hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak Sakarya’da hayvancılığın gelişimi için ortak çalışmaya hazırız Devletimiz tüm imkânlarıyla Sakarya’daydı Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI 3600 Aday Arasından Türkiye Finaline Adını Yazdırdı. Millî Savunma Üniversitesi (MSÜ) Sonuçlarına Sakarya Damgası SAÜ 50 Yılda Uluslararası Bir Markaya Dönüştü Uluslararası İşgücü Piyasası e-Haritası Hazırlandı MEM’de Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlıkları
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
 
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
 
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
 
YKS’ye ücretsiz ulaşım
YKS’ye ücretsiz ulaşım
Sakarya Teknokent 84 Teknoloji Geliştirme Bölgesi Arasında 14’üncü Oldu
 

Sakarya Teknokent 84 Teknoloji Geliştirme Bölgesi Arasında 14’üncü Oldu

Sakarya Teknokent, 84 Teknoloji Geliştirme Bölgesi arasında yükselişe geçerek 14’üncü oldu.

24 Aralık 2019 Salı 17:58
Yazdır

Sakarya Teknokent 84 Teknoloji Geliştirme Bölgesi Arasında 14’üncü Oldu

Sakarya Teknokent, 84 Teknoloji Geliştirme Bölgesi arasında yükselişe geçerek 14’üncü oldu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri Ödül Töreni’nde Sakarya Teknokent yükselerek 14. sırada yerini aldı.

Ankara’da gerçekleştirilen 7. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri Ödül Töreninde, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri (TGB) ve Araştırma Geliştirme (Ar-Ge) merkezlerinin verileri değerlendirildi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından belirlenen kriterler ve bu kriterlere karşılık gelen verilerin değerlendirilmesi sonucunda Sakarya Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi, 84 Teknopark arasında 14. sıraya yükselerek Doğu Marmara Bölgesinde bulunan Teknoparklar arasında zirvede kalmayı başardı.

Ödül töreninde konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank “Küresel rekabette ayakta kalabilmek ve bu yarışın içinde olabilmek için teknolojinin tüketicisi değil üreticisi olmak zorundayız. Teknoloji üretmek içinse, iyi işleyen bir Ar-Ge ve yenilik ekosistemi şarttır. 84 TGB, 112 bin araştırmacısı ile bu ekosistemin temel aktörüdür” dedi.

Törende Sakarya bölgesinde Ar-Ge ve Tasarım Merkezi olan MKS Mermer Kesme, Aydın Endüstri, Kromel Makina, Tüvasaş, Küçükçalık Tekstil, Toyota, Kar Metal ve Yektamak Makina firmalarına, belgeleri Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından takdim edildi.

“Bölgede Ar-Ge ve inovasyonun merkeziyiz”

Sakarya Üniversitesi Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Şakir Görmüş konu ile ilgili olarak, “2018 yılında yapmış olduğumuz faaliyetler çerçevesinde yükseliş göstererek, 84 Teknopark arasından 14. sırada yerimizi aldık. Ülkemize, Sakarya’mıza ve üniversitelerimize hizmet etmekten dolayı mutluyuz, gururluyuz” dedi.

Sakarya Teknokent’in 5 bin 700 metrekare kapalı alan içerisinde, 86 Ar-Ge firması ve 425 çalışan ile hizmet verdiğini aktaran Prof. Dr. Şakir Görmüş, Sakarya Teknokent’in bölgede Ar-Ge, tasarım ve inovasyonun merkezi konumunda olduğunu söyledi. Sakarya Teknokent’in oluşturduğu yeni iş modeli ile çıktı ve sonuç odaklı bir yönetim modeli geliştirdiğini belirten Prof. Dr. Görmüş, bunun çıktılarını almaya başladıklarını ifade etti. Görmüş, “2019 yılında 100’den fazla TÜBİTAK, KOSGEB, MARKA ve öz kaynaklı Ar-Ge projesine destek veren Sakarya Teknokent, sadece Sakarya ilinde bulunan firmalara değil Eskişehir, Bursa, İstanbul, Kocaeli, Ankara ve Gebze’ye kadar taranan tüm bölgede Ar-Ge çalışmalarına akademisyenlerimiz eşliğinde destek vermektedir. Sakarya Teknokent ve şahsım adına başta bize verdiği desteklerden dolayı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a, Rektörümüz Prof. Dr. Fatih Savaşan’a, SAÜ Teknokent A.Ş ortaklarına ve Teknokent ailesine teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: sakarya, teknokent, teknoloji, geliştirme, bölgesi, arasında
Bu haber toplam 2067 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free