hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
İl Hıfzısıhha Kurulu 20.05.2020 Tarih ve 2020/41 Nolu Kararı İl Hıfzısıhha Kurulu 19.05.2020 Tarih ve 2020/40 Nolu Kararı Kadir Gecesi şifa bekleyen insanlığın müjdecisi olsun Gençler ülkemizin geleceğinin mimarı olacak Büyükşehir 19 Mayıs’ı havadan da kutladı 81 İlde 22.05.2020 İle 26.05.2020 Arasında Uygulanacak Sokağa Çıkma Kısıtlaması Bayram Coşkusunu İstiklal Marşını Okuyarak Yaşattık 81 İl Valiliğine Şehir Giriş-Çıkış Tedbirleri Genelgesi Konservatuvardan 19 Mayıs İçin Zeybekli Kutlama Eğitim Fakültesinin 6 Programı Akredite Oldu
İl Hıfzısıhha Kurulu 20.05.2020 Tarih ve 2020/41 Nolu Kararı
İl Hıfzısıhha Kurulu 20.05.2020 Tarih ve 2020/41 Nolu Kararı
 
Kadir Gecesi şifa bekleyen insanlığın müjdecisi olsun
Kadir Gecesi şifa bekleyen insanlığın müjdecisi olsun
 
81 İlde 22.05.2020  İle 26.05.2020  Arasında Uygulanacak Sokağa Çıkma Kısıtlaması
81 İlde 22.05.2020 İle 26.05.2020 Arasında Uygulanacak Sokağa Çıkma Kısıtlaması
 
Bayram Coşkusunu İstiklal Marşını Okuyarak Yaşattık
Bayram Coşkusunu İstiklal Marşını Okuyarak Yaşattık
ÜN: “AKP, tek parti yönetimini pekiştirme telaşı içerisindedir”
 

ÜN: “AKP, tek parti yönetimini pekiştirme telaşı içerisindedir”

Başbakan Erdoğan’ın ‘Demokrasi Paketi’ ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan DP İl Başkanı Ün, “AKP hükümeti paketini kendi hazırlamış, kendi açığa çıkarmıştır” dedi.

9 Ekim 2013 Çarşamba 03:55
Yazdır

ÜN: “AKP, tek parti yönetimini pekiştirme telaşı içerisindedir”

 

DP’li Ün’den paket eleştirisi

 

 

 

Kapalı kapılar ardında AKP’ye mensup milletvekillerinin dahi katılım sağlamadı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kamuoyunun beklediği ‘Demokrasi Paketi’ ile ilgili ilginç ve bir o kadar da çarpıcı açıklamalarda bulunan Demokrat Parti (DP) Sakarya İl Başkanı  Muharrem Ün, “AKP hükümeti paketini kendi hazırlamış, kendi açığa çıkarmıştır. Bu paket çıkış itibariyle ‘Gülhane Hattı Hümayun’un, Tazminat Fermanı’ gibi bir pakettir” dedi. Açıklanan paketle birlikte Avrupa Birliği sürecinde istenen değişiklikler paralelinde bir takım düzenlemeler dile getirildiğini ifade eden DP İl Başkanı Ün; “Sayın Başbakan günlerdir beklenen demokratikleşme paketini açıkladı. Tarz olarak kapalı kapılar ardında belki AKP’ye mensup milletvekillerinin dahi katılım sağlamadığı bir sürecin sonunda bir paket meydana çıkarıldı. Demokratik ülkelerde özgürlükler geniş katılımlı tartışmalar sonucu ortaya çıkar.

 

“Tek parti yönetimini pekiştirme telaşı içerisindedir”

“Seçmen kitlelerini memnun etme çabası içerisinde bir paket olup, diğer siyasi partilerin katkısının kıskanıldığı bir tarz ile ortaya çıkmıştır” diyen Ün, “Kıskanç iktidar seçim öncesi tüm sevabı kendine alma düşüncesi ile kasılmaktadır. Yapılmayanı yaptım, olmayanı oldurdum gururu içerisinde tek parti yönetimini pekiştirme telaşı içerisindedir. Demokratik yönetim farklıdır. Farklı fikir sahiplerinin iyi niyetle hakikati aradığı zeminlerin olmasıdır. Yeterli müzakere yapıldıktan sonra çoğunluğun kararına göre fikirlerin karara bağlanması sistemine demokrasi denir. Yani demokrasi tüme varım metodudur. Diktatörler de tümden gelim metodunu uygular. Bir takım fermanlarla özgürlük bahşedilir, halk da buna sevinir. Demokrasinin kurum ve kuruluşları olan birçok yapı bu hali yadırgamamaktadır. Ne kadar sıkıntılı, ne kadar zayıf bir demokrasi karnemiz var” şeklinde konuştu.

 

“Şu haliyle bu paket sadece AKP’nin paketidir”

Paketin temel kurgusunun Avrupa Birliği istekleri çerçevesinde oluştuğuna dikkat çeken Ün, “Yeni bir şey ortaya koyulmuş değildir. Hatta birçok eksiklikleriyle zorlanarak hazırlanmış bir taslak olduğu her halinden bellidir. Zaten bu paket kanunlaşmadıkça dilek ve temennilerden ibarettir. Bundan sonraki süreç daha demokratik bir tartışma zemininde gerçekleşirse Demokrat Parti olarak bizler de fikirlerimizi söyleriz. AKP başkalarının fikirlerine muhtaç değil ise buyursun istediği gibi paketini kanunlaştırsın. Günahı da sevabı da kendine ait olsun. Şu haliyle bu paket sadece AKP’nin paketidir. Bu özgürlük açılımı tüm millete mal edilecekse başta siyasi partiler olmak üzere kişi ve kuruluşların fikirleriyle sahiplendiği özgürce içeriğinin tartışılıp değişikliklerin yapılabildiği tarzın benimsenmesi beklentisindeyiz. Bu vesile ile milletimize saygılar sunuyoruz” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: başbakan, erdoğan’ın, ‘demokrasi, paketi’, ilgili, çarpıcı
Bu haber toplam 2405 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1925 Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal'e suikast girişimi gerekçesiyle ölüm cezasına çarptırılan Manok Manukyan idam edildi.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free