hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
ÖZPAŞ Marketten açıklama SATSO Yönetim Kurulu Toplantısı Online Konferansla Yapıldı İl Hıfzısıhha Kurulu 01.04.2020 Tarih ve 2020/15 Nolu Kararı İhtiyaç sahiplerine yardım eli uzatıldı Yunus Çiloğlu Meslek Lisesinde Kolonya ve El Dezenfektanı üretimi başladı ÖZKOÇ: “SAKARYA’DA DERHAL SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ” TÜBİTAK Sergisi internet üzerinden yapılacak. MÜSİAD’dan Tam Destek SESAM, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne Yönelik Çalışma Raporu Hazırladı vatandaşlarımızın çok önemli bir neden bulunmadıkça dışarı çıkmaması gerekiyor
ÖZPAŞ Marketten açıklama
ÖZPAŞ Marketten açıklama
 
 ÖZKOÇ: “SAKARYA’DA DERHAL SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ”
ÖZKOÇ: “SAKARYA’DA DERHAL SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ”
 
vatandaşlarımızın  çok önemli bir neden bulunmadıkça dışarı çıkmaması gerekiyor
vatandaşlarımızın çok önemli bir neden bulunmadıkça dışarı çıkmaması gerekiyor
 
SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM
SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM
SASKİ ERENLER’DE 300 BİN METRE İÇMESUYU HATTI İNŞA EDİYOR
 

SASKİ ERENLER’DE 300 BİN METRE İÇMESUYU HATTI İNŞA EDİYOR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Rüstem Keleş, AK Parti Erenler İlçe Teşkilatı, meclis üyeleri ve ilçede görevli muhtarlarla bir araya geldi.

28 Şubat 2016 Pazar 23:43
Yazdır

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Rüstem Keleş, AK Parti Erenler İlçe Teşkilatı, meclis üyeleri ve ilçede görevli muhtarlarla bir araya geldi.

Erenler Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen programa SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş’in yanı sıra Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Atilla Toprak, SASKİ Daire Başkanları, muhtarlar, teşkilat ve meclis üyeleri katıldı. Şehir genelinde sürdürülen altyapı yatırımları ile ilgili sunum yapan Rüstem Keleş, Erenler’de hayata geçirilecek içmesuyu yatırımının ihale tarihini de açıkladı.

Sunumuna şehir genelinde hayata geçirilen önemli projeleri anlatarak başlayan Rüstem Keleş, “Şehrimize dünya standartları üzerinde su verebilmek için Hızırilyas İçmesuyu Arıtma Tesisi’ni inşa ettik. Bu tesis Türkiye’ye örnek oldu. Çelik İsale hattını tamamladık. İsale kaynaklı su kesintilerinin önüne geçtik. ADASU HES’i inşa ederek kendi enerjimizi üretmeye başladık. Yaklaşık 100 milyonluk yatırımımız olan Akçay Barajı’nda çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca Karasu ve Kocaali bölgesinin içmesuyunu ihtiyacını karşılayacak Çamdağı Barajı’nın da proje hazırlık çalışmaları sürüyor” diye konuştu.

Sunumunun devamında 2023 vizyonu çerçevesinde Erenler’de hayata geçirilecek çalışmalar ile ilgili bilgi veren SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, tüm ilçeyi ilgilendiren içmesuyu yatırımının ihalesine 29 Mart Salı günü çıkılacağını belirtti. Rüstem Keleş, “99 depremini geçiren, artık Erenler’in ihtiyacını karşılamayan, zaman zaman kesintilere sebep olan içmesuyu hatlarını ve şebekeleri yenileyeceğiz. Erenler’e bağlı tüm mahallelerimizde çalışmalarımız olacak. Yaklaşık 300 bin metre imalat yapacağız. Su kayıplarının önüne geçecek, içmesuyu kalitesini de güvence altına alacak yatırımımızın ihalesine inşallah 29 Mart Salı günü çıkacağız” dedi.

Hayata geçirilecek yatırımda tüm paydaş kurumlarla işbirliği içerisinde olacaklarını da belirten Rüstem Keleş, “Hemşerilerimizin herhangi bir sıkıntı yaşamaması için imalatımızı hatların en uç kısmından başlatacağız. Farklı mahallelerde birden fazla ekiple çalışmalarımızı yürüteceğiz. İmalatın ardından hemen dolgular yapılacak ve güzergahlar trafiğe açılacak. Hemşerilerimizin herhangi bir sorun yaşamaması için tüm tedbirleri alacağız. Projemiz kapsamında ayrıca ilçemizde yağmursuyu hattı imalatımız da olacak. Erenler’in 50 yıllık içmesuyu ve altyapı geleceğini garanti altına alacak çalışmalarımızın hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. Rüstem Keleş ayrıca Erenler’e bağlı Sakarya Nehri’nin doğusunda kalan mahalleleri de kapsayan Doğu Bölge Kanalizasyon Projesi’nde de çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Rüstem Keleş’in sunumunun ardından söz alan muhtarlar, SASKİ’ye hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ise, “SASKİ, şehrimizin tüm ilçelerinde önemli projeleri hayata geçiriyor. Bölgemizde içmesuyu hatlarının eski olması sebebiyle su kaybı yaşanıyordu. SASKİ’nin ilçemizde hayata geçireceği proje ile su kayıplarının da önüne geçilmiş olacak. İlçemizde yapmış oldukları projeler için Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu ve SASKİ Genel Müdürümüz Sayın Rüstem Keleş’e teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: sakarya, büyükşehir, belediyesi, kanalizasyon, idaresi, saski
Bu haber toplam 2588 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1924 İstanbul'da Maarif Müdürlüğü, Tevhid-i Tedrisat Kanunu gereğince medreselere el koydu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free