hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU
Sakarya gibi bir şehir dünyada yok!
 

Sakarya gibi bir şehir dünyada yok!

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, Sakarya’nın sosyal ve kültürel bakımından kabuğunu değiştireceğini belirterek, “Doğal güzelliklerinin yanı sıra, kültürel özelliklerini de göz önüne aldığınızda dünyada böyle bir şehir yok. Sakarya’nın kültürel çeşitliliği en önemli markalarımızdan biri olacak” diye konuştu.

30 Mart 2019 Cumartesi 00:57
Yazdır

Sakarya gibi bir şehir dünyada yok!

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, Sakarya’nın sosyal ve kültürel bakımından kabuğunu değiştireceğini belirterek, “Doğal güzelliklerinin yanı sıra, kültürel özelliklerini de göz önüne aldığınızda dünyada böyle bir şehir yok. Sakarya’nın kültürel çeşitliliği en önemli markalarımızdan biri olacak” diye konuştu.

 

Potansiyeli yüksek ama

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, Erenler Büyükesence Mahallesine giderek vatandaşlarla bir araya geldi. Uzm. Dr. Cihan Kolip, Sakarya’nın tarımdan, sanayiye, turizmden spora kadar bir çok alanda büyük potansiyelinin olduğunu belirterek, bu özelliklerin bugüne kadar değerlendirilemediğinden bahsetti.

 

2 yönüyle dünyada eşi benzeri olmayan şehir

Sakarya’nın dünyada eşi benzeri olmayan bir şehir olduğunu vurgulayan Uzm. Dr. Cihan Kolip, “Birinci olarak Sakarya’daki doğal güzellikler ve bunların çeşidinin bir arada olduğu dünyada başka bir şehir yok. Dağları, yaylaları, gölleri, ormanları, denizi, şehrin boydan boya tam ortasından geçen nehri ile birlikte çok özel bir şehir. Bu yönümüzle dünyada benzerimiz yok. Diğer yandan bu kadar potansiyeli olmasına rağmen, bugüne kadar değerlendirilememiş olması özelliğiyle de dünyada eşi benzeri olmayan bir şehiriz” diye konuştu.

 

Biz daha iyisini yaparız

Sakarya’nın yaklaşık çeyrek asırdır aynı yönetim anlayışı ile yönetildiğini, bunun 17 yılının da iktidara mensup Belediyeler tarafından olduğunu ifade eden Uzm. Dr. Cihan Kolip, “Bu arkadaşlar da elbette ki Sakarya’ya bir şeyler yapmak istemişlerdir. Ama yönetim felsefeleri Sakarya’nın bugün diğer illere göre senelerce geride kalmasına neden olmuştur. Biz 25 yılda bir şey yapılmadı demiyoruz. Çok daha iyisi yapılabilirdi, Sakarya bu kadarı hak etmedi diyoruz. Biz çok daha iyisini yapacağız diyoruz. Bunu da yönetim anlayışını değiştirerek yapacağız” dedi.

 

Emek hırsızlığı yapmayız

Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz dönemde yaptığı çalışmalardan bazılarını eleştirdiklerini, bazılarını da taktir ettiklerini ifade eden Uzm. Dr. Cihan Kolip, “Mesela Meydana 12 trilyona yakın para harcanarak ortaya eskisinin bir benzeri projenin çıkmasını eleştiririz. Asfalt ve yol bekleyen yüzlerce mahallemiz varken, 2 ayda solacak 1 milyon çiçek alınmasını eleştiririz. Ama mesela şehrin geleceği ile ilgili yapılan önemli bir yatırım olduğuna inandığımız Akçay Barajı projesini de taktir ederiz. Ama bunu yaparken de, seçimi kazandıktan sonra geçip önünde birkaç fotoğraf çektirerek, ‘bunun yapılmasına, açılmasına biz vesile olduk’ şeklinde terbiyesizlik de yapmayız. Herkese hakkını veririz. Oy uğruna emek hırsızlığı yapmayız. Ve temeli Zeki Başkan’ın attığı her projeyi bitirdiğimizde, açılışa da mutlaka kendilerini davet ederiz” şeklinde konuştu.

 

Markalarımız

Sakarya’nın bir çok markası olduğunu ifade eden Uzm. Dr. Cihan Kolip, “Mesela kültürel zenginliğimiz bizim en büyük markalarımızdan biridir. Bununla ilgili olarak 4 hafta önce açıkladığımız projelerimiz arasında Kültür Caddesi projemiz büyük ilgi gördü. Bizler burada Sakarya’daki tüm kültür gruplarına özel mekanlar yapacağız dedik. Yöresel lezzetlerin, folklorik özelliklerin yansıtılacağı mekanlar olacak dedik. Sakarya, Anadolu medeniyetlerinin özetidir. Yakın coğrafyanın buluşma ve kaynaşma noktasıdır. Kafkaslardan Balkanlara tüm kültür gruplarının bir arada yaşadığı örnek yerlerden biridir.” Dedi.

 

Sakaryaspor çok önemli

Şehrimizin bir markasının da Sakaryaspor olduğunu ifade eden Uzm. Dr. Cihan Kolip, “Günümüzde futbol en büyük tanıtım araçlarından biri. Dünya ekonomisine hakim ülkeler bile dünya kamuoyunda gereken yeri alabilmek adına futbola milyarlarda dolarlık yatırımlar yapıyorlar. Türkiye, bu konuda başarısını tescillemiş ülkelerden biri. Sakaryaspor ise milli takımlara en fazla futbolcu yetiştirmiş şehirlerden biri. Sakaryaspor’umuzu kendi ayakları üzerinde duracak hale getireceğiz. Ve her yerde söylüyoruz. 5 sene içerisinde Sakaryaspor’u Süper Lig’e çıkaramazsak, biz Belediye Başkanlığı görevini bırakırız” şeklinde konuştu.

 

Kuzeyin oğlu söylemi hoşuma gidiyor

Kendisinin doğum yerinin Kocaali olduğunu da sözlerine ekleyen Uzm. Dr. Cihan Kolip, “Bana gittiğim bazı yerlerde ‘Kocaali’nin evladı’, ‘Kuzeyin oğlu’ gibi lakaplar takıyorlar. Bu benim hoşuma gidiyor. Biz Sakarya’nın evladıyız. Şehrin hemen hemen her ilçesinde akrabalarımız, çok samimi dostlarımız, arkadaşlarımız var. Kendimi Sakarya’nın her köşesi ile bütünleşmiş hissediyorum. Şehrime karşı olan borcumu Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevimde, Sakarya’yı her yönüyle ayağa kaldırarak ödenek isterim” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: iyi, parti, sakarya, büyükşehir, belediye, başkan
Bu haber toplam 2432 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free