hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
PTT ücretsiz maske dağıtımına başladı Büyükşehir 100 bin maskeyi ücretsiz dağıtıyor Büyükşehir yeni tedbir kararları aldı Sağlık çalışanlarına SATSO Üyelerinden bir destek daha Sakarya Teknokent Ar-Ge ve Tasarım Firmalarının Kiralarında İndirime Gitti “COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” Başvuruları Başladı Vali Nayir Kaymakamlar ile Videokonferans Toplantısı Gerçekleştirdi SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız ÖZPAŞ Marketten açıklama
PTT ücretsiz maske dağıtımına başladı
PTT ücretsiz maske dağıtımına başladı
 
SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI
SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI
 
Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız
Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız
 
ÖZPAŞ Marketten açıklama
ÖZPAŞ Marketten açıklama
SAKARYA VALİSİ MUSTAFA BÜYÜK’ÜN İSTİHDAMA DESTEK ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR.
 

SAKARYA VALİSİ MUSTAFA BÜYÜK’ÜN İSTİHDAMA DESTEK ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR.

İlimizde lastik üretimi konusunda faaliyette bulunan ve istihdamın korunmasında ciddi anlamda desteği bulunan Goodyear Lastikleri T.A.Ş.‘nin üretim faaliyetlerini yerinde görüp bilgi almak amacıyla Sakarya Valimiz Mustafa BÜYÜK tarafından fabrikaya ziyarette bulunuldu.

28 Eylül 2013 Cumartesi 22:13
Yazdır

SAKARYA VALİSİ MUSTAFA BÜYÜK’ÜN İSTİHDAMA DESTEK ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR.

İlimizde lastik üretimi konusunda faaliyette bulunan ve istihdamın korunmasında ciddi anlamda desteği bulunan Goodyear Lastikleri T.A.Ş.‘nin üretim faaliyetlerini yerinde görüp bilgi almak amacıyla Sakarya Valimiz Mustafa BÜYÜK tarafından fabrikaya ziyarette bulunuldu. Ziyarete Arifiye Kaymakamı Mehmet Ünal, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Tekin Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü S.Yavuz Sandıkçı, Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan da katılmıştır.

Fabrika Direktörü Mesut Sancaklı ve Üretim Müdürü Ömer Tezgörücü tarafından ziyaretçilere işletme ile ilgili brifing verildi. Sakarya Valisi Mustafa Büyük, üretimin ve istihdamın geliştirilmesi için İlimizde faaliyette bulunan bütün işletmeleri destekleme gayreti içerisinde olduklarını ifade etti.

Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Tekin KAYA, istihdamın korunmasına yönelik sertifikalandırma programlarıyla Goodyear Lastikleri T.A.Ş.’de üretimde çalışanların tamamına yakınının mesleki eğitim uygulamalarıyla sertifikalandırıldığını, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun çalışmalarıyla 2013 yılında İlimizde, 1130 kişiye yönelik sertifikalandırma programının başarıyla tamamlandığını belirtmiştir. Ayrıca, tehlikeli ve çok tehlikeli işler sınıfında üretim faaliyetinde bulunan işletmelerin çalışanlarına yönelik sertifika programlarıyla istihdamın korunmasına yönelik destekleme faaliyetlerine devam ettiklerini vurguladı. Diğer taraftan, İŞKUR’un geçen yıl yaptığı işgücü piyasası analiz çalışmaları neticesinde lastik ve plastik teknolojileri alanında yetişmiş elemana ihtiyaç olduğunun ortaya çıktığını ve bu bağlamda ihtiyacın karşılanması için İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunca İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Erenler İlçesindeki Sakarya Mesleki Eğitim Merkezini, Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezine dönüştürülmesine ve bünyesinde Plastik Teknolojisi alanının açılmasına karar verildiğini ve bu alanın açılmasıyla bu sektöre güçlü bir destek verilmiş olacağını hatırlattı.

Ziyaret sonunda Fabrika Direktörü Mesut Sancaklı tarafından günün anısına, ziyaretçilere teşekkür plaketi ve rozet takdim edildi.

Anahtar Kelimeler: ilimizde, lastik, üretimi, konusunda, faaliyette, bulunan
Bu haber toplam 2916 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1985 Balıkesir'de eğitim uçuşu yapan bir uçak, marangozlar sitesine düştü. Uçağın iki pilotu ile 14 kişi öldü, 21 kişi yaralandı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free