hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Sakaryalıların destekleri bölgeye ulaştı Kültürel etkileşim müşterek tarih bilinci oluşmasına katkı sağlıyor 2021 Türk Dünyası Kültür Başkentine en uygun aday Sakarya’dır Çeşme Meydanına örnek çalışma ÖZKOÇ: “O GÜNÜN GELECEĞİNİ BİLİYORUZ, HAZIR OLMALIYIZ” Sakarya Oda ve Borsalarından Elazığ ve Malatya'ya Yardım Eli Akgün Altuğ'un Acı Günü Şehrimiz için en iyisi olmasını istiyoruz Sakarya Elazığ ve Malatya’nın yanında Utaş Uşakspor:1 Sakaryaspor:1

Sakaryalıların destekleri bölgeye ulaştı
Sakaryalıların destekleri bölgeye ulaştı
 
ÖZKOÇ: “O GÜNÜN GELECEĞİNİ BİLİYORUZ, HAZIR OLMALIYIZ”
ÖZKOÇ: “O GÜNÜN GELECEĞİNİ BİLİYORUZ, HAZIR OLMALIYIZ”
 
Akgün Altuğ'un Acı Günü
Akgün Altuğ'un Acı Günü
 
Sakarya Elazığ ve Malatya’nın yanında
Sakarya Elazığ ve Malatya’nın yanında
Sakarya'da Araç Trafiğini Rahatlatacak Proje
 

Sakarya'da Araç Trafiğini Rahatlatacak Proje

Sakarya’da uzun yıllardır üzerinde çalışılan, aynı güzergahta yolcu taşıyan minibüsler ile taksi dolmuşlarını bir araya getirecek oluşumda sona gelindi.

5 Mart 2015 Perşembe 00:49
Yazdır

Sakarya’da uzun yıllardır üzerinde çalışılan, aynı güzergahta yolcu taşıyan minibüsler ile taksi dolmuşlarını bir araya getirecek oluşumda sona gelindi. Şehir trafiğine çözüm üretmek için böyle bir karar aldıklarını belirten Başkan Bektaş, “Pilot bölge seçilen Et Balık hattında minibüsçülerimiz oluşuma tamam dedi. Taksi dolmuşçularımız da evet derse birleşmeyi hayata geçireceğiz” dedi.
PİLOT BÖLGE ‘ET BALIK’ HATTI
Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odasına (SESOB) bağlı Adapazarı Minibüsçüler Odası tarafından, şehir içi yolcu taşıyan minibüs ve taksi dolmuşları bir araya getirerek, artan araç sayısından dolayı oluşan şehir trafiğine katkı sağlamayı amaçlayan proje de sona gelindi. Pilot bölge olarak seçilen ‘Et Balık’ hattında minibüsçü esnafı birleşimi destekledi. Sakarya’da bir ilk olacak projenin hayata geçmesi için Et Balık hattında çalışan taksi dolmuşçu esnafının da evet demesi gerekiyor.
MİNİBÜSÇÜ ESNAFI BİRLEŞİME EVET DEDİ
Birleşimin uzun yıllardan beri üzerinde çalıştıkları bir proje olduğunu ifade eden Adapazarı Minibüsçüler Odası Başkanı Ali Bektaş, “Üniversitemize de konuyla ilgili çalışma yaptırdık, artık söz esnafımızda. Minibüsçü arkadaşlarımız hazırlanan taahhütnameyi imzalayarak birleşime destek verdi” dedi.
BİRLEŞİM NELER GETİRECEK?
Birleşimin neler getireceği konusunda açıklamalarda bulunan Bektaş, “Et Balık hattına çalışan 40 adet minibüs, yine aynı hatta çalışan 70 adet dolmuş taksi günde bin 500 sefer yapıyorlar. Böyle bir birliktelik olduğu zaman hesaplarımıza göre 600’e kadar düşecek. İki tarafta ki esnaf gurubu birleşecek, kazanç ta aynı olacak. Ne çalışan insan yıpranacak, ne araç yıpranacak. Trafikte de gözle görülür bir rahatlama olacak” diye konuştu.
ESNAF MAĞDUR EDİLMEYECEK
Birleşim sonucunda hiçbir esnafın mağdur olmayacağının altını çizen Bektaş, “Taksi dolmuşçu esnafına ait ‘T’ plakalar iptal edilmeyecek. Taksi dolmuş plakası yerine minibüs plakası verecekler. İki plaka birbirine entegre olacak. Sakarya’da bir ilk olacak, belki Türkiye’ye de örnek olur. Taksi dolmuşçu esnaflarımız bu işe tamam derlerse toplanan imzalarla birlikte Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezine (UKOME) başvuracağız” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: sakarya’da, uzun, yıllardır, üzerinde, çalışılan, aynı
Bu haber toplam 1812 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1990 Amerika Birleşik Devletleri'nin ilk zenci valisi L. Douglas Wilder, Virjinya'da görevine başladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free