hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde son hazırlıklar tamamlanıyor Kardeşlik ve dayanışmayı yaymaya devam edeceğiz Sakarya bölgesel gelişimde öncü olacak Sosyal sorumluluk projesi yüzleri güldürdü Engelli Bireylerin Sorunlarına SATSO'da Çözüm Arandı Sakarya’nın Sosyo-Ekonomik Karnesi Şampiyon Öğrenciler Gururlandırdı Sakaryalı Öğretmenler Zirvede Yerini Aldı SEDAŞ, Meslek lisesi öğrencilerini bilgilendirdi SAÜ Uluslararasılaşma Hamlelerini Sürdürüyor
Sakarya’nın Sosyo-Ekonomik Karnesi
Sakarya’nın Sosyo-Ekonomik Karnesi
 
Sakaryaspor: 1 - Bandırmaspor: 0
Sakaryaspor: 1 - Bandırmaspor: 0
 

Yeni köprü ve duble yol için çalışmalar başladı
Yeni köprü ve duble yol için çalışmalar başladı
 
SİVAS BELEDİYESPOR:1 SAKARYASPOR:1
SİVAS BELEDİYESPOR:1 SAKARYASPOR:1
SAÜ’DE E-TPOHS KAPANIŞ KONFERANSI YAPILACAK
 

SAÜ’DE E-TPOHS KAPANIŞ KONFERANSI YAPILACAK

İş Sağlığı ve Güvenliği için E-Eğitim Platformu Projesi (e-TPOHS) Kapanış Konferansı 4 Ekim 2012 tarihinde Sakarya Üniversitesinde yapılacak.

29 Eylül 2012 Cumartesi 17:47
Yazdır
SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi Salon 3’te gerçekleştirilecek konferansta açılış ve protokol konuşmalarının ardından kamu ve özel sektörden yerli ve yabancı partner kuruluşlar sunumlarını gerçekleştirecek. İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü (İSGG) Genel Müdür Yardımcısı İsmail Gerim “6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun Getirdikleri ve İş Sağlığı ve Güvenliği Kültürü” konusunda sunum yapacak. İSGG Yetkilendirme Daire Başkanı Meftun Sakallı ise “İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri” konusunda bir sunum gerçekleştirecek. SAÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Elemanı Tuğrul Taşçı ‘e-TPOHS e-Eğitim Platformunda Çevrim İçi Derslerin Sunumu”nu anlatacak. SAÜ Endüstri Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tijen Över Özçelik ise “Türkiye’de KOBİ’lerin İş Sağlığı ve Güvenliği Mevcut Durum ve İhtiyaçları” konulu bir sunum gerçekleştirecek. SAÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdulkadir Hızıroğlu tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen ‘İş Sağlığı ve Güvenliği için E-Eğitim Platformu (e-TPOHS)’ projesinin pilot uygulaması 10-12 Eylül tarihleri arasında Sakarya Üniversitesi Merkez Laboratuvarlarında gerçekleştirilmişti. Uygulama kapsamında eğitimlere katılan, inşaat, metal, madencilik gibi çeşitli sektörlerden KOBİ işvereni ve çalışanı 110 kişiye sertifika verilmişti. İş sağlığı ve güvenliğine yönelik farkındalığının arttırılması, meydana gelebilecek hastalıklar, kazalar ve ölümlerin azaltılması için hazırlanan e-TPOHS Platformu Avrupa Birliği tarafından desteklenen 294 bin Euro’luk bir proje. İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO), Dayal Mimarlık, Fransa Vaucluse Esnaf ve El Sanatları Odası, Slovakya ve Bulgaristan’dan danışmanlık şirketleri projenin yerli ve yabancı ortaklarını oluşturuyor.
Anahtar Kelimeler: sağlığı, güvenliği, için, eğitim, platformu, projesi
Bu haber toplam 3900 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
2005 ÖDP 4. Olağan Kongresi'nde Hayri Kozanoğlu genel başkanlığa yeniden seçildi.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free