRLAŞTIRMA ZAMANI!!!! Osmanbey’de Tarihe Işık Tutan Sergi Sakaryalı yerel firmalar ulusal alışveriş platformuna giriyor Sakaryaspor:3 Manisaspor:2 Bülent Akça DP Erenler Belediye Başkan Adaylığını Açıkladı CHP Serdivan'da salona sığmadı
Katlı Kavşak için ulaşım alternatif güzergâhlardan sağlanacak
Katlı Kavşak için ulaşım alternatif güzergâhlardan sağlanacak
 
Sakaryalı yerel firmalar ulusal alışveriş platformuna giriyor
Sakaryalı yerel firmalar ulusal alışveriş platformuna giriyor
 
Sakaryaspor:3 Manisaspor:2
Sakaryaspor:3 Manisaspor:2
 
Bülent Akça DP Erenler Belediye Başkan Adaylığını Açıkladı
Bülent Akça DP Erenler Belediye Başkan Adaylığını Açıkladı
Yeni Ortadoğu, Yeni Türkiye, Yeni Medya Konferansı
 

Yeni Ortadoğu, Yeni Türkiye, Yeni Medya Konferansı

AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Öztürk: - "Dünyada etkin bir ajans olmak istiyorsanız çok dilli yayın yapmanız lazım"

14 Kasım 2014 Cuma 04:36
Yazdır

Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk, dünyada etken ajans olmak için fazla fazla dilli yayın yapmak gerektiğini belirterek "Global network kurduk, bu networkte New York Amerika kıtasını, Brüksel Avrupayı, Kahire Afrika ve Ortadoğuyu, Bakü ve Moskova Yakın Asya ve Kafkasya bölgesini, Pekin de Asya Pasifik alanını yönetiyor" dedi.

"Yeni Ortadoğu, Yeni Türkiye, Yeni Medya Konferansı"na katılmak üzere kente gelen Öztürk, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlunu ziyaret etti.

Daha sonra Sakarya Büyükşehir Belediyesinin kasım ayı etkinlikleri kapsamında Adapazarı Kültür Merkezinde düzenlediği konferansta konuşan Öztürk, Sakaryanın kendisi için hususi önemi olduğunu söyledi.

AAnın dünya çapındaki faaliyetlerine yer veren Öztürk, Türkiye ve komşu coğrafyasında yaşananların son 100 yılını anlamak için Birinci Dünya Savaşı ve sonrasının irdelenmesi gerektiğini belirtti.

Öztürk, AAnın ulusal mücadelenin tüm dünyaya duyurulması için 1920de kurulduğunu anımsatarak, Fransızca, İngilizce ve Osmanlıca yayın yaptığını, bölgedeki haberleri dünyaya duyurduğunu anlattı.

AAnın 100. Yıl Vizyonu

Zaman içerisinde AAnın tıpkı yaştaki başka rakipleriyle rekabet edemediğine ve gerilediğine dikkati çeken Öztürk, şunları kaydetti:

"AA, Fransızca, İngilizce ve Osmanlıca yayın dilleri kapatılmış, sesimizi dünyaya duyurmaktan ziyade, sesimizi kendi içimize duyurmakla kısıtlı bir müessese olmuş. Bizler, gündelik 600 haber yayımlarken, AP ve AFPnin yayımladığı gündelik haber sayısı 3-5 bin civarındaydı. Bunlar, 2011de biz göreve gelirken karşılaştığımız tabloydu. Eğer dünyanın en mühim 17nci ekonomisi ve Avrupanın 7nci kocaman ülkesiyseniz medyanızın buna enlem devinim etmesi lazım."

Öztürk, zinde medya için Anadolu Ajansının öncülük etmesi gerektiğini, bu kapsamda "100. Yıl Vizyonu"nu hazırladıklarını belirterek "Dünyanın en tesirli 5 ajansından birisi olmaya karar verdik. Bu, 8 yıllık bir proje. Bu amacı koyduğumuzda dünya sıralamasında yer almıyorduk. Projelerimizi hazırladık, hükümete sunduk ve destek aldık. 3 yıllık zamanda haber sayımız 600den 2 bine çıktı. 600 fotoğraf yayınlarken gündelik bin 900 fotoğraf yayınlar bir duruma geldik. 120 video yayınlarken günde bundan böyle 250 video yayınlıyoruz" halinde konuştu.

Göreve geldiklerinde ajansın tek dilde yayın yaptığı bilgisini sağlayan Öztürk, yayın dilinin 8e çıkarıldığını aktardı.

Öztürk, fazla fazla dilli yayıncılığın uluslararası tesir için mühim olduğuna işaret ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Dünyada etken bir ajans olmak istiyorsanız fazla fazla dilli yayın yapmanız lazım. Bazı bölgelerde rakipleri yakaladık lakin birtakım bölgelerde halen gerideyiz. Global network kurduk, bu networkte New York Amerika kıtasını, Brüksel Avrupayı, Kahire Afrika ve Ortadoğuyu, Bakü ve Moskova Yakın Asya ve Kafkasya bölgesini, Pekin de Asya Pasifik alanını yönetiyor. Dünyada 86 ülkede temsilcimiz bulunuyor, 32 ülkede ofisimiz var. 72 ayrıcalıklı uyruktan 2 bin 300 çalışanımız var. En mühim merkezimiz ve ajansın en zinde bulunduğu yer Ortadoğu.

Burayı Kahireden yönetiyoruz. Kahiredeki ofiste 70 çalışanımız var. Senegal ve Güney Afrikada ofisler açacağız."

Konferansın sonunda Toçoğlu, Öztürke plaket takdim etti.

Kaynak : AA

Kaynak: HABER7.COM

Anahtar Kelimeler: Anadolu,Ajansı,(AA),Yönetim,Kurulu,Başkanı,Genel,Müdürü,Kemal,Öztürk,Yeni,Ortadoğu,Yeni,Türkiye,Yeni,Medya,konferansı,GÜNCEL,Haber,
Bu haber toplam 19198 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1955 Yeni Alsancak Limanı'nın temeli Başbakan Adnan Menderes tarafından atıldı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
şevki
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free