hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Büyükşehir karantinadaki vatandaşların yanında İlçelerde Koronavirüs tedbirleri sürüyor Sağlığınız için mesafenizi koruyun SAKARYAGİAD: SAKARYA İÇİN DEĞER MÜSİAD’dan Erzak Yardımı Sakarya’nın Mali Değerlendirmesi Yapıldı İl Hıfzısıhha Kurulu 06.04.2020 Tarih ve 2020/18 Nolu Kararı İlimizde Gözlem Süresi Dolan Kişilerin Tahliyesi Sürüyor VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE; İl Hıfzısıhha Kurulu 05.04.2020 Tarih ve 2020/17 Nolu Kararı
İl Hıfzısıhha Kurulu 06.04.2020 Tarih ve 2020/18 Nolu Kararı
İl Hıfzısıhha Kurulu 06.04.2020 Tarih ve 2020/18 Nolu Kararı
 
İlimizde Gözlem Süresi Dolan Kişilerin Tahliyesi Sürüyor
İlimizde Gözlem Süresi Dolan Kişilerin Tahliyesi Sürüyor
 
VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE;
VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE;
 
İl Hıfzısıhha Kurulu 05.04.2020 Tarih ve 2020/17 Nolu Kararı
İl Hıfzısıhha Kurulu 05.04.2020 Tarih ve 2020/17 Nolu Kararı
SAÜ  ve İGMD Arasında işbirliği
 

SAÜ ve İGMD Arasında işbirliği

Üniversite bünyesinde "Gümrük Müşavirliği Yönetimi Meslek Yüksek Okulu" kurulmasını amaçlayan işbirliği protokolünü düzenlenen tören ile imzaladı.

12 Nisan 2008 Cumartesi 01:38
Yazdır
İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği (İGMD) ve Sakarya Üniversitesi, iki kurum arasında gümrük mevzuatının ve ticari hayatın eksiklerinin tespiti, iş gücü kaynaklarının oluşturulması, bilgilendirme ve eğitim amaçlı seminer, konferans ve paneller düzenlenmesi protokolda yer aldı. İmza töreninde konuşan İGMD Başkanvekili Cemal İnce, 100 yıllık tarihi olan gümrük müşavirliği mesleğinin Türkiye dış ticaretinin yüzde 87'sini gerçekleştirdiğini hatırlatarak, "Mesleğimizin eğitim standartları oldukça yükseldi, eğitimli ara eleman ihtiyacımızı bu işbirliği ile karşılayacağız" dedi. İnce, imzalanan işbirliğinin tüm sektörlere örnek olması gerektiğini vurgulayarak, "Avrupa'ya tam entegre olabilmek ve geleceğimizi garanti altına alabilmek için önemli bir işbirliğini gerçekleştirdik" diye konuştu. Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman ise Türkiye'de nitelikli ara eleman sıkıntısına vurgu yaparak, Üniversite olarak öğrencilerin mezun olur olmaz iş bulabilmeleri için İGMD ile işbirliğine gittiklerini açıkladı. Gümrük Müşavirliği Meslek Yüksek Okulu'nun önümüzdeki yıldan itibaren öğrenci alacağını söyleyen Durman, "İş dünyasının nasıl yetişmiş eleman aradığını öğrenmemiz ve ders programlarımızı bu doğrultuda hazırlayabilmemiz açısından İGMD ile çok önemli bir işbirliği imzaladık, kendilerine çok teşekkür ediyoruz" dedi. Protokol kapsamında ayrıca, Sakarya Üniversitesi'ne bağlı Dış Ticaret Meslek Yüksekokulları'nda öğrenim gören öğrencilerin, İGMD'ye üye firmalarda staj görmelerine aracılık yapılması ve gelen talepler doğrultusunda hangi öğrencinin hangi firmaya yönlendirileceğine karar verileceği de yer aldı.
Anahtar Kelimeler: üniversite, bünyesinde, gümrük, müşavirliği, yönetimi, meslek
Bu haber toplam 2540 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1985 Balıkesir'de eğitim uçuşu yapan bir uçak, marangozlar sitesine düştü. Uçağın iki pilotu ile 14 kişi öldü, 21 kişi yaralandı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free