hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Sakarya eğitimine övgü dolu sözler Ortak Akıl Konferansı ilgi gördü Çevreci yarışmalarda yeni dönem başlıyor Büyükşehir deplasmanda mağlup oldu Arifiye’nin yeni yaşam alanı açılıyor SAKARYASPOR 2-0 AMED SPORTİF Geyve Ayva Festivali Şenlik Havasında Başladı Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi Törenle Açıldı Örken’den tarihi başarı Büyükşehir’den açılış açıklaması
SAKARYASPOR 2-0 AMED SPORTİF
SAKARYASPOR 2-0 AMED SPORTİF
 
Geyve Ayva Festivali Şenlik Havasında Başladı
Geyve Ayva Festivali Şenlik Havasında Başladı
 
Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi Törenle Açıldı
Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi Törenle Açıldı
 
Çarşamba Pazarı Denetlendi
Çarşamba Pazarı Denetlendi
Satso 27. Meslek Komitesi Gıda Maddesi İmalatçılarını Uyardı
 

Satso 27. Meslek Komitesi Gıda Maddesi İmalatçılarını Uyardı

SATSO 27. Meslek Komitesi (Gıda Maddeleri İmalatçıları) aylık olağan toplantılarını gerçekleştirdi.

8 Mayıs 2012 Salı 16:29
Yazdır
Toplantıya Komite Başkanı Mehmet Bilgin, Başkan Yardımcısı Emine Cirit, Komite Meclis üyesi Niyazi Bölükbaşı, Ergin Balcı, İbrahim Çakır iştirak etti. Komitenin ana gündem maddesini il gıda tarım hayvancılık Müdürlüğü'nün, 5996 sayılı veteriner Hizmetleri Bitki Sağlığı Gıda ve Yem Kanunu hakkındaki değerlendirmeler oluşturdu. Komite Başkanı Mehmet Bilgin konunun önemine değinerek 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri Bilgi Sağlığı Gıda ve Yem KanunuGıda İşletmelerinin Kayıt ve Onay İşlemlerine Dair Yönetmeliğin sektör temsilcileri ve konu ile ilgili faaliyet gösteren firma yetkilileri tarafından uygulanması gerektiğini ifade etti. Gıda İşletmecileri, kayıt işlemlerini en geç 3 ay içinde tamamlamak zorundalar Bilgin konuşmasında "Gıda işletmecileri, kayıt kapsamındaki işletmelerini, ilgili kurumdan İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı aldıktan sonra işletme kayıt işlemlerini yaptırmak üzere, en geç otuz gün içerisinde yetkili merciye başvurmak ve başvuru tarihinden itibaren en geç üç ay içerisinde kayıt işlemlerini tamamlamak zorundalar. Bu Yönetmeliğin yayımından önce çalışma izin belgesi, çalışma izni ve gıda sicili belgesi veya bu belgelere eşdeğer belge alarak faaliyet gösteren onaya tabi gıda işletmeleri, 31/12/2012 tarihine kadar bu Yönetmeliğe göre onay belgesi almak zorundadır. Ancak, 31/12/2012 tarihine kadar onay belgesi alamayacak gıda işletmecisi, işletmesinin modernizasyonuna dair planlar ve modernizasyonunun hangi tarihte ve hangi aşamalardan sonra tamamlanacağına dair bilgileri yetkili merciye sunarsa bu süre 31/12/2013 tarihine kadar uzatılabilir. Yetkili merci, gıda işletmecisinin bu planı vermemesi veya modernizasyon planında yer alan tarih ve aşamaları uymaması durumunda işletmenin faaliyetini durdurur. Başvurular İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğüne Yapılacak Komite üyeleri ayrıca konu ile ilgili detaylı bilgiler vererek meslek grubunda faaliyet gösteren üyeleri uyardılar. Komite üyeleri yaptıkları açıklamada şunları dile getirdiler "Bu Yönetmeliğin yayımından önce çalışma izni ve gıda sicili belgesi, kayıt belgesi veya bu belgelere eşdeğer belge almış ve halen faaliyet gösteren kayıt kapsamındaki gıda işletmeleri, bu belgelerini en geç 31/12/2013 tarihine kadar bu Yönetmelikteki kayıt belgesi ile değiştirmek zorundadır. Bu kapsamda, Odamız üyesi olan gıda ve gıda ile temas eden madde ve malzemeleri üreten işletmelerin İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne, gıda satış ve toplu tüketim yerlerinin ise, kayıt işlemlerini yaptırmak üzere bağlı bulundukları ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir".
Anahtar Kelimeler: satso, meslek, komitesi, gıda, maddeleri, imalatçıları
Bu haber toplam 2328 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1953 ABD'li kadın yüzücü Florance Chadwick, Çanakkale Boğazı'nın Nara Burnu ile Eceabat arasını 1 saat 50 dakikada yüzdü.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
Adasenotomotiv
engin
şevki
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free