halil
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Kaynarcalı direndi ÇED Toplantısını yaptırmadı Kipa ve Yazlık Kavşağı arası için uyarı Metecan Birsen A Milli Takım’da Bisikletçiler şampiyona için Konya’da Şaban Dişli Başdanışmanlıktan istifa etti ABD’deki Türk Diasporası Değerlendirildi Grip İçin Aşı Da Önemli Hijyen De Halı-Kilim Ana Sanat Dalı Tasarım Sergisi SATSO 10. MESLEK KOMİTESİ YENİ STADYUMU İNCELEDİLER Odak noktamız şehre hizmettir
Kaynarcalı direndi ÇED Toplantısını yaptırmadı
Kaynarcalı direndi ÇED Toplantısını yaptırmadı
 
Şaban Dişli Başdanışmanlıktan istifa etti
Şaban Dişli Başdanışmanlıktan istifa etti
 
Grip İçin Aşı Da Önemli Hijyen De
Grip İçin Aşı Da Önemli Hijyen De
 

Bisikletli ulaşımda Sakarya pilot il
Bisikletli ulaşımda Sakarya pilot il
TÜRKİYE’DE BİR İLK: 4M TEKNOLOJİ SAKARYA’DA HAYATA GEÇTİ
 

TÜRKİYE’DE BİR İLK: 4M TEKNOLOJİ SAKARYA’DA HAYATA GEÇTİ

Maker ve STEAM (Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics) atölyeleri, Co-Work alanları, Maker Cafe, 3 Boyutlu Atölyeler ve VR (Sanal Gerçeklik) gibi ileri teknoloji konseptiyle donanmış olan 4M Teknoloji, Sakarya’da hizmet vermeye başladı.

3 Ekim 2017 Salı 00:01
Yazdır

Maker ve STEAM (Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics) atölyeleri, Co-Work alanları, Maker Cafe, 3 Boyutlu Atölyeler ve VR (Sanal Gerçeklik) gibi ileri teknoloji konseptiyle donanmış olan 4M Teknoloji, Sakarya’da hizmet vermeye başladı. Sakarya’nın teknoloji üssü olma hedefiyle yola çıkan 4M Teknoloji; farklı teknolojileri tek çatı altında sunarak, tüketmek yerine üretmeye odaklanıp herkes için teknolojiyi ulaşılabilir kılıyor.

 

5 yaşından itibaren çocukların teknoloji üretebildiği bir merkez olan 4M Teknoloji; üreten, üretmeyi tüketmekten daha fazla önemseyen herkese ve her yaşa hizmet ediyor. Şehrin merkezinde yer alan ve Pazartesi-Cumartesi arası 09:00-19:00 arası hizmet verecek olan 4M Teknoloji; 4M Maker Çocuk, 4M VR (Sanal Gerçeklik), 4M Co-Work, 4M Doob (3B Selfie), 4M Maker Cafe, 4M Çocuk ve Aile Danışmanlığı gibi altı farklı üniteden oluşuyor.

 

Çocuklar 4M Teknoloji’de kendi robot tasarımlarını hazırlıyor!

Farklı hedef kitlelerine hitap eden 4M Teknoloji’nin Maker ve STEAM atölyelerinde 5 yaşından itibaren çocuklar; kodlama, robotik,  elektronik, 3 boyutlu tasarım ve üretim, sanal gerçeklik (VR), zeka oyunları ve ahşap atölyeleri ile temel mühendislik eğitimi alıyor. Çocuklar bu eğitimler ile kendi oyunlarını yazıyor, kendi oyuncaklarını tasarlayıp üretiyor, kendi robot tasarımlarını hazırlayıp kodluyor.

 

3D Yazıcılar ile Üretim Öncesi Prototip

4M Teknoloji; üretime başlamadan önce, ürünün birebir modelini karşısında görmek isteyen mimarlar, mühendisler ve üretim öncesi prototip çıkarmak isteyenlere 3D yazıcılar ve 3D tarama cihazı ile nesnelerin modellemesini ve prototip üretimini yapabilme imkanı sunuyor.

 

Co-Work Alanı ile Serbest Çalışma

4M Teknoloji'nin Co-Work alanlarında bulunan farklı içerikteki masaları ise öğrenciler, serbest çalışanlar, bilgisayarını yanından ayırmayanlara 3 boyutlu yazıcı, yüksek hızlı internet ve 4K mühendislik çizim alanı sağlıyor. 4M Teknoloji ayrıca grup toplantıları, etkinlikler, aynı ya da farklı sektörde çalışıp fikir alışverişi yapmak isteyenler için de alışılmış kafe konseptinin dışındaki Maker Cafe ile hizmet veriyor.

Anahtar Kelimeler: maker, steam, science, technology, engineering, art
Bu haber toplam 845 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
şamil
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1956 Türkiye ilk şeker ihracatını gerçekleştirdi.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
Adasenotomotiv
Gökhan
ibo
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free