Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::

SAKARYA KIŞIN DOĞALGAZDA SORUN YAŞAMADI

AGDAŞ, yaptığı başarılı bakım ve acil müdahale çalışmalarıyla Sakarya halkının sıcak bir kış geçirmesini sağlıyor.

AGDAŞ, yaptığı başarılı bakım ve acil müdahale çalışmalarıyla Sakarya halkının sıcak bir kış geçirmesini sağlıyor.
Şehrin büyük bir bölümünün ısınma kaynağı olan doğal gazın kesintiye uğramaması, özellikle de en çok ihtiyaç duyulan kış aylarında kesilmemesi Sakarya halkını sevindirdi. AĞDAŞ yetkilileri, Tesisler İşletme birimi tarafından yıl boyu doğal gazın kesilmemesi, halkın doğal gaz konforunu kesintisiz yaşaması için hat ve istasyon bakımlarını sürekli olarak yapıldığına dikkat çekti.
Bakımların hem gaz akışının devamlılığı hem de güvenliği için büyük önem taşımakta olduğu belirtilen açıklamada, “Doğal gaz, sadece ısınma, sıcak su ve ocak kullanımı için değil sanayi için de önemi büyüktür. AGDAŞ tesisler işletme ekibi; 9 RMS/A, 53 RMS/B, 70 RMS/C istasyonu, 82 Bölge Regülatörü, 79 vana odasının bakımlarını düzenli yaparak sanayi ve evsel gaz tüketicilerine kesintisiz gaz arzı sağlayarak Sakarya’da gaz kesintisi yaşanmasına izin vermemektedir” ifadelerine yer verildi.
AĞDAŞ, Acil 187 ekibi ile hizmet verdiği tüm ilçelerde 40 kişilik uzman personeliyle 7/24 kesintisiz olarak acil durumlar karşısında müdahale etmek için hazır bekletiliyor. Acil 187 ekibi 2015 yılında 9 bin 454 ihbar alarak bu ihbarlara ortalama 10 dakikada gibi kısa sürede ulaşma başarısı gösterdi.
Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, “AGDAŞ, “Temiz Havanın Güvencesi” olmaya devam edecektir. Erdem Holding tarafından özelleştirilen ilk doğal gaz dağıtım şirketi olan AGDAŞ Sakarya’yı kömür kokusundan kurtararak, temiz, kaliteli ve yaşanılabilir bir havaya kavuşturmuştur. Abone sayısını da her geçen gün artırarak çevreye olan zararın en aza indirilmesine aracı olmaya devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.

2 Şubat 2016 Salı 18:24

http://www.sakaryamedya.com/haber/sakarya-kisin-dogalgazda-sorun-yasamadi--40027.html