hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU

Şehrin Yeni Projelerine Meclis Onayı
 

Şehrin Yeni Projelerine Meclis Onayı

Büyükşehir Meclisi’nde gündeme gelen yeni projelere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Toçoğlu, “Hendek’e çok güzel bir park yapacağız. Karasu’da Kültür Merkezi konusunda bir ihtiyaç var. Bununla ilgili de planlarımızı yaptık. Yenikent bölgesine Otopsi Merkezi kazandırmak için bakanlığa yer teslimini gerçekleştiriyoruz” dedi.

13 Haziran 2016 Pazartesi 22:52
Yazdır
Büyükşehir Meclisi’nde gündeme gelen yeni projelere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Toçoğlu, “Hendek’e çok güzel bir park yapacağız. Karasu’da Kültür Merkezi konusunda bir ihtiyaç var. Bununla ilgili de planlarımızı yaptık. Yenikent bölgesine Otopsi Merkezi kazandırmak için bakanlığa yer teslimini gerçekleştiriyoruz” dedi. Toçoğlu yeni Hal Kompleksi Projesi için de sürecin devam ettiğini söyledi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun başkanlığında toplandı. Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşen oturumda 78 gündem maddesi meclis üyelerinin oylarına sunuldu. Toplantıda MHP Grubu adına gündem dışı söz alan Erkal Etçioğlu, tüm meclis üyelerinin Ramazan ayını tebrik etti. Etçioğlu ayrıca ulaşım başlığında taraflarına iletilen talepler ile ilgili meclise bilgi sundu. AK Parti’li Meclis Üyesi Şenay Sakal ise cenaze işleri konusunda gösterilen üstün başarıdan ötürü Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na Hendekliler adına teşekkürlerini iletti.

İmar Mağduriyetini Kabul Edemeyiz
Meclis Üyesi Erkal Etçioğlu’nun ulaşım başlığında meclise sunduğu taleplerin takipçisi olacaklarını belirten Başkan Toçoğlu, “Tüm meclis üyelerimizin Ramazan ayını tebrik ediyorum. Mübarek Ramazan şehrimize, ülkemize ve insanlığa inşallah hayırlar getirsin. Ben şunu ifade etmek istiyorum: uzun vadeli yatırımlar için proje alanlarını imar planlarına işlemenin doğru olmadığını düşünüyoruz. Plana işlendiği andan itibaren o bölgelerdeki mülk sahipleri ile olası sorunlar söz konusu olabilir. Ne zaman proje başlatılacaksa, o zaman proje alanındaki imar değişiklikleri planlara işlenmeli. Aksi halde uzun vadeli işlerde sorun ortaya çıkabilir. Plan işlenme süresi ile proje başlama süresi arasındaki süreyi açmamak gerekiyor” diye konuştu.

Hendek ve Karasu’ya Yeni Müjdeler
Meclis gündemine gelen projelere ilişkin de değerlendirmelerini paylaşan Başkan Zeki Toçoğlu, “Bugün meclis gündemine geldiği üzere yapılan devir işlemlerinin ardından inşallah Hendek’e çok güzel bir park yapacağız. İlçe merkezinde güzel bir çalışmayı hayata geçireceğiz. Daha önce de ifade etmiştik; Karasu’da Kültür Merkezi konusunda bir ihtiyaç var. Bununla ilgili de planlarımızı yaptık. İnşallah oy birliğiyle kabul ettiğimiz devir işlemleri ve yetki konusunun ardından projede çalışmaları başlatacağız” ifadelerinim kullandı.

Yenikent’e Adli Tıp Merkezi
Toçoğlu meclis gündemine gelen ve Yenikent bölgesindeki bazı iş yerlerinin Adalet Bakanlığı’na devrini öngören maddeler ile ilgili olarak ise, “Yenikent bölgesindeki Büyükşehir Belediyemize ait kalıcı iş yerlerinde gerekli adımları atıyoruz. Şimdi bir yeni proje için 74 adet iş yerinin Adalet Bakanlığı’na tahsisini gerçekleştireceğiz. Bakanlığımız buraya Otopsi Merkezi inşa edecek. Böylece İstanbul’a gitmeye gerek kalmayacak. Hayırlı olsun” yorumunda bulundu. Toçoğlu yeni Hal Kompleksi Projesi için de sürecin devam ettiğini söyledi.

Haziran Meclisi
Büyükşehir Haziran Meclisi’nde 78 gündem maddesi karara bağlandı. Meclis üyeleri ilk 32 maddeyi komisyondan geldiği şekilde kabul etti. MHP grubu 16. Madde için ret oyu verirken; 32. Madde için de çekimser kaldı. 33-60 arasındaki maddeler İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na; 67-68 Hukuk Komisyonu’na; 69-70 Plan ve Bütçe ile Ulaşım Komisyonlarına; 74 daire başkanlığına; 75-78 arasındaki maddeler İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na ve 71. Madde de yalnızca Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. 61-66 arasındaki maddeler ve 72. Madde oy birliyle kabul edilirken; 73 madde kapsamında Gümrükönü Vergi Dairesi Gayrimenkul Satış Komisyonu’nda çalışmak üzere AK Parti’li Meclis Üyesi Fevzi Gürsoy oy birliğiyle komisyona üye olarak seçildi.

Anahtar Kelimeler: büyükşehir, meclisi’nde, gündeme, gelen, yeni, projelere
Bu haber toplam 3050 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free