hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
SGK Köprülü Kavşağı ihaleye çıkıyor SATSO 103 Yaşında İl Hıfzısıhha Kurulu 31.05.2020 Tarih ve 2020/48 Nolu Kararı 18 Yaş Altı ile 65 Yaş ve Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesi BELPAŞ sosyal tesisleri 1 Haziran’da hizmete başlıyor Ekonomik Destek Paketi’ne başvurular başlıyor 74 gün sonra cemaatle ilk 'Cuma Namazı Yeni normalde Türkiye küresel gelişimin önemli bir dişlisi olacaktır SATSO Meclisinden Vefa Örneği VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE;

SGK Köprülü Kavşağı ihaleye çıkıyor
SGK Köprülü Kavşağı ihaleye çıkıyor
 
SATSO 103 Yaşında
SATSO 103 Yaşında
 
İl Hıfzısıhha Kurulu 31.05.2020 Tarih ve 2020/48 Nolu Kararı
İl Hıfzısıhha Kurulu 31.05.2020 Tarih ve 2020/48 Nolu Kararı
 
 18 Yaş Altı ile 65 Yaş ve Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesi
18 Yaş Altı ile 65 Yaş ve Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesi

Sakarya ile Oş kardeş şehir oldu
 

Sakarya ile Oş kardeş şehir oldu

Sakarya ile Oş arasında Kardeş Şehir Protokolü AKM’de gerçekleştirilen törenle imzalandı.

20 Haziran 2019 Perşembe 03:40
Yazdır
Sakarya ile Oş arasında Kardeş Şehir Protokolü AKM’de gerçekleştirilen törenle imzalandı. Başkan Ekrem Yüce, “Türk dünyamıızın değerli temsilcileri ve halkları; Sakarya’da ayrı bir yere sahiptir. Sakarya sizlerin evi, birlik ve beraberliğimizin sembol şehridir” derken; Oş Belediye Başkanı Taalaybek Sarıbaşov, “İnşallah bugünkü buluşmamız önümüzdeki süreçte kardeşlik bağlarımızın güçlenmesini sağlayacaktır” dedi.

Sakarya ile Oş arasında Kardeş Şehir Protokolü AKM’de gerçekleştirilen törenle imzalandı. Programda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Oş Büyükşehir Belediye Başkanı Taalaybek Sarıbaşov, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, çeşitli üniversitelerden rektörler ve akademisyenler, Türksoy Genel Sekreteri Düsein Kaseinov, Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Genel Sekreteri İlyas Demirci, Türk Konseyi, Türk Akademisi, Türk Kültür ve Miras Vakfı ile TÜRKSOY mensupları, ilçe belediye başkanları, STK temsilcileri, bürokratlar ve çok sayıda misafir yer aldı. Mehteran gösterisiyle başlayan program Milli marşların okunmasıyla devam etti.

Hep birlikte Oş’ta buluşalım
Kırgızistan tanıtım filminin ardından konuşan Oş Belediye Başkanı Taalaybek Sarıbaşov, “Sakarya’da bulunmaktan çok mutluyum. Kardeş Türk halkını Oş halkı adına selamlıyorum. Öncelikle Başkan Ekrem Yüce’ye Oş ve Sakarya halkının kardeşlik bağını geliştirmek ve kültürüne katkıda bulunmak adına attığı bu adımlardan ötürü teşekkür ediyorum. 2019 Türk Dünyası Kültür Başkenti seçilen Oş şehri, kardeşlerini ağırlamaktan mutluluk duyacaktır. Bu etkinlikler Oş şehrinin zengin kültürünü ve tarihini Türk dünyasına tanıtmak için bir fırsattır. Bu vesileyle tüm katılımcılara Oş’a davet ediyorum” dedi.

Yeni iş alanları
“Asırları geride bırakan tarihe sahip iki şehrin ilişkilerinin bundan sonra daha da gelişeceğine inancım tamdır. Bugün iyi niyet protokolü imzalamak için buradayız. Sakarya’nın tarihi zenginliklerini, ekonomik ve kültürel açıdan ne kadar geliştiğini biliyoruz. Oş şehri de 3000 yıllık tarihiyle İpek Yolu üzerinde Orta Asya’nın tarihi şehridir. İnşallah bugünkü buluşmamız önümüzdeki süreçte kardeşlik bağlarımızın güçlenmesini sağlayacaktır. Bu vesileyle Oş ile Sakarya arasında yeni iş alanları açılmasını teklif ediyor ve tüm Sakaryalıları Oş şehrimizde görmeyi bekliyoruz” dedi.

Hedeflere ulaşmak için birlikte hareket
Sakarya’nın tanıtım filminin ardından kürsüye çıkan ve tüm misafirleri Sakarya’da ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek sözlerine başlayan Başkan Ekrem Yüce, “Hemşehrilerimin verdiği güç ve destekle Sakarya için en iyi şekilde çalışmanın gayreti içerisindeyiz. Bugün bir arada olmamız da gelecek günlerde buluşacağımız ulusal ve uluslararası programlar zincirinin başlangıcı olacağına inancım tamdır. Yine tüm Sakarya’nın ve paydaşlarımızın desteklerini devam ettirmelerini önemsiyoruz. Zira şehrin dinamikleri ile birlikte yol almak hedeflerimize ulaştırmamızı hızlandıracak, örnek bir kent olmamızı sağlayacaktır” dedi.

Ebedi dostluk ve kardeşlik gelişecek
Başkan Yüce, “Gurbeti yaşamak Anadolu insanının kader yazgısıdır. Ata yurdu topraklarımızı ve kardeşlerimizi özlüyor, her daim birlikte ne yapabileceğimizin derdini taşıyoruz. Bugün burada Sakarya- OŞ kardeş şehir belediyeler iyi niyet protokolünü imzalayarak Türkiye-Kırgızistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Anlaşmaları’ doğrultusunda iki şehir arasında ebedi dostluk, kardeşlik ve iş birliğini geliştirme yolunu açmış olacağız. Türk dünyamıızın değerli temsilcileri ve halkları; Sakarya’da ayrı bir yere sahiptir. Sakarya hepimizin evidir. Sakarya; bereket ve izzettir” dedi.

Fikir yarışması geleceğe ışık tutacak
Sakarya 2071 Vizyonu Kentsel Geliştirme Planı ve Uluslararası Fikir Yarışması ile şehrin geleceğine ışık tutacaklarını dile getiren Başkan Ekrem Yüce, “2019 Türk Dünyası Diriliş ve Tarih Şehri konumunda Sakaryamız olacak ve Türk Dünyasında şehircilik politikalarının geliştirilmesi, müşterek şehirciliğin tesis edilmesinde Sakarya önemli bir rol alacaktır. Dolayısıyla Sakarya’nın tüm sınırlarını kapsayan bir gelişme planı fikir yarışmasının yapılmasına karar verdik. Hazırlıklarımıza başladık. Bu yarışmadan alacağımız fikirler ve öneriler Sakarya’nın 2071 vizyonunu ortaya koymamıza, kalkınma ve gelişme politikalarını belirlememize, fiziksel planlarımıza yön vermemize ışık tutacak, ayrıca bizlere rehberlik edecektir” dedi.

Kardeşlik bağlarının güçlenmesinden mutluyuz
Türksoy Genel Sekreteri Düsein Kaseinov ise şunları söyledi: “Tarih ve Diriliş Şehri Sakarya’da anlamlı bir gün yaşıyoruz. Kardeşlik dileklerinin bugün resmiyet kazanmasından büyük mutluluk duydum.  Türksoy olarak başlattığımız projede kardeşlik bağlarının kurulmasını amaçlamıştık. Türk dünyasına hizmet eden kurumlar tarafından düzenlenen törenin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile Oş Büyükşehir Belediye Başkanı Taalaybek Sarıbaşov’un imzalarıyla tamamlanan kardeşlik protokolünün ardından heyetler arası hediyeleşmeler gerçekleşti. Türksoy Genel Sekreteri Düsein Kaseinov, Başkan Ekrem Yüce’ye madalya takdim etti.

Anahtar Kelimeler: sakarya, arasında, kardeş, şehir, protokolü, akm’de
Bu haber toplam 1564 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1933 Naziler Alman Komünist Partisi'nin bütün mallarına el koydu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free