hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Uzaktan Eğitim ve Sınav Süreçleri Hakkında Öğrencilerin Soruları Yanıtlandı İl Hıfzısıhha Kurulu 26.05.2020 Tarih ve 2020/45 Nolu Kararı İl Hıfzısıhha Kurulu 23.05.2020 Tarih ve 2020/44 Nolu Kararı Botanik Vadisi ile yerli ve milli üretime katkı artacak 37 kilometre beton yol çalışmaları başlıyor Ulaşım ekipleri bayramda sağlık çalışanlarını unutmadı Büyükşehir’de yeni görevlendirmeler İl Hıfzısıhha Kurulu 20.05.2020 Tarih ve 2020/41 Nolu Kararı İl Hıfzısıhha Kurulu 19.05.2020 Tarih ve 2020/40 Nolu Kararı Kadir Gecesi şifa bekleyen insanlığın müjdecisi olsun
İl Hıfzısıhha Kurulu 23.05.2020 Tarih ve 2020/44 Nolu Kararı
İl Hıfzısıhha Kurulu 23.05.2020 Tarih ve 2020/44 Nolu Kararı
 
Botanik Vadisi ile yerli ve milli üretime katkı artacak
Botanik Vadisi ile yerli ve milli üretime katkı artacak
 
Büyükşehir’de yeni görevlendirmeler
Büyükşehir’de yeni görevlendirmeler
 
İl Hıfzısıhha Kurulu 20.05.2020 Tarih ve 2020/41 Nolu Kararı
İl Hıfzısıhha Kurulu 20.05.2020 Tarih ve 2020/41 Nolu Kararı
Uluslararası Öğrenci Merkezinden Balkanlardaki Liselere Ziyaret
 

Uluslararası Öğrenci Merkezinden Balkanlardaki Liselere Ziyaret

Sakarya Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Merkezi, Sırbistan (Sancak Bölgesi), Karadağ ve Bosna Hersek’i ziyaret etti.

24 Mayıs 2019 Cuma 06:50
Yazdır

Uluslararası Öğrenci Merkezinden Balkanlardaki Liselere Ziyaret

Sakarya Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Merkezi, Sırbistan (Sancak Bölgesi), Karadağ ve Bosna Hersek’i ziyaret etti.

Nitelikli uluslararası öğrencilerin Sakarya Üniversitesinde eğitim görebilmelerine imkân sağlamak için proaktif bir tutum sergilemeyi benimseyen merkez, ilk ziyaretini 21-27 Nisan tarihleri arasında Balkan ülkelerinden Sırbistan (Sancak Bölgesi), Karadağ ve Bosna Hersek’e gerçekleştirdi.

Sırbistan’da Sancak Bölgesi, Karadağ’da Rozaje ile Podgorica ve Bosna Hersek’te Mostar ve Saraybosna şehirlerindeki liselere yapılan ziyaretler, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hakan Aslan ve Merkez Müdür Yardımcısı Dr. Mücahit Özdemir’in katılımı ile gerçekleştirildi.

Liselerde öğrenci ve öğretmenlere Sakarya ve Sakarya Üniversitesi hakkında sunumlar yapılarak, öğrencilerin soruları cevaplandırıldı. Türkiye’ye yakından ilgi gösteren öğrencilere, Sakarya Üniversitesi’ndeki bölümler, burs imkânları ve Üniversiteyi tanıtıcı konular hakkında yapılan bilgilendirmeler yanında okul yöneticileri ile başarılı öğrencilerin yönlendirilmesi için özel görüşmeler gerçekleştirildi.

Eğitim-öğretim içerikli görüşmeler yanında, ileride farklı alanlarda iş birliği imkânlarının tespiti ve ilgili ülkeler hakkında bilgi edinmek amacıyla Türkiye’nin diplomatik temsilcileri de ziyaret edilerek, Saray Bosna Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Mehmet Akif Yaman ve Karadağ Podgoritsa Büyükelçiliği Müsteşarı Bleda Kaçar ile resmi görüşmelerde bulunuldu. Ayrıca diplomatik görüşmeler kapsamında Sancak Bölgesindeki Boşnak Milli Konseyi de ziyaret edildi. Konseyin yöneticilerinden Dr. Sulejman Ugljanin, Prof. Dr. Sait Kocapor, Prof.Dr. Jasmina Curic ve Dr. Fuad Bacica`nın katıldığı görüşmede, Türkiye ve Sancak bölgesi arasında yapılacak işbirliklerinde Sakarya Üniversitesi’nin katkı sunabileceği konular istişare edildi. Karadağ’da ise Rozaje Belediye Meclis Başkanı Sayın Almir Avdiç ile öğrencilerle ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

Sakarya Üniversitesi yöneticileri tarafından yapılan ziyaretlere öğrencilerin yanında yerel yöneticiler tarafından da büyük ilgi gösterildi. Ziyaretlere Sırbistan Sancak Bölgesi’nde ve Karadağ’daki ulusal basın da ilgi gösterdi.

Balkanlara yapılan tanıtım gezisini değerlendiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, Sakarya Üniversitesine nitelikli öğrencilerin seçilmesi için yeni tesis edilen Uluslararası Öğrenci Merkezi bünyesinde stratejiler belirlediklerini ve bu kapsamda ilk faaliyetleri olan ziyaretin oldukça verimli geçtiğini belirtti. Ziyareti değerlendiren Merkez Müdürü Hakan Aslan da, “Sahaya inerek öğrencilerle çok yakından iletişim kurma imkânımız oldu. Kaliteli ve üniversitemize değer katacak öğrencilerle tanıştık. 20 Mayıs-23 Haziran tarihleri arasında uluslararası öğrenci başvurularını alacağız. İnşallah başta ziyaret ettiğimiz şehirlerden olmak üzere Balkanların birçok yerinden nitelikli öğrencilerin Üniversitemize kayıt yaptıracaklarını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: sakarya, üniversitesi, uluslararası, öğrenci, merkezi, sırbistan
Bu haber toplam 1649 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1933 Naziler Alman Komünist Partisi'nin bütün mallarına el koydu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free