hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Büyükşehir karantinadaki vatandaşların yanında İlçelerde Koronavirüs tedbirleri sürüyor Sağlığınız için mesafenizi koruyun SAKARYAGİAD: SAKARYA İÇİN DEĞER MÜSİAD’dan Erzak Yardımı Sakarya’nın Mali Değerlendirmesi Yapıldı İl Hıfzısıhha Kurulu 06.04.2020 Tarih ve 2020/18 Nolu Kararı İlimizde Gözlem Süresi Dolan Kişilerin Tahliyesi Sürüyor VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE; İl Hıfzısıhha Kurulu 05.04.2020 Tarih ve 2020/17 Nolu Kararı
İl Hıfzısıhha Kurulu 06.04.2020 Tarih ve 2020/18 Nolu Kararı
İl Hıfzısıhha Kurulu 06.04.2020 Tarih ve 2020/18 Nolu Kararı
 
İlimizde Gözlem Süresi Dolan Kişilerin Tahliyesi Sürüyor
İlimizde Gözlem Süresi Dolan Kişilerin Tahliyesi Sürüyor
 
VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE;
VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE;
 
İl Hıfzısıhha Kurulu 05.04.2020 Tarih ve 2020/17 Nolu Kararı
İl Hıfzısıhha Kurulu 05.04.2020 Tarih ve 2020/17 Nolu Kararı
TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ
 

TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından '15-22 Nisan Turizm Haftası' nedeniyle Baltürk Otel'de etkinlik düzenlendi.

15 Nisan 2008 Salı 19:34
Yazdır
Sakarya Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nin destek verdiği etkinliğe, Sakarya Valisi Hüseyin Atak, Vali Yardımcısı Suphi Olcay, İl Emniyet Müdürü Faruk Ünsal, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Rıza Güven, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, İl Tarım Müdürü Abdurrahman Çakar, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Adapazarlı fotoğraf sanatçısı Hüsnü Gürsel'e ait fotoğrafların yer aldığı slayt gösterisinin yapıldığı toplantıda konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz, Sakarya'nın turizm açısından en şanslı illerden biri olduğunu belirterek, "Denizinden göllerine, kaplıcalarından yaylalarına, Sakarya Nehri'nden derelere kadar, doğa, sağlık ve spor turizm için Sakarya gözde bir ildir. Tarihi köprüleriyle, kaleleriyle Osmanlı döneminden kalma eserleri ve Taraklı evleriyle kültür turizmi için de büyük bir potansiyele sahiptir. Ayrıca Ankara ve İstanbul arasında olmasından dolayı çoğrafi bir avantajı vardır. Tüm bu saydıklarımız Nasrettin Hoca'nın benzetmesiyle helva için gerekli olan malzemelerdir. Son zamanlarda bu imkanların sergilenmesi için çalışmalar başlatıldı. Markalaşma yolunda Sakarya Projesi ile şehrimizin, kültür ve truzim alanında bölgemizin kısa zaman içinde önemli bir yol alacağı inancındaydım. Bu güç, bu potansiyel Sakaryamızda mevcuttur. Acarlar Longozu'ndan Taraklı tarihi evlerine, Karasu plajından Akyazı golf sahasına kadar projelerin konuşulması bile kentimizin geleceği açasından heyecan vericidir. 2005 yılında Sapanca'da İpek Yolu Destinasyonu toplantısıda Sakarya'nın turizm potansiyelini harekete geçirmek için önemli kararlar alındı" dedi. Vali Hüseyin Atak da her yıl Nisan ayının ikinci yarısında turizmin önemini anlatan etkinliklerin düzenlendiğini ifade ederek, "Bacasız sanayi olarak bilinen turizm, ülkemiz açısından son derece önemlidir. Geçtimiz yıl 21 milyon turist ülkemize gelmiş ve 19 milyar YTL para bırakmıştır. Sakarya da turizmde büyük potansiyele sahiptir. Dünyanın sayılı göllerinden olan Sapanca Gölü ilimiz sınırları içerisindedir. Yine 20'ye akın irili ufaklı göller, Kocaali- Karasu sahilleri ve Osmanlı mimarsinin en güzel örneğini teşkil eden Taraklı ilçemiz önemli bir kültür varlığımızdır. Yeni otellerin yapılmasıyla ilimiz turizm alanından daha fazla pay almaya başlamıştır. Cumhurbşakanımızın katılımıyla 600 yatak kapasiteli Gürol Otel de yakında açılacak. Marka Şehir Sakarya Porjesi ile Sakarya'nın turizm potansiyelini ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Bu konuda Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen'in önemli katkıları vardır" diye konuştu. Program, Sakarya Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencilerinin 'Turistlere yaklaşım' konulu skeci sergilemeleri ve Vali Atak'ın Turizm Haftası nedeniyle düzenlenen kompoziyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini vermesiyle sona erdi.
Anahtar Kelimeler: sakarya, kültür, turizm, müdürlüğü, tarafından, nisan
Bu haber toplam 1989 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1985 Balıkesir'de eğitim uçuşu yapan bir uçak, marangozlar sitesine düştü. Uçağın iki pilotu ile 14 kişi öldü, 21 kişi yaralandı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free