hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU
SATSO ULUSLARARASI ALIM HEYETİNİ SAKARYA’YA GETİRDİ
 

SATSO ULUSLARARASI ALIM HEYETİNİ SAKARYA’YA GETİRDİ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (SATSO) Sakarya ihracatını geliştirmek amacıyla hayata geçirilen ‘Sakarya İhracatını Geliştirme Projesi’ kapsamında Etiyopya, Karadağ, Polonya ve Kanada ülkelerinden, Sakarya’daki firmalardan ürün pazarlanmasına yönelik görüşmeler yapmak üzere SATSO’ya geldi.

20 Şubat 2014 Perşembe 02:46
Yazdır
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (SATSO) Sakarya ihracatını geliştirmek amacıyla hayata geçirilen ‘Sakarya İhracatını Geliştirme Projesi’ kapsamında Etiyopya, Karadağ, Polonya ve Kanada ülkelerinden, Sakarya’daki firmalardan ürün pazarlanmasına yönelik görüşmeler yapmak üzere SATSO’ya geldi.

Söz konusu 4 ülkeden makine ve metal sektöründe faaliyet gösteren firma yetkililerinin katıldığı yaklaşık 40 kişilik heyet Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Sakarya’daki ilgili sektörlerde faaliyet gösteren firmaları ziyaret ederek ikili iş görüşmelerinde bulundu.

Alım Heyeti öncelikle Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen tanışma Etiyopyalı iş adamları, Etiyopya Sektörel Şirketler Odası yetkilileri, Karadağ Bölgesi sektör Temsilcileri, Polonya İş Heyeti ve Kanadalı sektör temsilcileri, SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Orhan Yılgenci ve Günay Güneş, Yönetim Kurulu Üyesi Emrullah Terzioğlu iştirak etti.

SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Orhan Yılgenci ve Günay Güneş tarafından ağırlanan heyet, tanışma toplantısında sektörleri ve ziyaretten beklentileri ile ilgili bilgi verdiler.

Heyete hitaben bir konuşma yapan SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Günay Güneş, “Uluslararası platformda diğer ülkeler tarafından duruşumuzun olumlu algılamasında en önemli etkenlerden biri iş dünyamızın gösterdiği çaba ve karşılığındaki başarıdır. Biz, artık dünya ülkelerinin ciddi rakibi olan ülkelerdeniz. 2013 yılı içerisinde global anlamda görülen ekonomideki yavaş ilerlemeye rağmen ülkemizin üretim ve ihracat rakamları bizleri onurlandırıyor. İlimizin ihracatçı iller sıralamasında ilk 10 arasında yer aldığı bilinmekle beraber, hedefimiz ilk 5 il arasına girmektir. Bu hedefimize ulaşmak için, ihracat potansiyelimizi ve ihracatçı firma sayımızı artırmak amacıyla, Odamız tarafından birçok proje geliştirildi. Projelerimizin bir amacı da ihraç edilen mal ve hizmetlerin çeşitlendirilmesi, ihraç mallarına yeni pazarlar kazandırılmasıdır. Üyelerimizin uluslararası ticarette paylarının artırılması ve girişimlerinde gerekli desteğin sağlanması ile uluslararası piyasalarda rekabet gücü kazandırılması çalışmaları artarak sürecektir. Sakarya; otomotiv, makine, tekstil, gıda, turizm, tarım, inşaat, orman ürünleri, mobilya, metal, elektrik, plastik-kauçuk, mühendislik hizmetleri ve mermer gibi birçok farklı sektörde faaliyet gösteren 300’e yakın firmanın 150 ülkeye yaptığı ihracatla Türkiye’nin ihracat hedefine olan katkılarını her geçen yıl artırarak sürdürüyor” dedi.

Konuşmasının devamında Güneş, şunları dile getirdi, “Dış pazarlardaki ekonomik gelişmeleri ve fırsatları takip ederek ihracatçılarımıza potansiyel sektörlerde pazara giriş bilgileri sunmak amacıyla dış ticaret bölümümüzce başlatılan bu alım heyeti programında sektörlerde ve bölgelerdeki yarım milyondan fazla üretim firmasının üretim - işletme çıkarlarını temsil eden Etiyopya'daki en büyük sanayi birliği olan Etiyopya Sektörel Şirketler Odası, Karadağ bölgesi, Polonya ve Kanada’dan heyetleri ağırlamaktayız. Tüm katılımcı ülkeler ve ilimiz ürün, hizmet, yatırım ve bilgi alanlarında güçlü ve büyüyen ticaret ve yatırım ilişkilerinin geliştirilmesine katkı sağlayacak işbirliğinin temeli olmasını dilerim.”

Konuşmaların ardından Başkan Yardımcıları Orhan Yılgenci ve Günay Güneş, Alım Heyet temsilcilerinin Sakarya’nın sosyo ekonomik durumu, sektörleri ve yatırım avantajları hakkındaki sorularını yanıtladı.

Söz konusu toplantının ardından heyet 3 gün süre ile Sakarya’daki makine metal sektöründe faaliyet gösteren ihracatçı firmaları ziyarete devam edecekler.
Anahtar Kelimeler: sakarya, ticaret, sanayi, odası’nın, satso, ihracatını
Bu haber toplam 2098 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free