hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU
SAÜ'DE 2005-2006 Ö.YILI BAŞLADI
 

SAÜ'DE 2005-2006 Ö.YILI BAŞLADI

Sakarya Üniversitesi'nde, 2005-2006 akademik yılı düzenlenen törenle başladı. Sakarya Üniversitesi'nin 2005-2006 akademik yılı açılış töreni, Esentepe Kampusu Süleyman Demirel Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

19 Eylül 2005 Pazartesi 17:37
Yazdır
Törene Sakarya Valisi Nuri Okutan, Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgenaral Enver Topuz, Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, öğretim üyeleri, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı. Açılış töreninde bir konuşma yapan SAÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla çok heyecanlı olduklarını, daha önceki yıllarda olduğu gibi Sakarya Üniversitesi'nin yaptığı çalışmalarla diğer üniversiteler arasında örnek bir üniversite olmaya devam edeceğini söyledi. Sakarya Valisi Nuri Okutan ise, eğitimin önemine dikkat çekerek, insana yapılan en büyük yatırımın eğitim olduğunu belirtti. Okutan, "İnsana yapılan en büyük yatırım eğitimdir. Bilgi bulma ve edinme, kısacası tüm bunlar için büyük mali kaynak gerekiyor. Dünya ile aramızdaki mesafeyi eğitimle kapatacağız. Sakarya Üniversitesi kendi bölgesine, ülkesine katkıda bulunan bir üniversitedir. Toplam 36 bin öğrenci ve 2 binin üzerinde akademik personeliyle üniversite ilimize büyük katkıda bulunmaktadır. Ülkemizde üniversitelere çok büyük görev düşmektedir. Üniversiteler işadamlarına, siyasetçilere ve bürokrasiye yön veren kurumlardır. 13 yıllık tarihi geçmişi olan üniversitemiz iyi yoldadır. Laboratuarları, yeni binaları ve bilimsel çalışmaları ile üniversitemiz batıya dönük olarak çalışma yapmaktadır. Sakarya'nın tanıtılmasında ve kalkınmasında üniversitemizin büyük bir görev üstlendiğine ve görevi layıkıyla yaptığına inanıyorum" diye konuştu. Konuşmaların ardından, başarılı öğrenciler ve öğretim görevlilerine teşekkür belgesi verildi. İzmir'de yapılan Üniversiad Oyunları'nda altın madalya kazanan voleybol milli takımımızın oyuncusu Ahmet Toçoğlu ve Rıdvan Boykut'un ödülünü Sakarya Valisi Nuri Okutan verdi. Rıdvan Boygut milli takım kampında olduğu için, ödülünü antrenörü Tayfun Keser aldı. SAGUAR adındaki güneş enerjisi ile çalışan arabayı yapan öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Mehmet Bayrak, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Turan, Araştırma Görevlisi Hüseyin Eski'ye ödülünü Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Enver Topuz verdi. Aynı aracın tasarlanmasını ve yarışmasını sağlayan öğrenciler Ersin Arslan, Kadir Çamkaya, İbrahim Sandal, Mehmet Kaleci, Cem Kamberoğlu ve Murat Aladağ'a ödülünü Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran verdi. Tören, Sakarya Üniversitesi öğretim görevlisi ve araştırma görevlisinden oluşan koronun verdiği konserle sona erdi. Törenin sonunda Sakarya Valisi Nuri Okutan protokol ile birlikte öğrenciler ve öğretim üyeleri tarafından icat edilen güneş enerjisi ile çalışan SAGUAR adlı aracı inceledi.
Anahtar Kelimeler: sakarya, üniversitesi, 2005, 2006, akademik, yılı
Bu haber toplam 3059 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free