hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
İl Hıfzısıhha Kurulu 20.05.2020 Tarih ve 2020/41 Nolu Kararı İl Hıfzısıhha Kurulu 19.05.2020 Tarih ve 2020/40 Nolu Kararı Kadir Gecesi şifa bekleyen insanlığın müjdecisi olsun Gençler ülkemizin geleceğinin mimarı olacak Büyükşehir 19 Mayıs’ı havadan da kutladı 81 İlde 22.05.2020 İle 26.05.2020 Arasında Uygulanacak Sokağa Çıkma Kısıtlaması Bayram Coşkusunu İstiklal Marşını Okuyarak Yaşattık 81 İl Valiliğine Şehir Giriş-Çıkış Tedbirleri Genelgesi Konservatuvardan 19 Mayıs İçin Zeybekli Kutlama Eğitim Fakültesinin 6 Programı Akredite Oldu
İl Hıfzısıhha Kurulu 20.05.2020 Tarih ve 2020/41 Nolu Kararı
İl Hıfzısıhha Kurulu 20.05.2020 Tarih ve 2020/41 Nolu Kararı
 
Kadir Gecesi şifa bekleyen insanlığın müjdecisi olsun
Kadir Gecesi şifa bekleyen insanlığın müjdecisi olsun
 
81 İlde 22.05.2020  İle 26.05.2020  Arasında Uygulanacak Sokağa Çıkma Kısıtlaması
81 İlde 22.05.2020 İle 26.05.2020 Arasında Uygulanacak Sokağa Çıkma Kısıtlaması
 
Bayram Coşkusunu İstiklal Marşını Okuyarak Yaşattık
Bayram Coşkusunu İstiklal Marşını Okuyarak Yaşattık
Sakarya Turizmde Marka Olacak
 

Sakarya Turizmde Marka Olacak

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen, Sakarya'nın Zengin Bir Turizm Potansiyeline Sahip Olduğunu Belirterek, Bunun Harekete Geçirilmesi İçin Herkesin Çaba Göstermesi Gerektiğini Söyledi.

24 Şubat 2008 Pazar 05:25
Yazdır
Sakarya Valiliği tarafından düzenlenen "Turizmde Yeni Bir Marka Olarak Sakarya" konulu toplantı, Sakarya Üniversitesi Süleyman Demirel Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, Sakarya'nın hızla dünya şehri olmaya doğru yol aldığını belirterek, "İlimize hızla sanayi geliyor. Ancak biz bu konuda seçiciyiz. Çevreyi kirleten sanayi istemiyoruz. Ayrıca Sakarya'da büyük alışveriş merkezleri açılmaya başladı. Sakarya, tarımda, sanayide iyi durumda. Sıra geldi turizme. Turizm için her şeyimiz var. Tek eksiğimiz müteşebbis ve para. Bunlar gelince Sakarya daha iyi bir yaşam tarzına kavuşacak. Adapazarı dendiği zaman akla bir şey gelmeli. Yemek kültürü, turizm, spor gibi. Bunun için markalaşmak şart" dedi. Markalaşmanın önemine değinen Vali Hüseyin Atak ise, "Bir kentin kalkınmasında markalaşma çok önemli. Sakarya'nın turizm potansiyeli geniş. Tarihi Taraklı ilçesi, Sapanca ve Poyrazlar gölleri, sahiliyle Karasu, termal kaynaklar, turizm için önemli potansiyeldir. Bu kaynakları yöresel değerler ekleyerek pazarlamak gerekiyor. Bunun için Sakarya Valiliği olarak elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz" diye konuştu. Sakarya'nın turizm potansiyelinin harekete geçirilmesi için her kesimin çaba göstermesi gerektiğini ifade eden Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen de, "Bu toplantı bir şehir vizyonu çizmeyi amaçlıyoruz. Sakarya'nın sahip olduğu çok yönlü potansiyeli var. Bu topraklarda tarım var, sanayi var. Ayrıca zengin bir turizm potansiyeli var. İstanbul'a yakın olmasından dolayı ticari imkanlar var. Bizim elimizde sihirli bir değnek yok. 4 yıllık bir zaman dilimi öngörüyoruz. Bu arada turizmin gelişmesi için kanaat önderleri çıkarmayı amaçlıyoruz. Yurt dışında birçok gezi gerçekleştirdim. Beni en çok Yunanistan'ın Pire şehri etkiledi. Pire, Yunanistan'ın en büyük liman şehirlerin biri. Buraya ayak bastığınızda iki şey var; deniz ve taş. Ama oranın yöneticileri şehri deniz yollarıyla işlemişler. Deniz taşımacılığı ve turizm sayesinde çok rahat bir yaşam yaşıyorlar. Yani sahip olduğumuz potansiyeli değerlendirmeliyiz. Bir de Tataristan'ın başkenti Kazan'ın kuruluşunun bininci yıldönümü kutlamalarına katıldım. Orada herkesin bu kutlamalara nasıl katkı yaparım diye çaba gösterdiğini gördüm. Sakarya'nın marka olması için herkes çaba göstermeli. Bu projenin gerçekleşmesi Ankara'dan, milletvekillerinden, validen, belediye başkanlarından beklenirse, bu proje hayata geçmez. Herkes katkı sağlamalı. Bu projenin geçekleşmesi için kanat önderleri çıkarmamız gerekiyor. Bu projenin başarıya ulaşmasıyla herkes fayda görecek. Ama önemli olan burada herkesin buna katkı sağlamasıdır" şeklinde konuştu. Daha sonra uzmanlar, Sakarya'nın turizm potansiyelinin harekete geçirilmesi konusunda sinevizyon eşliğinde bilgi verdi.
Anahtar Kelimeler: cumhurbaşkanlığı, genel, sekreteri, mustafa, isen, sakarya
Bu haber toplam 2799 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1925 Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal'e suikast girişimi gerekçesiyle ölüm cezasına çarptırılan Manok Manukyan idam edildi.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free