Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::

Adapazarı Belediyesi Uyuşturucuya Savaş Açtı

Adapazarı Belediyesi’nin uyuşturucuyla mücadele amacıyla başlattığı tiyatro gösterimleri Orhangazi Kültür Merkezi’nde devam ediyor. Tiyatro gösterimlerinin sezon boyunca devam edeceği belirtildi.

Adapazarı Belediyesi’nin uyuşturucuyla mücadele amacıyla başlattığı tiyatro gösterimleri Orhangazi Kültür Merkezi’nde devam ediyor. Tiyatro gösterimlerinin sezon boyunca devam edeceği belirtildi.
Abdullah Şahin Tiyatrosu Nokta Oyuncularının sahnelediği tiyatro gösterimleri sömestri tatili süresince velilere yönelik olarak devam edecek. Adapazarı Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak çalışmasıyla başlatılan Uyuşturucuyla Mücadeleyi anlatan tiyatro gösterimlerinin uzun vadeli devam edeceği kaydedildi. Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ve belediye meclis üyelerinin madde bağımlılığına karşı başlattığı mücadele belediye meclisinde de gündeme gelmiş ve bu konuya sahip çıkılması adına 5 kişiden oluşan bir komisyon kurulmuştu.
Madde bağımlılığına karşı mücadele kapsamında başlatılan Abdullah Şahin Nokta Tiyatrosu oyuncularının sahnelediği oyunu Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Adapazarı Belediyesi meclis üyeleri, Adapazarı Belediyesi Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu Üyeleri, muhtarlar, engelliler derneği başkanları ve çok sayıda sivil toplum örgütü kuruluşları ve öğrenciler izledi. Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, “Çağın en büyük sorunu haline gelen madde bağımlılığının sonunu hepimiz görüyoruz, duyuyoruz. Ancak kimse çözüm konusunda bir çıkış yolu sunamıyor. İşte bugün izlediğimiz tiyatro bize her şeyi özetle anlatılıyor. Bu oyun sıradan bir tiyatro oyunu değil. Eğlendirirken düşündüren, düşündürürken hayatın gerçeklerini öğreten bir tiyatro oyunu. Hergün okullardan yüzlerce öğrenciyi bu tiyatroyla buluşturduk. Sömestri tatilinde de veliler izlesin istedik. Hepimizin çocukları var. Bizim başımıza gelmez diye düşünmeden önlem almak gerekir. Konunun önemini Abdullah Şahin Tiyatrosu oyuncularımız gayet güzel işlemiş. Biz bu noktada kararlıyız. Hep birlikte gayret edip elbirliğiyle mücadele etmeliyiz” dedi.
Abdullah Şahin’in yönetmenliğini yaptığı Nokta Tiyatro Oyuncuları’nın sahnelediği oyunda mutlu bir ailenin küçük kızının arkadaşına özenmesiyle başlayan uyuşturucu bağımlılığı ve ailenin bağımlılığa karşı verdiği mücadeleyi anlatıyor. Babaannenin de bulunduğu mutlu bir aile yaşamını anlatan tiyatro oyununda aile hem sevinci hem üzüntüyü bir anda yaşıyor. Evin büyük oğlunun Amerika’da burs kazanmasıyla sevinen bir ailenin sevinci, küçük kızın eve ağlayarak gelmesiyle kısa sürüyor. Çok samimi bir arkadaşlarının madde bağımlılığından hayatını kaybetmesine üzülen kız, ailesine bu işe kendisinin de karıştığını itiraf ediyor. Evin küçük kızının itirafıyla adeta yıkılan aile vakit kaybetmeden kızlarının tedavisi için hemen doktora başvuruyor.

27 Ocak 2015 Salı 22:24

http://www.sakaryamedya.com/haber/adapazari-belediyesi-uyusturucuya-savas-acti-36234.html