hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Şehir Merkezinde dezenfekte seferberliği Devletimizin aldığı kararlara ve uyarılara uyalım Başkan Yüce yaşlılardan gelen talepleri dinledi SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı Yurt Ücretleri Geri Ödenecek Tramvay projesi için ihale ertelendi Trafik ışıklarında ‘Evde Kal’ farkındalığı Şehrimizde gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz
SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM
SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM
 
İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi
İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi
 
Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı
Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı
 
Yurt Ücretleri Geri Ödenecek
Yurt Ücretleri Geri Ödenecek
Sevgilisini Eşi Gibi Gösterip Boşandı
 

Sevgilisini Eşi Gibi Gösterip Boşandı

Adapazarı'nda sevgilisini karısı gibi gösterip 'mahkemeyi yanıltarak' eşini boşayan şahsa ve sevgilisine 3 yıl 3'er ay hapis cezası verildi.

29 Nisan 2008 Salı 17:58
Yazdır
Alınan bilgilere göre, Adapazarı'nda 1989 yılında evlenen N.M. ve C.M. bir çocuk sahibi olduktan sonra şiddetli geçimsizlik yaşamaya başladı. N.M. ve C.M., 1996 yılından sonra evlerini ayırdı. Ardından N.M., 5 Kasım 1999'da Sakarya 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde boşanma davası açtı. N.M. ayrıca, karısının adresi olarak birlikte yaşadığı sevgilisi N.K.'nın adresini verdi. Mahkeme de boşanma tebligatını N.K.'ye yolladı ve tebligatın ulaştığını varsayarak C.M.'yi gıyabında boşadı. Çocuğun velayetini de baba N.M.'ye verdi. Dava sonuçlandıktan sonra N.M.'nin sevgilisi N.K., Sakarya 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin özel kalemine giderek, kendini C.M. olarak tanıtıp eşinden boşandığını ifade ederek mahkeme kararını aldı. Oğlu S.M. (15) ile birlikte yaşayan C.M. de (43), 19 Mart 2001 yılında eşi N.M.'den boşanmak için 1. Asliye Mahkemesi'ne dava açtı. İlk celsede hakim, dosyayı incelediğinde aile nüfus kayıt örneğinde C.M.'nin eşinden boşanmış göründüğünü belirtti. Boşanma davası için gittiği mahkemede hakimin, "Siz eşinizden boşanmış görünüyorsunuz" sözleri karşısında şaşıran C.M., avukatıyla birlikte kendisinden habersiz nasıl boşandığını araştırmaya başladı. Yapılan incelemede, N.M.'nin boşanma davası açtığında tebligat için birlikte yaşadığı N.K.'nin evini adres gösterdiği, N.K.'nin de kendisini C.M.'nin kız kardeşi olarak tanıtıp tebligatı aldığı anlaşıldı. Bunun üzerine C.M., Sakarya 1. Asliye Mahkemesi'ne 'iade-i mahkeme' davası açtı ve önceki karar iptal edilerek yeniden boşanma davası açılmasını talep etti. Ayrıca eşi N.M. ve birlikte yaşadığı N.K. hakkında suç duyurusunda bulundu. Bunun üzerine 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde N.M. ve N.K. hakkında 'mahkemeyi yanıltmak suretiyle karar çıkarmak' suçundan dava açıldı. Mahkeme, sanıkları 3 yıl 3'er ay hapis cezasına çarptırdı. 1 Haziran 2005'te yürürlüğe giren yeni TCK kapsamında tekrar değerlendirilen davada Yargıtay, N.M. ve N.K. hakkında aynı cezanın verilmesini kararlaştırdı. N.M. ve N.K., 2006'da kararın bozulması için temyize başvurdu. Bu arada, C.M.'nin 2001 yılında boşanmanın iptali için 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne açtığı dava 2004 yılında kurulan Aile Mahkemesi'nde görülmeye başlandı. Devam edilen boşanma davasında karar için temyize gönderilen dosya hakkında Yargıtay'dan gelecek sonuç bekleniyor.
Anahtar Kelimeler: adapazarı, sevgilisini, karısı, gibi, gösterip, mahkemeyi
Bu haber toplam 2882 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1924 İstanbul'da Maarif Müdürlüğü, Tevhid-i Tedrisat Kanunu gereğince medreselere el koydu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free