hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
SGK Köprülü Kavşağı ihaleye çıkıyor SATSO 103 Yaşında İl Hıfzısıhha Kurulu 31.05.2020 Tarih ve 2020/48 Nolu Kararı 18 Yaş Altı ile 65 Yaş ve Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesi BELPAŞ sosyal tesisleri 1 Haziran’da hizmete başlıyor Ekonomik Destek Paketi’ne başvurular başlıyor 74 gün sonra cemaatle ilk 'Cuma Namazı Yeni normalde Türkiye küresel gelişimin önemli bir dişlisi olacaktır SATSO Meclisinden Vefa Örneği VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE;

SGK Köprülü Kavşağı ihaleye çıkıyor
SGK Köprülü Kavşağı ihaleye çıkıyor
 
SATSO 103 Yaşında
SATSO 103 Yaşında
 
İl Hıfzısıhha Kurulu 31.05.2020 Tarih ve 2020/48 Nolu Kararı
İl Hıfzısıhha Kurulu 31.05.2020 Tarih ve 2020/48 Nolu Kararı
 
 18 Yaş Altı ile 65 Yaş ve Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesi
18 Yaş Altı ile 65 Yaş ve Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesi
Türk İhracatçılara Avrupa yolunda “Amazon” Desteği
 

Türk İhracatçılara Avrupa yolunda “Amazon” Desteği

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Amazon ve Boğaziçi Üniversitesi işbirliği ile KOBİ’lerimize e-ihracat yolunda rehberlik etmek amacıyla “BiTıklaAvrupa” eğitim programı gerçekleştirildi.

3 Mart 2020 Salı 20:03
Yazdır
Türk İhracatçılara Avrupa yolunda “Amazon” Desteği

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Amazon ve Boğaziçi Üniversitesi işbirliği ile KOBİ’lerimize e-ihracat yolunda rehberlik etmek amacıyla “BiTıklaAvrupa” eğitim programı gerçekleştirildi.

SATSO Ali Coşkun Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitime SATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, SATSO Genel Sekreteri Teyfik Öztürk, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Eğitmeni Dr. Emre Doğru, Amazon.com.tr Satış Müdürü Emrecan Sarıkuzu, SATSO Meclis üyeleri, firma temsilcileri ile çok sayıda ilgili iştirak etti.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, “SATSO olarak KOBİ’lerimizin ihracat faaliyetlerini geliştirmelerine yardımcı olacak “BİTıklaAvrupa” programına ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bizim hedefimiz, ihracat rakamlarımızı ve ihracatçı sayılarımızın artışını sağlamaktır. SATSO olarak, dünyanın yol aldığı ihracat yarışında, Sakarya olarak geride kalmamak adına üyelerimize e- ticaret ve e- ihracat konularında da destek olmaya gayret ediyoruz. KOBİ’lerimizin dijital yetkinliğini artıracak projeler üretiyor, işbirliklerini geliştiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Eğitmeni Dr. Emre Doğru, “Şirketler dijital dünyanın evrimine göre ürettikleri ürünleri tüketicilere kattıkları değer ile artık e-ticaret platformlarında buluşturuyor. Dijital dünyanın gelişimine baktığımız zaman çoğu platform yakın tarihlerde ortaya çıkmıştır. Dünyada perakende e-ticaret satışını bölgesel olarak baz aldığımızda ilk olarak Çin ve ABD gelmektedir. Rekabetçi bir piyasa ortamı içerisinde bu platformlar sayesinde girişimcilere büyük fırsatlar doğabilmektedir. Türk tüketicisi yapılan araştırmalara göre özellikle mobilden satın almayı daha çok tercih ediyor ve her an her yerde gerçekleştirebiliyor. Alışveriş sitelerinde yer alan kullanıcı yorumları ile tüketiciden tüketiciye etkileşimin arttığını görebiliyoruz. Dijital tüketicilerin %75’i kendi anadilinde satış yapılan platformları tercih ediyor. E-ticaret faaliyetleri arasında fiyat avantajı, tüketici yorumu, ürün çeşitliliği ve karşılaştırma, bilgi zenginliği ve kişiselleştirilmiş öneriler internetin dijital tüketiciye sunduğu fırsatlar olarak dikkat çekmektedir.” dedi.

Amazon.com.tr Satış Müdürü Emrecan Sarıkuzu, ‘Avrupa pazarına nasıl girilir’, ‘Pazar performansı nasıl arttırılır’, ‘Avrupa’da nasıl mağaza açılır’ ve ‘Amazon marka kaydı neler sağlar’ konularında bilgi vererek şunlara değindi; “Avrupa’daki 6. pazaryeri olarak Amazon Türkiye açıldı. Çünkü genç nüfus çok fazla ve yüksek büyüme potansiyeline sahip. Türk KOBİ’lerine Avrupa’ya ihracatlarında satıcı destek ekibi, lojistik, site içi reklam desteği ve sponsorlu ürünler gibi destek imkanları sunuluyor. Ürünlerin gönderimi taşıyıcı firmaların indirimli fiyatları ile sağlanıyor. Ürünlerinizi tüketiciye sunmanız için üç farklı şekilde listeleme imkanı sunuluyor. Aynı zamanda Avrupa’da bulunan depolama alanlarını ürünlerinizin güvenliği ve hızlı teslimatı için tercih edilebilmektedir.” dedi.

Verimli geçen eğitim soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

Anahtar Kelimeler: sakarya, ticaret, sanayi, odası, satso, türkiye
Bu haber toplam 7117 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1933 Naziler Alman Komünist Partisi'nin bütün mallarına el koydu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free