hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU
ULUSLARARASI TİCARETTE ÖNEMLİ BİR ADIM
 

ULUSLARARASI TİCARETTE ÖNEMLİ BİR ADIM

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Sakarya ihracatını geliştirmek amacıyla hayata geçirilen Sakarya İhracatını Geliştirme Projesi kapsamında Etiyopya, Karadağ, Polonya ve Kanada ülkelerinden temsilciler SAİGEP Projesi kapsamındaki 17 firmaya ziyarette bulunarak 206 adet planlı ikili iş görüşmesi gerçekleştirdiler.

27 Şubat 2014 Perşembe 18:03
Yazdır
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Sakarya ihracatını geliştirmek amacıyla hayata geçirilen Sakarya İhracatını Geliştirme Projesi kapsamında Etiyopya, Karadağ, Polonya ve Kanada ülkelerinden temsilciler SAİGEP Projesi kapsamındaki 17 firmaya ziyarette bulunarak 206 adet planlı ikili iş görüşmesi gerçekleştirdiler.

Görüşmelerin ardından yapılan değerlendirme toplantısında Etiyopya Sektörel Ticaret Odası ve SATSO arasında karşılıklı mutabakatname (Memrandum) imzalandı.

SAİGEP Kapsamında yer alan 17 firma temsilcisi tarafından ağırlanan heyet, firmaları ziyaret ederek işleyişi ve ürünleri hakkında detaylı bilgiler aldı.

3 gün boyunca gerçekleştirilen ilk iki günü firma ziyaretleri şeklinde düzenlenen programın son gününde Güral Otel’de “Be To Be İkili İş Birliği” görüşmelerinde karşılıklı ticaret imkanları masaya yatırıldı.

206 ‘Be To Be İşbirliği Görüşmesi’nin gerçekleştirildiği organizasyonda, Sakarya’daki SAİGEP kapsamında yer alan firmaların, Etiyopya, Karadağ, Polonya ve Kanada’daki yerleşik firmalarla ortak ticaret yapmaları amaçlandı.

Programın son gününde bir değerlendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya, SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Günay Güneş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, SAİGEP Firmaları ve misafir ülkelerden gelen firma temsilcileri iştirak etti.

Değerlendirme toplantısında konuşan SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Günay Güneş, ülkeler arasında karşılıklı atılan bu ilk işbirliği adımının ardından yeni işbirliği ve dostluk projelerinin geliştirilmesini arzu ettiklerini ifade etti.

Güneş, konuşmasının devamında önümüzdeki süreçte bu çalışmaların kalıcı işbirliği haline gelmesini hedeflediklerini belirterek bu hedefleri gerçekleştirmenin bir göstergesi olarak da Etiyopya ile karşılıklı Memerandum imzalayarak ticari ilişkileri geliştirmeye gayret ettiklerini ifade etti.

Etiyopya Sektörel Ticaret Odası Başkanı Mr. Geberhiowt Gebergziabher Abera ise yaptığı konuşmada Etiyopya ve Türkiye arasındaki ticari iş birliklerinin Osmanlılar döneminden bu güne devam ettiğini vurgulayarak imzalanan anlaşmanın Etiyopya ve Türkiye arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek için önemli bir fırsat olarak gördüklerini ve Sakarya’nın da Türkiye için çok önemli bir sanayi bölgesi olduğunu görmekten mutlu olduklarını belirtti.

Organizasyonda yer alan Karadağ Heyeti de 2006’da bağımsızlığını kazanan küçük bir Avrupa ülkesi olan Karadağ ile Türkiye arasında bu organizasyon vesilesi ile bir köprü oluşturduklarını ve atılan güzel adımların geliştirilmesi için gayret edeceklerini belirterek bu görüşmelerin kendileri için çok olumlu geçtiğini vurguladı.

Polonya’dan programa katılan AMT Avrupa Sorumlusu Romuald Hubert Sawicki gerek firma ziyaretleri gerekse ikili işbirliği görüşmelerinden çok önemli veriler elde ettiklerini ve programa katılarak gerçek gelişen Türkiye’yi görme fırsatı yakaladıklarını belirtti.

Bünyelerinde bulunan yaklaşık 450 firmaya Sakarya’nın sahip olduğu potansiyeli ve firma bilgilerini aktaracağını önümüzdeki süreçte de çok iyi ikili iş birliği fırsatları elde edileceğini belirtti.

Konuşmaların ardından karşılıklı mutabakatname imzalandı.

Toplantının kapanışında konuşan SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Günay Güneş, mutabakatnamenin ülkeler arasındaki ticaretin geliştirilmesi adına büyük önem taşıdığını ifade etti.
Anahtar Kelimeler: sakarya, ticaret, sanayi, odası, tarafından, ihracatını
Bu haber toplam 2533 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free