hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak Sakarya’da hayvancılığın gelişimi için ortak çalışmaya hazırız Devletimiz tüm imkânlarıyla Sakarya’daydı Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI 3600 Aday Arasından Türkiye Finaline Adını Yazdırdı. Millî Savunma Üniversitesi (MSÜ) Sonuçlarına Sakarya Damgası SAÜ 50 Yılda Uluslararası Bir Markaya Dönüştü Uluslararası İşgücü Piyasası e-Haritası Hazırlandı MEM’de Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlıkları
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
 
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
 
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
 
YKS’ye ücretsiz ulaşım
YKS’ye ücretsiz ulaşım
SATSO'DA ECZACILARIN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI
 

SATSO'DA ECZACILARIN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (SATSO) eczacıların sorunları masaya yatırıldı. SATSO 15. Meslek Komitesi (Sağlık Kuruluşları Eczaneler ve Parfümeri Ticareti) üyeleri Sakarya'da faaliyet gösteren eczacılarla müşterek bir toplantı düzenledi.

13 Nisan 2011 Çarşamba 03:03
Yazdır
15. Meslek Komitesi Başkanı ve Meclis üyesi Turhan Bölükbaşı, Meslek Komitesi ve Meclis üyesi Murat Kılıç, Meslek Komitesi ve Meclis üyesi Özlem Akalın ve komite üyesi Nihat Uğurhan ile birlikte Sakarya Eczacılar Odası Başkanı Orhan Yontar, Genel Sekreteri Ümit Aralp Gözükara, SATSO Disiplin Kurulu Başkanı Fethi Sarıoğlu, Eczacı Cemal Güler, Niyazi Atasoy ve Uzman Doktor Aykan Zafer Pınar katıldığı toplantıda eczacılık mesleğinin sorunları tartışıldı. Toplantıda, eczacılık sektörü ile ilgili yaşanan güncel sorunlar ele alınarak, eczacı karlılığının ilaç fiyatlarına doğrudan bağlı olması, stok zararlarının üretici tarafından karşılanamıyor oluşu, ilaç sanayinin kamuya iskontoların eczane üzerinden geçerken eczacıya uğrattığı zarar konuları hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. Eczacılar ve komite üyeleri üzerinde istişarelerde bulundukları bu sorunların çözümü ile ilgili SATSO önderliğinde çözüm arayışına gireceklerini ve gerekli yazışmaları yapacaklarını dile getirdiler. Toplantıda ayrıca, İzmit”te bulunan SGK faturalandırma servisinin hem vatandaşların hem de SGK ile çalışan tüm kamu ve özel kurumların her ay zorunlu olarak faturalarını ve raporlarını sundukları merkezi bir birim olması sebebiyle birimin kadrosunun büyük bir kısmının her gün Sakarya'dan İzmit'e çalışmaya gittiği ve bu birimin Düzce, Bolu, Sakarya ve Kocaeli'nin tüm faturalarını teslim aldığı için büyük bir yoğunluk yaşandığı belirtildi. Söz konusu yoğunluğun iş akışı açısından sorunlara neden olduğu ve bu konunun çözümü için bir fatura kontrol biriminin de Sakarya'ya kurulması için gerekli girişimlerde bulunulması gerektiği vurgulandı. Toplantının diğer bir ana gündem maddesi ise UMEM projesi ile ilgili oluşturulabilecek programlara katılım ve ihtiyaç olabilecek elemanların tespiti bakımından niyet mektubunun hazırlanması ve SATSO Yönetim Kurulu'na sunulması oldu.
Anahtar Kelimeler: sakarya, ticaret, sanayi, odası, satso, eczacıların
Bu haber toplam 3460 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free