hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Erenler’de kentsel çalışmalar tekrar ele alındı Hepimizin tek düşüncesi Sakarya’dır ÖZKOÇ:HAKARET VE TEHDİT, SOYLU’NUN GÖREV KAPSAMINDA Lise Öğrencilerine Voleybol Hakemlik Kursu Başlıyor BASIN AÇIKLAMASI Başarının Önünde Engel Yok Doç. Dr. İkiel’in ‘Sakarya’nın Coğrafi Özellikleri’ Konulu Kitabı Çıktı SEDAŞ'tan Sakarya Valiliği'ne Nezaket Ziyareti Uluslararası Öğrenci Merkezinden Balkanlardaki Liselere Ziyaret Afet Yönetimi ve Eğitim Merkezi için hazırlıklar başladı
Hepimizin tek düşüncesi Sakarya’dır
Hepimizin tek düşüncesi Sakarya’dır
 
ÖZKOÇ:HAKARET VE TEHDİT, SOYLU’NUN GÖREV KAPSAMINDA
ÖZKOÇ:HAKARET VE TEHDİT, SOYLU’NUN GÖREV KAPSAMINDA
 
BASIN AÇIKLAMASI
BASIN AÇIKLAMASI
 
19 Mayıs 100. Yılında İlimizde de Coşkuyla Kutlandı
19 Mayıs 100. Yılında İlimizde de Coşkuyla Kutlandı
Türk Kızılay Sakarya Şubesi 2019 Olağan Genel Kurulu
 

Türk Kızılay Sakarya Şubesi 2019 Olağan Genel Kurulu

Türk Kızılay’ı Sakarya Şubesi Olağan Genel Kurulu 23 Şubat 2019 tarihinde Orhan Gazi Kültür Merkezinde yoğun katılımla gerçekleştirildi.

26 Şubat 2019 Salı 23:01
Yazdır

Türk Kızılay’ı Sakarya Şubesi Olağan Genel Kurulu 23 Şubat 2019 tarihinde Orhan Gazi Kültür Merkezinde yoğun katılımla gerçekleştirildi. Programa Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Av.Levent BÜLBÜL ve İl başkanı Ahmet Ziya AKAR ile katılırken, İyi Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cihan KOLİP, İl Başkanı Selçuk KILIÇARASLAN ve ekibiyle geldi. Ak Parti İl Başkanı Yunus TEVER yönetimi ile birlikte, Adapazarı Belediye Başkan Adayı Mutlu IŞIKSU katıldı. Ayrıca Adapazarı Belediye Başkan Vekili Erol AYDIN, Erenler Belediye Başkanı Cavit ÖZTÜRK, SATSO başkanı Akgün ALTUĞ, Müsiad Başkanı Yaşar COŞKUN ve SMMMO Odası Başkanı Ertuğrul KOCACIK, İnşaat Mühendisleri Odası Hüsnü GÜRPINAR, Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal ERDEM ile çok sayıda muhtar ve STK temsilcisi katıldı. Davetlilerden İyi Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cihan KOLİP ve Adapazarı Belediye Başkan Adayı Mutlu IŞIKSU konuşma yaparken ülkemizin medarı iftiharı olan Kızılay’a her platformda destek verecekleri ifade ederek kongrenin hayırlı olmasını dilediler. Kızılay Genel Merkezini Temsilen Genel Kurula katılan Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet İŞGÜZAR’da bir konuşma yaparak, bugün dünya üzerinde yaşanan sıkıntıların giderilmesinde Türk Kızılay’ının önder bir kuruluş olduğunu, Türklere has ecdamızdan miras gelen ve dinimizin emrettiği şekilde yardımların Müşvik bir şekilde yapıldığını bu anlamda diğer Kızılhaç ve Kızılay kuruluşlarının da yardımlarını Türk Kızılay’ı eliyle dağıtıldığını söyleyerek, özellikle ülkemizde bulunan mültecilerle ilgili de Suriye’den gelen mültecilerin orada güvenli bir bölge oluşturulana dek ülkemizde misafir edileceklerini belirtti. Ülkelerinde savaştan kaçan bu insanların tekrar savaşın ortasına atılamayacağını bunun içinde Cumhurbaşkanımızın ısrarla söylediği güvenli bölgenin şart olduğunu belirterek böylelikle kendi ülkelerine dönüşün sağlanacağını belirtti. Adapazarı Belediyesi ile ortak yürütülen Sosyal Yardım Marketine katkıları dolayısıyla Adapazarı Belediye Başkan vekili Erol AYDIN’a ve yeni dönem yönetimde yer almayacak yönetim kurulunu üyelerine teşekkür plaketi takdim edilerek,tTek Listeyle girilen kongrede mevcut başkan Zahit TİRYAKİ yapılan faaliyetler hakkında bir konuşma yaparak kongre sonunda tekrar seçilerek güven tazeledi.

Zahit TİRYAKİ konuşmasında;

1868 yılında bir grup idealist doktorla başlayan bu serüven, ilk yıllarda hasta ve yaralı askerlere yardım etmek üzere kurulmuşken, bugün dünyanın neresinde olursa olsun, dil, din, ırk, renk ve mezhep gözetmeksizin mazlum ve mağdur coğrafyada yaşan insanlara yardım götürmektedir. 150 yıldır, kurulduğu 1868 yılından günümüze, savaşlarda, göçlerde, afetlerde, ülkemizde ve uzak coğrafyalarda yardımın, merhametin ve iyiliğin temsilcisi olmuş ve Kızılay olarak kurulan ilk kuruluş olması nedeniyle “HİLALİMİZ” bugün dünya coğrafyasındaki tüm Kızılay kuruluşlarının sembolü olmuştur.

Milletinden ve devletinden aldığı bu güçle, sadece savaşlarda değil, afetlerde, kıtlıkta ve hastalıkta her zaman tüm insanlığın ve insanlarımızın yanında yer almış ve iyiliğin amiral gemisi olmuştur.

Bütün bu faaliyetleri siz değerli bağışçılarımızın destekleri ile en üst yöneticisinden, personeline ve Kızılay’a gönül vermiş gönüllüler ordusuyla, insan onuruna yakışır, tevazu samimiyetle yardım faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu vesile ile İlk kuruluş adımız olan “Hilal-i Ahmer”den “Kızılay”a 150 yıldır bizleri destekleyen bağışçılarımız ve gönüllülerimizin vefat edenlerini rahmetle anıyor, hayatta olanlara uzun ömürler diliyorum.

“Güçlü Türkiye Güçlü Kızılay” sloganı ile çıkmış olduğumuz bu yolda, şube olarak; insan ıstırabını dindirmek için bu güne kadar Arakan’dan Yemen’e, Balkanlardan Somali’ye velhasıl tüm dünya coğrafyasındaki insanlık krizleri için Sakarya genelinde yardım kampanyaları yapmış ve genel merkez eliyle yerlerine ulaştırmanın huzurunu yaşamaktayız.

Ayrıca Adapazarı belediyesi ile 8 yıldır ortak yürütmüş olduğumuz Sosyal Yardım Marketimiz ile her ay düzenli 500 ailenin gıda, giyim ve temizlik ihtiyaçlarını karşılamaktayız. Buradan bizlere bu yardım faaliyetlerini yürütmemizde destek olan Adapazarı Belediye Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum, yeni yönetimlerle de aynı şevk ve heyecanla bu faaliyetimizin devamını diliyorum.

Şube olarak başta Ramazan ayı olmak üzere tüm yıl boyunca 2016 yılında 6500, 2017 yılında 7000, 2018 yılında ise 7200 aileye ulaşarak gıda, kıyma kavurma ve giyim yardımlarında bulunduk. Aileleri evlerinde ziyaret ederek zekât ve fitre yardımlarınızı “Veren elin, Alan eli görmediği” bir sistemle yerlerine ulaştırdık. Yapmış olduğumuz Kurban Bağış organizasyonları ile Türkiye Geneli Şubeler arasında 2017 yılında 4’üncü, 2018 yılında 5’inci olduk.

Tüm bu faaliyetleri yaparken gönüllü olarak çalışan gençlerimize, kadın kollarımıza, dağıtımlarda bizlere eşlik eden muhtarlarımıza ve bizlere güvenen bağışçılarımıza şükranlarını sunuyorum.

Kızılay haftası etkinlikleri kapsamında okullarımızda eğitim seminerleri ve konferanslar düzenledik. Kadınlarımıza yönelik sertifikalı ilk yardım eğitimleri verdik. Gelecek nesillere Kızılay’ımızı tanıtarak gönüllere dokunduk, gönüllüler kazandık.

Yüce Kitabımızda ki “Kim bir can kurtarırsa bütün insanlığı kurtarmış gibidir” ifadesini düstur edinerek Kan Hizmetleri birimimiz ile her gün farklı noktalarda kan alım faaliyetleri yürüttük. 2016 yılında 25 bin, 2017 yılında 30 bin ve 2018 yılında 33 bin kan alımı yaparak Sakarya’nın %95 oranında kan ihtiyacını karşıladık.

Ve yine Rabbim yüce kitabında şöyle buyuruyor “Ey Resulüm De ki; Dualarınız olmasa Rabbim size niye değer versin” Evet belki biz bu dünya telaşından, belki gafletten kendimiz için, ülkemiz için dua etmeyi unuttuk. “İyiliği emretmek, kötülükten men etmek” için çıkmış olduğumuz bu yolda, dünya üzerindeki mazlum ve mağdur tüm insanlara “Hilalin Temsilcisi Kızılay” olarak 2018 yılı bağımsız insani yardım kuruluşları raporuna göre dünyada “8 milyar dolar üzerinde bir tutarla en fazla yardım yapan ülke ve aynı zamanda gayri safi milli hâsıla oranına göre de 1. Olduk”  Gönül coğrafyamızda ki ulaştığımız, elini tuttuğumuz, göz göze geldiğimiz bütün mazlumların bizler için yaptığı bir şey var. Bizlerin belki de unuttuğu bir şeyi; Kendimiz için ülkemiz için olan “DUA, DUA, DUA”

Rabbim bizlere “Alan el olmayı değil, veren el olmayı” ilelebet nasip etsin inşallah.

Bizlere de merhamet çınarının bir yaprağı olmayı nasip ettiği için Rabbime sonsuz şükrediyorum.

İnsanlık için, iyilik için, Güçlü Türkiye Güçlü Kızılay için Genel Kurulumuza şereflendiren Değerli Kızılaycılara ve tüm katılımcılarımıza şahsım, yönetim kurulum ve denetim kurulumuz adına saygı ve şükranlarımı sunuyor, Genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Bizleri bu göreve tekrar layık gören delegelerimize teşekkür ediyorum.

Anahtar Kelimeler: türk, kızılay’ı, sakarya, şubesi, olağan, genel
Bu haber toplam 823 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1997 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş, Refah Partisi'nin Anayasa'nın laiklik ilkesine aykırı eylemlerin odağı haline geldiği gerekçesiyle sürekli kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'ne dava açtı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free