hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Erenler’de kentsel çalışmalar tekrar ele alındı Hepimizin tek düşüncesi Sakarya’dır ÖZKOÇ:HAKARET VE TEHDİT, SOYLU’NUN GÖREV KAPSAMINDA Lise Öğrencilerine Voleybol Hakemlik Kursu Başlıyor BASIN AÇIKLAMASI Başarının Önünde Engel Yok Doç. Dr. İkiel’in ‘Sakarya’nın Coğrafi Özellikleri’ Konulu Kitabı Çıktı SEDAŞ'tan Sakarya Valiliği'ne Nezaket Ziyareti Uluslararası Öğrenci Merkezinden Balkanlardaki Liselere Ziyaret Afet Yönetimi ve Eğitim Merkezi için hazırlıklar başladı
Hepimizin tek düşüncesi Sakarya’dır
Hepimizin tek düşüncesi Sakarya’dır
 
ÖZKOÇ:HAKARET VE TEHDİT, SOYLU’NUN GÖREV KAPSAMINDA
ÖZKOÇ:HAKARET VE TEHDİT, SOYLU’NUN GÖREV KAPSAMINDA
 
BASIN AÇIKLAMASI
BASIN AÇIKLAMASI
 
19 Mayıs 100. Yılında İlimizde de Coşkuyla Kutlandı
19 Mayıs 100. Yılında İlimizde de Coşkuyla Kutlandı
Ümit Dikbayır Sakarya'nın İl oluşu nedeniyle bir mesaj yayımladı
 

Ümit Dikbayır Sakarya'nın İl oluşu nedeniyle bir mesaj yayımladı

İyi Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır Sakarya'nın İl oluşu nedeniyle bir mesaj yayımladı.

30 Kasım 2018 Cuma 23:33
Yazdır

 

 

1 Aralık 2018 tarihi Sakarya’nın İl Oluşunun 64’üncü yıldönümü. Bu vesileyle Kocaeli İli’nden ayrılarak bugün 1 milyon nüfusa yaklaşan Sakarya’mızın geldiği noktada çok ciddi bir özeleştiri yapmamız gerektiğini düşünüyorum.

 

Sosyo-kültürel yapısı bakımından Anadolu’nun bir özeti olan şehrimiz, maalesef bugün hak ettiği konumda bulunmamaktadır. Allah’ın bize bahşettiği doğal güzellikleri, coğrafi konumumuzdan kaynaklanan üstün özelliklerimiz, sanayi ve tarım için son derece uygun şartların varlığına rağmen Sakarya 64 yılda kabuğunu bir türlü kıramamıştır.

 

Hepimizin yaşı yettiği süreç içerisinde bazı illerin kalkınmalarına yakinen şahit olduk. Ülkemizdeki bir çok şehir bugün, Dünya ve Avrupa sahnesinde yer alabilmek için birbirleriyle yarışırken, Sapanca ve Kaynarca’daki hemşehrilerimiz eğer Kocaeli’ne bağlanmak için kampanyalar başlatıyorlarsa, işte burada çok ciddi sorunlar var demektir ve Sakarya olarak özeleştiriyi işte bu noktadan başlayarak yapmamız gerekmektedir.

 

‘Kocaeli ile kıyaslanamaz. Onların gelirleri fazla’ savunmasının tutar bir tarafı da yoktur. Ülkemizde 15 senedir bu haksızlığı gidermek adına iktidar partisi Sakarya milletvekilleri ne yapmıştır, hangi sonuçları almıştır?

 

İnsanların her şeye rağmen vazgeçemedikleri, sevdasına bir ömür harcadıkları bu güzel şehrimizin insanları, bu kadar sahipsizliği ve terk edilmişliği hak ediyor mudur?

 

İlimizin yönetimlerine ortak olmayı bırakın dertlerini anlatacak mercilere bile ulaşmada sıkıntı çeken hemşehrilerimize bu yapılanlar reva mıdır?

 

İktidar partileri veya muhalefet partileri fark etmez, şehrimizdeki tüm sivil toplum kuruluşları ile bu şehrin yönetimine öyle veya böyle söz sahibi olan herkesi işte bu noktada bir özeleştiri yapmaya davet ediyorum.

 

Bugüne kadar neleri eksik bıraktık ki, Sakarya halen hak ettiği yerde değil.

 

Bugüne kadar neleri yapmadık ki, hemşehrilerimiz bu kadar sıkıntı içinde.

 

Bizler Sakarya ile ilgili her mevzuda, önce şehrimiz diyoruz. Önce Sakarya diyoruz. Sakarya’nın sıkıntılarını siyaset uğruna örtbas etmiyoruz. Sakaryalıların sesini her platformda dile getirmeye çalışıyoruz. Onların sözcüsü, onların sesi olmaya çalışıyoruz. Bizler muhalefet partisiyiz. Ama fark etmez. Konu Sakarya olunca, gerisini sorgulamıyoruz bile.

 

Sizlerin vasıtasıyla, İl oluşumuzun 64. yılında tüm şehrimizi Sakaryalılık bilinciyle, partiler üstü bir düşünceye sahip çıkmaya davet ediyorum.

 

Saygılarımla.

 

Ümit Dikbayır

İYİ Parti Sakarya Milletvekili

Anahtar Kelimeler: iyi, parti, sakarya, milletvekili, ümit, dikbayır
Bu haber toplam 1182 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1997 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş, Refah Partisi'nin Anayasa'nın laiklik ilkesine aykırı eylemlerin odağı haline geldiği gerekçesiyle sürekli kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'ne dava açtı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free