hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
BERAT KANDİLİ'NİZ MÜBAREK OLSUN Milletimize hizmet için hep birlikte çalışacağız” 31. MESLEK KOMİTESİ'NDEN SİLAHLI SALDIRIYA KINAMA GSM bayiinde yaşanan silahlı saldırıyı kınıyoruz ‘Sen De Kodla S@karya’ yarışması ödülleri verildi. Erken Eğitimi Seç Harekete Geç Festival Açılışı Çark Caddesi’nde G-FAST’19’da Ödüller Sahiplerini Buldu Aile Yapısındaki Değişimler Konuşuldu Eski Türklerin Kutsal Mezarları
BERAT KANDİLİ'NİZ MÜBAREK OLSUN
BERAT KANDİLİ'NİZ MÜBAREK OLSUN
 
Milletimize hizmet için hep birlikte çalışacağız”
Milletimize hizmet için hep birlikte çalışacağız”
 
Cumhurbaşkanlığı Turu’nun 6. etabı Sakarya’da
Cumhurbaşkanlığı Turu’nun 6. etabı Sakarya’da
 
Şehrin yol haritasını oluşturmalıyız
Şehrin yol haritasını oluşturmalıyız
Sakarya’yı kazanacağız
 

Sakarya’yı kazanacağız

Milletvekili Dikbayır, seçilecek başkanların görevden alınma tehditlerini yorumladı:

26 Mart 2019 Salı 23:38
Yazdır

Milletvekili Dikbayır, seçilecek başkanların görevden alınma tehditlerini yorumladı:

‘Milli iradeye darbe olur’

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, başta Sakarya olmak üzere AK Parti’nin 31 Mart’ta büyük bir hüsrana uğrayacağını ifade ederek, “Genel Başkanımızı hapse atmakla tehdit ettiler. Şimdi de kendilerinden başka seçilecek adayları ‘görevden almakla’ tehdit ediyorlar. Seçimi kaybedeceksiniz. Ve adayları görevden alırsanız da, milli iradenin yerine kendi iradenizi işleme koymuş, yani bir başka değişle, milli iradeye karşı darbe yapmış olursunuz. Şimdiden uyarıyorum. Bunu dillendirmek bile çok kötü bir durum ve temsil ettiğiniz kurumu zedeliyor.” diye konuştu.

 

Programlar

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, seçim çalışmalarını Ferizli ilçesinde sürdürdü. İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, İlçe Başkanı Fatih Akgün ve Ferizli Belediye Başkan adayı Serhat Çiçek ile birlikte önce ilçe merkezinde esnafı ziyaret eden Milletvekili Dikbayır, ardından Değirmencik Mahallesi’nde düzenlenen programa katıldı.

 

‘Kuru gürültü’

Milletvekili Ümit Dikbayır, Türkiye’nin son günlerde ibret alacağı gelişmelere şahit olduğunu ifade ederek, “AKP, Türkiye’nin her yerinde eriyor. Metropol şehirler başta olmak üzere Türkiye genelinde büyük bir hüsrana uğrayacaklar. Kendilerine oy vermeyenleri zillet-illet ittifakı olarak niteleyen, teröristlerle işbirliği yapmakla suçlayanlar, şimdi de kaybedeceklerini anlayınca tehditlere başladılar. Yani iftiralar ters tepince, şimdi tehdide dönüştü. Önce Genel Başkanımızı hapse atmakla tehdit ettiler. Şimdi de kaybedecekleri belediyelerde başkanları görevden almakla tehdit ediyorlar. Türkiye, bunlara öyle bir cevap verecek ki, görevden almaya cesaret edemeyecekler. Bu söylemler kuru gürültüden ibaret. Ama diğer yandan da çok tehlikeli söylemler.” dedi.

 

Milli iradeye darbe olur

Cumhurbaşkanı’nın kazanacak adayları görevden alabilecekleri imasının ‘Milli iradeye karşı darbe söylemleri’ içerdiğini de vurgulayan Milletvekili Dikbayır, “Terör hassasiyetleri hariç, bizler milli irade ile o koltuğa oturan başkanların, bulunduğu görevlerin verdiği irade yetkisi ile görevden alınmalarını asla kabul etmeyiz. Bu milli iradeye karşı yapılmış bir darbe olur. Seni o koltuğa oturtan milli irade, senin hoşuna gitmeyecek sonuçlar aldığında buna müdahale edemezsin. Milli irade, senin, benim, herkesin üzerindedir. Saygı duymak zorundasın. Saygı duymaz ve milli iradeye müdahale edersen, darbecilerden bir farkın kalmaz. ” şeklinde konuştu.

 

Sakarya’yı kazanacağız

Sakarya’da müthiş bir ivme yakaladıklarını da vurgulayan Milletvekili Dikbayır, “Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Dr. Cihan Kolip’i Sakaryalılar çok sevdi ve sahiplendi. Kula kulluk etmemiş, şaibeli işlere karışmamış, önceki görevlerinde kurumunu milyonlarca liralık borçlara sokup, iflasın eşiğine getirmemiş, birilerinin talimatları ile milyonlarca liralık kaynakları filancanın memleketine usulsüzce aktarmamış, adı şaibeli ihalelere karışmamış, üzerinde toz zerresi olmayan bir aday. Ekibimiz ile birlikte Sakarya’yı ayağa kaldıracak bir isme Sakaryalılar büyük teveccüh gösteriyor. Sakarya Büyükşehir ve bir çok ilçede seçimi kazanacağız. Bu başka illerden bakanlar için sürpriz gibi görülebilir ama bizler için ve Sakaryalılar için sürpriz olmayacak. Çünkü Sakaryalılar 25 yıllık hizmet yoksunluğundan artık bıkmış durumda” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: milletvekili, dikbayır, seçilecek, başkanların, görevden, alınma
Bu haber toplam 754 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1963 27 Mayıs, Hürriyet ve Anayasa Bayramı ilan edildi.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free