hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş'un 19 Mayıs Mesajı Vali Balkanlıoğlu’nun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı 2017 yılı kesin hesabı kabul edildi SASKİ’den hayvancılığa önemli katkı BAĞIMSIZLIK MEŞALESİ GENÇLERİMİZLE DAİMA YANMAYA DEVAM EDECEK MÜSİAD BAŞKANI COŞKUN’DAN 19 MAYIS MESAJI Rektör Yalçın’ın 19 Mayıs Mesajı SAKARYASPOR FİNALDE 1-4 SASKİ’de Genel Kurul zamanı “Duruşumuzdan geri adım atmayacağız”
Vali Balkanlıoğlu’nun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
Vali Balkanlıoğlu’nun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
 
SAKARYASPOR FİNALDE 1-4
SAKARYASPOR FİNALDE 1-4
 
“Duruşumuzdan geri adım atmayacağız”
“Duruşumuzdan geri adım atmayacağız”
 
Vali Balkanlıoğlu Seçim Öncesi İl Başkanları ile Bir Araya Geldi
Vali Balkanlıoğlu Seçim Öncesi İl Başkanları ile Bir Araya Geldi
SEDAŞ Eğitimleri İle İş Güvenliği Kültüründe Fark Yaratıyor
 

SEDAŞ Eğitimleri İle İş Güvenliği Kültüründe Fark Yaratıyor

SEDAŞ’tan 35 Bin 319 Saat İSG Eğitimi

6 Mayıs 2018 Pazar 11:14
Yazdır

SEDAŞ Eğitimleri İle

İş Güvenliği Kültüründe Fark Yaratıyor

SEDAŞ’tan 35 Bin 319 Saat İSG Eğitimi

SEDAŞ (Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.) Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Bekir Sami Güven,  SEDAŞ’ın 2017 yılında çalışanlarına 35 bin 319 saat  İSG (İş Sağlığı ve Güvenliği) eğitimi vererek iş güvenliği kültüründe fark yaratıldığını belirtti ve  “ Elektrik dağıtım sektöründe, sadece çalışanlar için değil, SEDAŞ’ın faaliyet bölgesinde iş güvenliği kültürü için toplumda da bu konuda bilgi ve bilincin artırılması amacıyla  katkı ve işbirliği sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

4-10 Mayıs İSG Haftası

SEDAŞ Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Bekir Sami Güven, 4-10 Mayıs tarihleri arasında SEDAŞ’ın özel gün kutlamaları kapsamında ele alınan  İş Sağlığı ve İş Güvenliği Haftasında yaptığı açıklamada, İş güvenliği ile ilgili gelişmişlik seviyesinin ülkelerin toplumsal, kültürel, ekonomik ve eğitimsel gelişmişlik düzeyleriyle sıkı sıkıya bağlı olduğunu belirterek, “Bu konuda hepimize görevler düşüyor. İş güvenliği eğitiminin, yalnızca işyerlerinde değil trafik eğitimi gibi henüz küçük yaşlarda ilkokul seviyesinde başlaması gereken bir eğitim olduğuna inanıyoruz” dedi.

“Eğitimle işimiz daha da güvenli”

Güven yaptığı açıklamada, SEDAŞ’ın yıl içinde toplam eğitimlerin yüzde 42’sini İSG (İş Sağlığı ve Güvenliği)  kapsamında  gerçekleştirdiğini  söylerken, “Bolu, Düzce, Kocaeli ve Sakarya’da 3,4 Milyon nüfusa ve  1 milyon 750 bin elektrik müşterisine  dağıtım hizmeti verirken,  SEDAŞ bünyesinde, çoğu saha çalışanı olmak üzere 1.650 çalışan, 2017 yılında, 35.319 saat iş sağlığı ve güvenliği (İSG) eğitimi aldı.  Bu eğitimlerle işimiz daha da güvenli oluyor.  Bu eğitimlerle deneyimler, olmazsa olmazlarımız  paylaşılıyor. Hatırlatmalar yapılıyor. Yaydığımız iş güvenliği kültürü ile çalışma anında önlemlerimizi daima göz önünde bulunduruyor, tedbir alıyor,  tehlikeli durumlar ve tehlikeli hareketlerden kaçınıyoruz. 10 Altın kuralımızı uyguluyoruz.”dedi.

“İSG’ye yatırım yapıyoruz”

Güven, İSG İçin SEDAŞ’ın yatırım yapmaya devam ettiğini belirtirken, “(KKD)Kişisel Koruyucu Donanımların çalışanları  korumasına yönelik çalışmalarımız yanında, İSG kapsamındaki tüm faktörleri, İş Güvenliği uzmanlarımız, saha gözetimlerimiz  ve İSG kurul çalışmalarımızla değerlendiriyoruz. SCADA Projemiz ile trafo merkezlerimizde kapalı sistem üzerinde kullandığımız metal muhafazalı modüler hücrelerle güvenilir iş alanları oluşturuyoruz. İSG, paydaşlarımız için de gözettiğimiz en önemli konumuzdur. ” dedi.

“İSG yüksek önem düzeyinde”

Bekir Sami Güven, çalışma hayatının ayrılmaz bir parçası olan iş sağlığı ve güvenliği (İSG) kurallarının SEDAŞ için yüksek önem düzeyinde olduğuna dikkat çekerken, “Bu doğrultuda 10 altın kural uygulamasını başlattık. Artarak devam eden İSG kültürü seviyesini daha da yükseltmek amacıyla hız kesmeden eğitimlerimizi sürdürüyoruz. Verilen eğitimler arasında; müşterilerle iletişim, kritik risk taşıyan faaliyetlere yönelik önlemler ve ekipman kullanımı ile trafikte güvenli sürüş, İSG uzmanlığı, yüksekte güvenli çalışma, elektrik şebekesinde manevra, endeks okuma çalışanları için köpek davranışlarına yönelik eğitimler de verildi. SEDAŞ’ta  iş sağlığı ve güvenliği (İSG) eğitim faaliyetleri, şirket hedeflerine de konu olan sağlık ve güvenlik kültürünün daha ileriye taşınması amacıyla sürdürülürken,  ulusal ve uluslararası İSG anlayışıyla yaşatılmaya ve geliştirilmeye  devam edecektir.” dedi.

"SEDAŞ Teknik Eğitim Merkezinde uygulamalı eğitim imkanı sağlanıyor"

Güven, “İş Sağlığı ve Güvenliği eğitim planlaması yaparken; çalışanların mesleki gelişim ihtiyaçları göz önüne alınıyor ve yapılan faaliyetleri bir üst güvenlik seviyesine taşıyacak şekilde geliştiriliyor. Saha çalışanlarımızın bu eğitimler kapsamında öğrendikleri teknik bilgileri, aynı zamanda SEDAŞ’ın teknik eğitim parkurunda pratik etmeleri de sağlanıyor.” dedi.

Anahtar Kelimeler: sedaş’tan, bin, 319, saat, isg, eğitimi
Bu haber toplam 422 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
ibo
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1932 Amelia Earhart, Atlantik Okyanusu'nu uçakla tek başına ve hiç durmadan geçeceği yolculuğuna Newfoundland'dan başladı. Ertesi gün İrlanda'ya iniş yaptığında bunu başaran ilk kadın pilot ünvanını almış oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
Adasenotomotiv
Gökhan
şevki
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free