hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
SGK Köprülü Kavşağı ihaleye çıkıyor SATSO 103 Yaşında İl Hıfzısıhha Kurulu 31.05.2020 Tarih ve 2020/48 Nolu Kararı 18 Yaş Altı ile 65 Yaş ve Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesi BELPAŞ sosyal tesisleri 1 Haziran’da hizmete başlıyor Ekonomik Destek Paketi’ne başvurular başlıyor 74 gün sonra cemaatle ilk 'Cuma Namazı Yeni normalde Türkiye küresel gelişimin önemli bir dişlisi olacaktır SATSO Meclisinden Vefa Örneği VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE;

SGK Köprülü Kavşağı ihaleye çıkıyor
SGK Köprülü Kavşağı ihaleye çıkıyor
 
SATSO 103 Yaşında
SATSO 103 Yaşında
 
İl Hıfzısıhha Kurulu 31.05.2020 Tarih ve 2020/48 Nolu Kararı
İl Hıfzısıhha Kurulu 31.05.2020 Tarih ve 2020/48 Nolu Kararı
 
 18 Yaş Altı ile 65 Yaş ve Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesi
18 Yaş Altı ile 65 Yaş ve Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesi
Sakaryalı, şehir içi Raylı Sistemi istiyor.
 

Sakaryalı, şehir içi Raylı Sistemi istiyor.

Sakarya Kültürel ve Doğal Kaynakları Koruma Derneği Başkanı Osman Zor, 'Gar Projesi Açılımı'nın kısa ömürlü olacağını belirterek, Sakarya'nın 'Hafif Raylı Sistem'e acilen ihtiyacı olduğunu vurguladı.

24 Ekim 2011 Pazartesi 15:09
Yazdır
Gar projesi açılımı olan Tren Garının, Ofis mevkiine veya Mithatpaşa'ya taşınmasının kısa ömürlü olduğunu düşünenlere katıldığını belirten Sakarya Kültürel ve Doğal Kaynakları Koruma Derneği Başkanı Osman Zor, nüfusu sürekli artan kent için en ucuz ve sağlıklı ulaşımın hafif raylı sistemle sağlanabileceğini öne sürdü. Bu yönde aydınların görüş ve fikirlerinin önemli olacağına değinen Osman Zor, Sakaryalılar'ın ulaşım konusunda çözüm beklediğini söyledi. Gar Projesi hakkındaki görüşlerini açıklayan Osman Zor, 'Tren Garı, Arifiyede'ki Gar'ın olduğu yerde revize edilebilir ve bu yerde süreklilik, trenlerin akışı, durağan olmamalı bu durumda aydın görüşün etkisi rehber olur' dedi. Şehir içi raylı tren ulaşımı için harekete geçilmesi gerektiğini vurgulayan, Osman Zor, ' Şehirlerarası otobüs terminalinin yeri için, belediye başkanlarının 30 yıldır ön gördükleri yer olan Arifiye'ye yakın bölgeydi. Planlan proje, Zeki Toçoğlu döneminde tamamlanarak hizmete başladı. Ama bütünün bir parçası eksik. Sakarya Ovası Büyükşehir. Sakarya'da tren imal ediliyor ancak şehir içi Raylı Tren ulaşımı, henüz yapılamamıştır. Sakarya insanı, raylı trenin rahatlığından ve ekonomik ulaşım imkanından mahrum kalmıştır. Sakaryalılar, aydınların, okur yazarların raylı ulaşım ile ilgili görüş ve düşüncelerini beklemektedir ' diye konuştu. Kentin vizyonu olacak projeler bekleniyor. Sakarya'nın ulaşım konusundaki beklentisine cevap verecek adımlar atılması gerektiğini belirten Başkan Zor, 'Ulaşım hareketlerinin tren ve otobüs terminallerinin birbirine yakın olması, ulaşım seçeneği olasılığı değiştirme durumundaki insanlara, maliyet-zaman kaybı süreci hizmet kriterlerinin öneminin göstergesidir. Büyük düşünen büyük projeleri üretir ve insanlığa armağan eder. Yapılan imalatlar uzun yıllar hizmet verir. Büyükşehir olmak büyük düşünmeyi gerektirir. Hizmet çizgisi şekillenecek Sakarya'daki yaşama vizyon oluşturacak projelerin başlanmasını bekliyoruz.' dedi.
Anahtar Kelimeler: sakarya, kültürel, doğal, kaynakları, koruma, derneği
Bu haber toplam 3095 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1933 Naziler Alman Komünist Partisi'nin bütün mallarına el koydu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free