hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Alman haber ajansı Sakarya’yı örnek gösterdi Karantinadaki misafirler unutulmadı SATSO üyeleri COVİD-19 sürecinde toplumsal dayanışma örneği gösteriyor Şehir Merkezinde dezenfekte seferberliği Devletimizin aldığı kararlara ve uyarılara uyalım Başkan Yüce yaşlılardan gelen talepleri dinledi SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı Yurt Ücretleri Geri Ödenecek
SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM
SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM
 
İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi
İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi
 
Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı
Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı
 
Yurt Ücretleri Geri Ödenecek
Yurt Ücretleri Geri Ödenecek
Vergi Rekortmenleri belli oldu
 

Vergi Rekortmenleri belli oldu

Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Recep Alp, 2007 yılı gelir vergisi sıralamasında isimlerinin açıklanmasını istemeyen kişilerin 348 bin 700 YTL, 212 bin 307 YTL, 170 bin 198 YTL'lik vergi tahakkuku ile ilk üç sırayı aldıklarını kaydetti.

1 Nisan 2008 Salı 12:40
Yazdır
Alp, düzenlediği basın toplantısında, 2007 yılı gelir vergisi sıralamasını açıkladı. Sakarya'nın yılın ilk üç ayına göre vergi tahakkuku sıralamasında 24. sıradan 14. sıraya yükseldiğini belirten Alp, Ocak ayı içinde gerçekleştirilen envanter denetimleri sonrasında gelir vergisi tahakkukunda geçen yıla oranla yüzde 41,02'lik artış sağladıklarını söyledi. Vergi Dairesi Başkanı Recep Alp, 2007 yılında gelir vergisinde 11 milyon 565 bin YTL'lik tahakkuk olduğunu ifade ederek, "2008 yılında gelir vergisi tahakkuku ise 16 milyon 309 bin YTL olarak gerçekleşmiştir. Bu da geçen yıla oranla gelir vergisi tahakkukunda yüzde 41,02'lik artış olduğunu göstermektedir. Kira gelirleri tahakkukuna bakacak olursak geçen yıl 945 bin 455 YTL olarak gerçekleşen tahakkuk, bu yıl 1 milyon 679 bin YTL olarak gerçekleşmiştir. Kira gelirleri tahakkukunda geçen yıla oranla yüzde 77.60'lık artış olmuştur" dedi. Belediyelerden, Adapazarı Gaz Dağıtım A.Ş. (AGDAŞ) ve Adapazarı Emlak Komisyoncuları Odası'ndan alınan bilgilerle veri ambarı oluşturduklarını belirten Alp, söz konusu uygulamanın kira gelirlerinde ciddi bir artış sağladığını vurgulayarak, "Basit usuldeki vergilerin tahakkukunda geçen yıla oranla yüzde 36'lık artış gerçekleştirdik. Geçen yıl 2 milyon 46 bin YTL olarak gerçekleşen tahakkuk, bu yıl 2 milyon 794 bin YTL olarak gerçekleşmiştir" diye konuştu. Katma Değer Vergisinde (KDV) 2007 yılının ilk üç ayında 27 milyon 676 bin YTL olarak gerçekleşen tahakkukun, 2008 yılının aynı döneminde de artış gösterdiğini belirten Alp, "2008 yılının ilk üç ayında il genelinde 63 milyon 911 bin YTL KDV tahakkuk etmiştir. 2007 yılının ilk üç ayına göre yüzde 230'luk artış söz konusudur. Vergi denetimlerindeki uygulamalarımız sonucunda Sakarya yılın ilk üç ayına göre vergi tahakkuk sıralamasında 54. sıradan 14. sıraya yükseldi. Mayıs ayı başında kurumlar vergisi tahakkukunun da belirlenmesiyle Sakarya'nın vergi tahakkukundaki sıralaması daha da belirgin hale gelecektir" dedi. 2007 yılı kira geliri tahakkukunda ise Dilara Aktar 239 bin 63 YTL ile birinci, Sıtkı Şeker 82 bin 233 YTL ile ikinci, Yusuf Kenan Sakallıoğlu 247 bin 346 YTL ile üçüncü oldu.
Anahtar Kelimeler: sakarya, vergi, dairesi, başkanı, recep, alp
Bu haber toplam 5452 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1924 İstanbul'da Maarif Müdürlüğü, Tevhid-i Tedrisat Kanunu gereğince medreselere el koydu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free