hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Tarihi çeşmeler yenileniyor İki yatırıma Ankara’dan destek Durmuş’tan 14 Şubat Ziyaretleri “Sanayi İşbirliği Projeleri'' SATSO'da anlatıldı SATSO Türk Müziği Topluluğu'ndan bir sevgi konseri Sakarya ve Çevresinde Tularemi Çocuklarına şekil veren anne babadır Mültecilerin durumu SATSO'da masaya yatırıldı AK Parti Sakarya İl Teşkilatının Sakarya Valiliği Ziyareti Ekolojik Tasarımın Doğası Konuşuldu
İki yatırıma Ankara’dan destek
İki yatırıma Ankara’dan destek
 
Mültecilerin durumu SATSO'da masaya yatırıldı
Mültecilerin durumu SATSO'da masaya yatırıldı
 
İnandığımız yolda sürekli çalıştık
İnandığımız yolda sürekli çalıştık
 

Korucuk’ta toplu taşımaya yeni düzenleme
Korucuk’ta toplu taşımaya yeni düzenleme
UYGULAMALI DIŞ TİCARET EĞİTİMİNDE İLK ETAP TAMAMLANDI
 

UYGULAMALI DIŞ TİCARET EĞİTİMİNDE İLK ETAP TAMAMLANDI

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde gerçekleştirilen Uygulamalı Dış Ticaret Akademisi’nin ilk etabı tamamlandı.

6 Ekim 2018 Cumartesi 02:34
Yazdır
UYGULAMALI DIŞ TİCARET EĞİTİMİNDE İLK ETAP TAMAMLANDI

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde gerçekleştirilen Uygulamalı Dış Ticaret Akademisi’nin ilk etabı tamamlandı.

Yaklaşık iki hafta devam eden ve yoğun bir programla gerçekleştirilen dış ticaret akademisinde sertifika töreni gerçekleştirildi.

İki grup halinde gerçekleştirilen eğitim programında eğitimler,  Sakarya Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hakan Tunahan, ihracat konusunda uzman Bahar Karalar ve Murat Odacı tarafından verildi.

Eğitmenler tarafından katılımcılara programın ilk 5 gününde; Uygulamalı Dış Ticaret Yönetimi, Dahilde İşleme Rejimi, 1 gün; Uluslararası Ticarette Riskler Ve Risk Yönetimi   ve son 3 gün de; İhracatta Müşteri Bulma, Hedef Pazar Seçimi ve Pazar Geliştirme, Dış Ticarette Stratejik Pazarlama ve Satış konularında detaylı bilgiler sunuldu.

SATSO söz konusu eğitimlerle, ihracat yapmanın temel koşulları, püf noktaları ve uygulama aşamalarının detaylı bir şekilde aktarıldığı program, halihazırda ihracat yapan firmaların ihracat hedeflerini oranlarını artırmanın yanı sıra hiç ihracat yapmamış firmaları da profesyonel birer ihracatçı durumuna getirmeyi amaçladı.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yüksel Avşar Programın Sertifika Töreninde yaptığı konuşmada ihracat eğitimleri alan katılımcılara “Sayenizde ilimizin ihracat oranları yükselecek, ihracatçı iller sıralamasında üst sıralara yükselme hedefimizi ayakları yere basan güçlü ihracatçı firmaların varlığı ve üretimi ile gerçekleştireceğimize inanıyoruz” dedi.

Başkan Yardımcısı Yüksel Avşar “İhracat olmazsa olmazımızdır” diyerek “Türkiye gibi sanayileşmeyi önemseyen ve bu yolda hedefleri olan bir ülke olarak, özellikle iş dünyamızın desteklenmesi her açıdan oldukça önemlidir. Ekonomik kalkınmanın vazgeçilmez unsuru olan ihracatın güçlü olduğu ülkeler koşullar ne olursa olsun üretmeye devam ederler. Bizler de bu yolda ilerlemeli ihracatımızı yükselterek şartları gözetmeksizin üretmeye ve dünyaya satmaya gayret etmeliyiz. SATSO olarak sizleri bu doğrultuda yönlendirmekten ve kurumsal vizyonunuza katkı sağlıyor olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Sözünü ettiğim memnuniyet karşılıklı işbirliği ve katılımcı yönetimin bir sonucudur. Biz, bu program kapsamında,   ihracat yapma isteğinde olan firmaların veya hali hazırda ihracat yapan ancak ihracat payını artırmak isteyen firmaların dış ticarete ilişkin bilgilerini geliştirmek üzere Uygulamalı Dış Ticaret Eğitimlerimize ihracat yapma potansiyeli olan, ihracat yaparken geliştirmek isteyen ve ilgilenen tüm üyelerimizin yanında olacağız.  ” bilgisini verdi.

Programdan oldukça memnuniyet duyan katılımcılar uygulamalı dış ticaret programı sayesinde bilinçli ve sektörlerine yönelik pazarlara doğru açılmaya başlayacaklarını ifade ettiler.

Anahtar Kelimeler: sakarya, ticaret, sanayi, odası, bünyesinde, gerçekleştirilen
Bu haber toplam 1843 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1919 Paris Barış Konferansı'nda itilaf devletleri, Osmanlı İmparatorluğu'nun parçalanmasını kararlaştırdılar.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
şevki
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free