hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Şehir Merkezinde dezenfekte seferberliği Devletimizin aldığı kararlara ve uyarılara uyalım Başkan Yüce yaşlılardan gelen talepleri dinledi SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı Yurt Ücretleri Geri Ödenecek Tramvay projesi için ihale ertelendi Trafik ışıklarında ‘Evde Kal’ farkındalığı Şehrimizde gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz
SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM
SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM
 
İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi
İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi
 
Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı
Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı
 
Yurt Ücretleri Geri Ödenecek
Yurt Ücretleri Geri Ödenecek
Türk bu bir oyun
 

Türk bu bir oyun

DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, Sakarya'da yaşanan olayları, "Kürt-Türk savaşı çıkarmak isteyenlerin oyunu" sözleriyle değerlendirdi.

29 Nisan 2008 Salı 19:09
Yazdır
Devleti, hükümeti ve Türk milliyetçilerini tehdit eden Türk, "Bizler bu dönemin tanığıyız, sanık olmaya da hazırız. Böyle bir durumda faturayı sadece biz değil tüm Türkiye ödeyecektir" dedi. Türk, olayları protesto etmek için bu hafta TBMM Genel Kurulu'ndaki görüşmelere katılmayacaklarını söyledi. DTP Grup Toplantısına katılan ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras da Sakarya'daki olayları yorumlarken, "Milliyetçilik mi insanları aptallaştırıyor, yoksa aptallar mı milliyetçi oluyor bilmiyorum" ifadesini kullandı. Ahmet Türk, partisinin TBMM Grup Toplantısında yaptığı konuşmanın büyük bir bölümünü önceki gün Sakarya'da vatandaşlar ile DTP'liler arasında yaşanan olaylara ayırdı. "Askerlik yapmamak için hile yapmak' suçundan yargılandığı davada tahliye edilen DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş'ın hapisten çıkarılarak apar-topar askere alınmasına tepki gösteren Türk, olayı 'hukuksuzluk' olarak nitelendirdi. DTP'nin demokrasi ve barış adına mücadele verdiğini savunan Türk, "Biz analar ağlamasın, çocuklar ve gençler ölmesin diye barış isterken hep bizi vurdular. Bunun bedelini meydanlarda dayak ve kurşun yiyerek ödedik. Savaş ve operasyonlar olmasın dedik üzerimize panzerler yürüdü" diye konuştu. Sakarya'da yaşananları 'katliam girişimi' olarak nitelendiren Türk, olayların arkasında milliyetçi, şoven ve ırkçıların bulunduğunu kaydetti. Sakarya'da Madımak Oteli'nin bir benzerinin tekrarlanmak istendiğini ileri süren Türk, "Kürtlere bırakın siyaset hakkı yaşama hakkı bile tanınmayacağı mesajı verildi. Bu olayları Kürt-Türk savaşı çıkarma planının bir parçası olarak görüyoruz. Bu Kürt-Türk savışı çıkarmak isteyenlerin bir oyunudur. Son zamanlarda atan askeri operasyonlardan sonra bu tür tezgahlar da arttı. K. Irak operasyonu sonrası partimize yönelik saldırılar hız kazandı" şeklinde konuştu. Güneydoğu'daki çatışmaların durdurulmaması halinde Türkiye'nin eski karanlık günlerine geri döneceğini söyleyen Türk, "Bizler bu dönemin tanığıyız, sanığı olmaya da hazırız. Faturayı sadece biz değil tüm Türkiye ödeyecektir" diye konuştu. Ahmet Türk, olayları protesto etmek için bu hafta TBMM Genel Kurulu'ndaki görüşmelere katılmayacaklarını söyledi. DTP Grup Toplantısına katılan ve sözlerine, "Güneşin sofrasında dostlarımın arasındayım" diye başlayan ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras ise Sakarya'daki olaylara tepki gösterirken milliyetçilere hakaretler yağdırdı. Uras, "Milliyetçilik mi insanları aptallaştırıyor, aptallar mı milliyetçi oluyor bilmiyorum ama ırkçı, milliyetçi anlayışlara karşı insanlığı yürütmemiz lazım" dedi. Uras, konuşmasında ayrıca çok kültürlü ve çok kimlikli bir Türkiye'den yana olduklarını söyledi.
Anahtar Kelimeler: dtp, grup, başkanı, ahmet, türk, sakarya
Bu haber toplam 2778 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1924 İstanbul'da Maarif Müdürlüğü, Tevhid-i Tedrisat Kanunu gereğince medreselere el koydu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free