hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Sağlık çalışanlarına SATSO Üyelerinden bir destek daha Sakarya Teknokent Ar-Ge ve Tasarım Firmalarının Kiralarında İndirime Gitti “COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” Başvuruları Başladı Vali Nayir Kaymakamlar ile Videokonferans Toplantısı Gerçekleştirdi SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız ÖZPAŞ Marketten açıklama SATSO Yönetim Kurulu Toplantısı Online Konferansla Yapıldı İl Hıfzısıhha Kurulu 01.04.2020 Tarih ve 2020/15 Nolu Kararı İhtiyaç sahiplerine yardım eli uzatıldı
SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI
SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI
 
Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız
Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız
 
ÖZPAŞ Marketten açıklama
ÖZPAŞ Marketten açıklama
 
 ÖZKOÇ: “SAKARYA’DA DERHAL SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ”
ÖZKOÇ: “SAKARYA’DA DERHAL SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ”
Süper Lig kulüplerine 100 milyon TL vergi borcu
 

Süper Lig kulüplerine 100 milyon TL vergi borcu

Maliye, Süper Ligdeki bazı kulüplerin vergi incelemesini tamamladı

11 Kasım 2014 Salı 19:48
Yazdır

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Spor Toto Süper Ligdeki kimi kulüplerin vergi incelemelerinin tamamlandığını belirterek, Bu kulüplere 100 milyon lira vergi borcu çıkarıldı ve bununla beraber ceza kesildi. Mahremiyetten dolayı adları açıklamıyorum lakin o kulüplerimiz menfaatlerini biliyor dedi.

Konuya ait AA muhabirine açıklamalarda bulunan Şimşek, vergi denetiminde etkinliği ve verimliliği arttırmak amacıyla incelemeye alınacak sektör, konu ve mükellefleri nesnel bir yaklaşım bulunan risk analiz sistemiyle belirlediklerini söyledi. Bu kapsamda, Süper Toto Süper Ligi yakın bakmaya aldıklarını izah eden Şimşek, kısa zaman öncelikle de Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) aracılığı ile ligdeki kulüpleri Maliyeye art bildirim ile alakalı uyardıklarını anlattı.

Vergi Denetim Kurulunun (VDK), ligdeki bütün kulüpleri incelemeye aldığını anlatım eden Şimşek, İncelemesi biten kulüplere 100 milyon lira vergi borcu çıkarıldı ve bununla beraber ceza kesildi. Mahremiyetten dolayı adları açıklamıyorum lakin o kulüplerimiz menfaatlerini biliyor. Hiçbir branş denetimsiz değil. Futbol kulüpleri de vergilerini düz şekilde ve döneminde ödemesi yapmak zorunda. Kulüplerden bu cezaları öğrenim edeceğiz diye konuştu.

DİĞER KULÜPLERİN İNCELEMELERİ DEVAM EDİYOR

Ligdeki başka kulüplerin incelemelerinin devam ettiğini bildiren Şimşek, şunları kaydetti:

VDK yönünden bu alandaki risk analiz çalışmaları, bütün spor kulüpleri ile bu kulüplerin kurdukları iktisadi işletmeler yönünden gerçekleştirilen iş ve işlemlerdeki muhtemel vergi yitik ve kaçağının saptama edilmesini sağlayacak biçimde devam ediyor. Yapılan meslek sonuçlarına oranla VDK yönünden piyasa ile alakalı ayrıntılı şekilde vergi incelemeleri gerçekleştirilecek.

Kulüplerin mali anlamda bir an öncelikle kendilerine çeki uyum vermesi gerektiğini belirten Şimşek, Biz çoğu defa kulüplerimizi uyardık. Hiçbir piyasa 77 milyonun hakkını kayba uğratamaz ifadelerini kullandı.

MENAJERLER VE SPONSORLUK ANLAŞMALARI DA MERCEK ALTINDA

Bakan Şimşek, menajerlerin kayıt dışı aldıkları ücretlerin ve sponsorluk anlaşmalarının da mercek altına alındığını belirterek, bu alandaki risk analiz çalışmalarını başlattıklarını açıkladı.

İlk tespitler çerçevesinde menajerlerin, futbolcular ve kulüpler dışında Türkiye Futbol Federasyonundan (TFF) da tahsilat yaptıklarının anlaşıldığını anlatım eden Şimşek, Bu kapsamda yapılacak tetkikler neticesinde ortaya çıkacak vergi tutarının milyonlarca lirayı bulacağını öngörüyoruz dedi.

Bakan Şimşek, bunların dışında spor kulüpleri yönünden gerçekleştirilen sponsorluk anlaşmaları üstünden oluşması muhtemel vergi yitik ve kaçağın tespitine yönelik çalışmalara da başlandığını sözlerine ekledi.

Kaynak: sporx.com

Anahtar Kelimeler: Süper,Lig,kulüpne,100,milyon,TL,vergi,borcu,
Bu haber toplam 2094 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1924 İstanbul'da Maarif Müdürlüğü, Tevhid-i Tedrisat Kanunu gereğince medreselere el koydu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free