hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
ÖZPAŞ Marketten açıklama SATSO Yönetim Kurulu Toplantısı Online Konferansla Yapıldı İl Hıfzısıhha Kurulu 01.04.2020 Tarih ve 2020/15 Nolu Kararı İhtiyaç sahiplerine yardım eli uzatıldı Yunus Çiloğlu Meslek Lisesinde Kolonya ve El Dezenfektanı üretimi başladı ÖZKOÇ: “SAKARYA’DA DERHAL SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ” TÜBİTAK Sergisi internet üzerinden yapılacak. MÜSİAD’dan Tam Destek SESAM, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne Yönelik Çalışma Raporu Hazırladı vatandaşlarımızın çok önemli bir neden bulunmadıkça dışarı çıkmaması gerekiyor
ÖZPAŞ Marketten açıklama
ÖZPAŞ Marketten açıklama
 
 ÖZKOÇ: “SAKARYA’DA DERHAL SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ”
ÖZKOÇ: “SAKARYA’DA DERHAL SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ”
 
vatandaşlarımızın  çok önemli bir neden bulunmadıkça dışarı çıkmaması gerekiyor
vatandaşlarımızın çok önemli bir neden bulunmadıkça dışarı çıkmaması gerekiyor
 
SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM
SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM
SAKARYA ASKF BAŞKANI YAŞAR ZIMBA YENİ PROJELERİ AÇIKLADI
 

SAKARYA ASKF BAŞKANI YAŞAR ZIMBA YENİ PROJELERİ AÇIKLADI

Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Yaşar Zımba, basın mensuplarıyla bir araya gelerek yeni yapılacak projeler hakkında bilgiler verdi.

4 Mart 2016 Cuma 00:04
Yazdır

Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Yaşar Zımba, basın mensuplarıyla bir araya gelerek yeni yapılacak projeler hakkında bilgiler verdi.
Ankara’da gerçekleştirdiği bir dizi temas sonrası Sakarya’ya gelerek basın mensuplarıyla bir araya gelen Sakarya ASKF Başkanı Yaşar Zımba, gerçekleştireceği projeler hakkında basın mensuplarına bilgiler verdi. Zımba toplantıda yaptığı konuşmada, “En önemlisi sağlık olduğu için en önce sağlıkla ilgili çalışmalara baktık. Sağlıkla ilgili ilk önce bakanımızla bizim futbol federasyonumuz kendi aralarında bir sözleşme yapmışlar. Her spor kulübü bir kişi isim bildirecek, illerde İl Spor Müdürlükleri ile bir ilişki kurulacak. O kişilere belirli bir yerde bir seminer vereceğiz. Her Spor Kulübü’nden sorumlu bir kişi gelecek. İlk Yardım nasıl yapılır, neler yapılır sporla ilgili seminer verilecek ve semineri alanlar seminer sonrasında belge alacak. Eskiden de bu yapılmıştı ama tutmamış. Ama şimdikinde görev yaparken parada ödenecek. O öyle olduğu için tutar diye ümit ediyoruz. Bu sağlıkla ilgili problemi böyle çözmekle nihayet oraya kadar geldik” diye konuştu.
Kulüplerimize gelir olması için yeni arayışlar içinde olduklarını da söyleyen Başkan Zımba, “Milletvekilleri ile görüştüğümde İŞKUR’la ilgili bir antrenörlere maaş verebilirmiyiz diye girişimlerim olmuştu. 6-7 tane branşta katılan kulüplerimiz var. Büyük takımı çalıştıran bir antrenör var. Küçükleri çalıştıracak antrenörlere para veremiyorlar. İzlenimim bu yöndeydi. Onlara maaş verebilir miyiz diye gidip görüştüğümde İŞKUR Genel Müdürümüzle görüştü vekillerimiz. Bakanımız, o da görüşmelerde bulundu. Geldim, İŞKUR İl Müdürümüzle bunları istişare ettik. O antrenörlere ödeme yapamıyorlar. Ödeyemedikleri için başka bir çare aradık. Temizlikle ilgili spor sahalarımızda, bakımları ile ilgili vasıfsız işçiler görevlendirebiliriz dediler. Şimdi onunla ilgili çalışma yapacağız. Bütün Spor Kulüplerimizin, her spor kulübümüzün bir tane ya kendileri ya da onların belirleyeceği bir kişi 9 ay bin 300 lira maaşla çalışacak orada. Sahalara bakım yapılacak. Yani kulüplerimize bir gelir olması için böyle bir çare bulduk. Şimdi Spor İl Müdürümüzle görüşeceğim. Spor İl Müdürümüzün üzerinden yazı yazdıracağız. Onlarda ona karşılık, Büyükşehir Belediye Başkanımız ile görüşeceğim. Bu yolları izleyerek, takımlara katkıda bulunacağız” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: sakarya, amatör, spor, kulüpleri, federasyonu, askf
Bu haber toplam 2244 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1924 İstanbul'da Maarif Müdürlüğü, Tevhid-i Tedrisat Kanunu gereğince medreselere el koydu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free