hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
PTT ücretsiz maske dağıtımına başladı Büyükşehir 100 bin maskeyi ücretsiz dağıtıyor Büyükşehir yeni tedbir kararları aldı Sağlık çalışanlarına SATSO Üyelerinden bir destek daha Sakarya Teknokent Ar-Ge ve Tasarım Firmalarının Kiralarında İndirime Gitti “COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” Başvuruları Başladı Vali Nayir Kaymakamlar ile Videokonferans Toplantısı Gerçekleştirdi SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız ÖZPAŞ Marketten açıklama
PTT ücretsiz maske dağıtımına başladı
PTT ücretsiz maske dağıtımına başladı
 
SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI
SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI
 
Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız
Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız
 
ÖZPAŞ Marketten açıklama
ÖZPAŞ Marketten açıklama
Sakarya’da Eğitim Sınıf Duvarlarını Aşıyor.
 

Sakarya’da Eğitim Sınıf Duvarlarını Aşıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan olağanüstü durumda okullarında olmayan öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için yeni eğitim metodları üzerine çalıştıklarını ifade etti.

25 Mart 2020 Çarşamba 21:49
Yazdır

Sakarya’da Eğitim Sınıf Duvarlarını Aşıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan olağanüstü durumda okullarında olmayan öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için yeni eğitim metodları üzerine çalıştıklarını ifade etti. Durmuş, Sakarya Çevrim İçi adını verdikleri çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu.

“Bugünlerde tüm insanlığı etkisi altına alan olağanüstü bir durum yaşanmakta ve toplumsal sağlığımızı korumak için öğretmen ve öğrencilerimiz okullarımızda değiller.  Yaşamın her alanında ama özellikle eğitim alanında karşı karşıya geldiğimiz bu yeni durumla uyumlu farklılaştırılmış süreç modelleri üretmek amacıyla Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sorumluluklarımızı yerine getirmede farklılaştırılmış bir yöntem izlemeyi tercih ettik. Bu süreçte teknoloji ve internet alanındaki mevcut gelişmeleri, çocuklarımızın geleceğini şekillendirdiğimiz eğitim alanında   klasik yöntemlerin dışında yeni metotlar üretmek için değerlendirdik. 2023 Vizyonu amaçları doğrultusunda müdürlüğümüz bünyesinde yürütülmekte olan çalışmalarımızı kapsayan, öğrenmenin sınıf duvarlarını aştığı geleceğin eğitim modelleri üzerine çalışmalarımızı hızla ve verimlikle hayata geçirmek için planlamalar yaptık. Olağanüstü durumlar birliktelikleri güçlendirir ve pratik çözümlere çabuk ulaşılmasını sağlar. Öyle de oldu. Hazırlamış olduğumuz “Sakarya Çevrim İçi” çalışmalarımız ile öğrencilerimizin, değerli meslektaşlarımızın ve ailelerimizin hep birlikte paylaşım içinde olması amaçlanmıştır.

“Sakarya’da Eğitim, Sınıf Duvarlarını Aşıyor...” teması ile bakanlığımızın EBA üzerinden verimlilikle gerçekleştireceği uzaktan eğitim sürecinde çocuklarımızın gözlerindeki ışıltıyı korumak ve yüzlerinden tebessümü eksik etmemek gerek anlayışını yansıtan Sakarya Çevrim İçi Çalışmaları hazırlandı. Sakarya Çevrim İçi çalışmaları bazen masal dinleyerek, bazen sanal âlemde müze veya resim sergisi ziyareti yaparak, bazen öğretmenlerimizi evlerimize telefon ve bilgisayar ekranları aracılığıyla misafir ederek eğitime kaldığımız yerden ama farklı öğrenme tasarımları ile zenginleştirilerek devam edeceğimiz bir süreç planlamasıdır.

Sakarya’daki bütün öğretmenlerimiz, Telegram üzerinden oluşturulan gönüllülük esasına göre gruba dahil edildi. Buradan öğretmenlerimizin öğrenci ve velileriyle oluşturdukları gruplara Bakanlığımızın EBA ve EBA TV üzerinden uzaktan eğitim süreci ile ilgili bilgilendirme mesajları gönderildi. Öğretmenlerimize yönelik bu süreci nasıl yönetecekleriyle ile ilgili yol haritaları oluşturulup sürecin nasıl işleyeceği hakkında hazırlanan tanıtım videoları gönderildi. Öğrenme tasarımları öğretmenlerimizin tercih ettikleri bir çevrim içi uygulaması (Skype ve Adobe Connect, MS Teams, FreeConferenceCall, Zoom, Google Hangouts, Perculus, GoToMeeting, Fuz, Get a meet, vedubox) ile öğrencilerin evlerine misafir olarak interaktif etkinlikler gerçekleştirebileceği şekilde hazırlandı. “Öğretmenim Evimin İçinde Çevrim İçi” adını verdiğimiz bu çalışmalarla öğretmenlerimiz bu araçları kullanarak öğrencileriyle etkileşimli ders işleyecekler ve soru çözebileceklerdir. Bunun yanında Günü Selamlıyorum, Sağlıklı Yaşıyorum, Merak Ediyor Öğreniyorum, Sorumluluklarımın Farkındayım, Değerliyim Değer Katıyorum, Anlat Bakalım öğrenme tasarımları ile uzaktan eğitim sürecinde çocuklarımıza öğretmenleri, aileleri ve arkadaşları ile nitelikli zaman geçirebilecekleri öneriler sunulmuştur. Sakarya ÖDM Birimimizin desteği ile 8. ve 12. sınıflara yönelik olarak ilimiz genelinde belirlenen kazanım eksikliklerini gidermek amacıyla kazanım değerlendirme soruları hazırlanmıştır. Branş öğretmenlerimiz Skype vb. uygulamaları kullanarak interaktif olarak öğrencilerimizle birlikte soru çözümü ve ders anlatımı yapacaklardır. Öğrencilerimiz, günlük etkinliklerini tamamladıktan sonra saat: 22.00’de Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Youtube kanalındaki "Kültürel Mirasımızdan Seçmeler" etkinliğine katılacaklardır. Masal anlatımı, gölge oyunu ve meddah ile tanışan öğrenciler izlediklerinden edindikleri kazanımları, arkadaşları, aile büyükleri ve öğretmenleri ile paylaşarak etkinlikler gerçekleştireceklerdir. Sakarya Çevrim İçi çalışmalarının uygulanma süreci boyunca öğrencilerin, aileleri ve öğretmenleri ile yaptıkları etkinliklerin de yer aldığı fotoğraflarla katılabilecekleri “Geleceğim Hayal Gücünde Saklı” fotoğraf yarışması düzenlenecektir. Yarışma şartnamesi ve başvuru formu müdürlüğümüz internet sayfasında yayınlanmıştır. Etkinliklerin fotoğraflarıyla yarışmaya katılan öğrenci, veli, öğretmen ve yöneticilerimizin adreslerine sürpriz hediyeler gönderilecektir.

“Gün, umutlarımızı ve hayal gücümüzü motivasyon kaynağımız olarak değerlendirme günüdür” temasıyla #sakaryacevrimici hashtagi başlatarak ilimizde öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte uzaktan eğitim sürecinin farklı öğrenme tasarımları oluşturarak geçirilmesi hedeflenmiştir.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tüm eğitim paydaşları ile uzaktan eğitim sürecine hazırdır. Bu çalışmalarda emeği geçen meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Anahtar Kelimeler: milli, eğitim, müdürü, fazilet, durmuş, koronavirüs
Bu haber toplam 6601 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1985 Balıkesir'de eğitim uçuşu yapan bir uçak, marangozlar sitesine düştü. Uçağın iki pilotu ile 14 kişi öldü, 21 kişi yaralandı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free