naci
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
“Ekolojik turizme tam destek” Savaşın çocukları karne sevinci yaşadı “SGM örnek bir mimariye sahip” Okullarda Karne Sevinci SGK Giriş Eğitimi Verildi 14 mahallede altyapının röntgeni çekildi Yüksek katlılar gelişmişliğin göstergesi değildir SATSO 2018-2021 STRATEJİK PLAN ÇALIŞMALARINA BAŞLADI SAGÜSAD’DAN ‘KONYA VE MEVLÂN’ TEMALI FOTOĞRAF GÖSTERİSİ Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi’nde ‘Çizginin Dili’ Başlıklı Sergi
Okullarda Karne Sevinci
Okullarda Karne Sevinci
 

14 mahallede altyapının röntgeni çekildi
14 mahallede altyapının röntgeni çekildi
 
Meclis Üyesi vefat etti
Meclis Üyesi vefat etti
 
Basın Mangal Partisinde Buluştu
Basın Mangal Partisinde Buluştu
SEDAŞ’TA ÇEVRE ÖN PLANDA
 

SEDAŞ’TA ÇEVRE ÖN PLANDA

SEDAŞ KALİTE VE ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ İÇİN ÇALIŞMALARINI TÜM HIZIYLA SÜRDÜRÜYOR

28 Ağustos 2017 Pazartesi 23:49
Yazdır

SEDAŞ KALİTE VE ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ İÇİN ÇALIŞMALARINI

TÜM HIZIYLA SÜRDÜRÜYOR

SEDAŞ icra Başkanı Bekir Sami Güven, “SEDAŞ mükemmellik yolunda, topluma karşı sorumluluğunu ve çevreye karşı olan duyarlılığını, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi kapsamında çalışanları ile işbirliği içinde yürütüyor.” dedi.

SEDAŞ FAALİYETLERİNİ ÇEVRE  BOYUTU İLE ELE ALIYOR

SEDAŞ (Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.) Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Bekir Sami Güven SEDAŞ’ın faaliyetlerinde çevrenin de ön planda tutulduğunu belirterek, “Sürdürülebilir bir dünya veya yaşam hedefine ulaşmak açısından göz önüne alınacak temel değerler sosyal, ekonomik ve çevresel değerlerdir. Sürdürülebilirlik ancak bu üç temel değeri bir arada ele almak ve çözüm üretmek ile mümkün olabilecektir.”dedi.

“FAALİYETLERİMİZDE ÇEVRE ÖN PLANDA”

Güven açıklamasında, “Çevre ile ilgili  faaliyetlerini sürdürürken, bu çalışmaların çevre boyutları, olası kazalar ve acil haller göz önüne alınarak, ortaya çıkabilecek durumların havaya, suya, canlılara olan doğrudan veya dolaylı etkileri, kapsam, önem ve sıklığı da  dikkate alınarak belirleniyor.  Belirlenen önemli etkiler, SEDAŞ’ın çevre amaç ve hedeflerine alınmak üzere seçiliyor. SEDAŞ işyerleri, ambar sahası ve saha uygulamalarında olası çevresel etkiler için önlem alınmasını ve gerekli kontrolleri sağlıyor. SEDAŞ kalite ve çevre için uyguladığı Yönetim Sistemi’nde yapılan tüm uygulamalarda kanunlar, mevzuat, yönetmelik ve standart şartlarını dikkate alıyor. SEDAŞ çalışanlarını, işleriyle ilgili çevre etkilerinin önemi, yapılan uygulamaların çevreye sağladığı yararlar, işlerdeki uygunsuzlukların olası sonuçları vb. konularda bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla eğitimler düzenliyor. Faaliyetlerimizde çevre yönetim sistemi standartlarını ön planda tutuyoruz” dedi.

SEDAŞ’TA PUKÖ SÜRECİ

Bekir Sami Güven, SEDAŞ’ın verdiği hizmetin yürürlükteki mevzuat şartlarına uygun verildiğini ve kabul edilebilirliğini saptayan süreçleri kontrol ettiklerini belirtirken, hizmet sırasındaki uygunsuzlukların saptandığını, SEDAŞ’ın kaliteli hizmet için politikaları ve ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi kapsamında, müşteri isteklerini esas alarak,  bunların tekrarını önlemek için gerekli tetkikleri  ve uygulamaları yaptığını da belirtti. Güven, açıklamasında, “Bu amaçla sürekli iyileştirme ve geliştirme çalışmaları ile sistemin verimini artırmaya çalışıyoruz. SEDAŞ bu (PUKÖ), (Planla, Uygula, Kontrol Et, Önlem Al) süreçlerini uygularken, müşteri memnuniyetini de sağlamak üzere, oluşabilecek önemli çevresel etkileri denetim altında tutuyor,  kalite ve çevre hedeflerini de gerçekleştiriyor.” dedi.

“SEDAŞ MÜKEMMELLİK YOLUNDA”

Açıklamasının devamında Güven, “SEDAŞ (EYS) Entegre Yönetim Sistemini kurarken, tüm süreçlerini yeniden ele alıyor ve çalışanlarında kalite bilinci ile birlikte,  çevre ve İş güvenliği kültürünün daha da güçlenmesi için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Kalitenin ülke çapında yaygınlaşması ile refah seviyesinin daha çok yükseleceğine inanıyoruz. Bu anlamda SEDAŞ olarak, kalitenin yaygınlaştırılması amacı ile mükemmellik yolunda çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ediyoruz.” dedi.

Anahtar Kelimeler: sedaş, kalite, çevre, yönetim, sistemi, için
Bu haber toplam 469 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
şamil
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1845 Teksas, ABD'nin 28. eyaleti oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
Adasenotomotiv
Gökhan
ibo
şevki
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free