hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Meral Akşener Sakarya'lılara hitap etti Toprak Bayramı, Dünya Çölleşmeyle Mücadele Günü Söğütlü ‘de Bayramlaşma SYKD Bayramlaşmasına Yoğun İlgi İş ve Siyaset Dünyası MÜSİAD Bayramlaşmasında Buluştu MİLLET İKTİDARINDA, ALIN TERİNİZİN KARŞILIĞINI ALACAKSINIZ Budaklar’da Değişmeyen Bayram Geleneği Kardeşlik coğrafyası Sakarya’da bayramlar bir başkadır ‘’PAYLAŞMANIN GÜCÜNÜ BAYRAMLARDA DEĞİL, HER ZAMAN YAŞAYALIM’’ Sakarya’yı çok daha ileriye taşıyacağız
Meral Akşener Sakarya'lılara hitap etti
Meral Akşener Sakarya'lılara hitap etti
 
SYKD Bayramlaşmasına Yoğun İlgi
SYKD Bayramlaşmasına Yoğun İlgi
 

Kardeşlik coğrafyası Sakarya’da bayramlar bir başkadır
Kardeşlik coğrafyası Sakarya’da bayramlar bir başkadır
 
‘’PAYLAŞMANIN GÜCÜNÜ BAYRAMLARDA DEĞİL, HER ZAMAN YAŞAYALIM’’
‘’PAYLAŞMANIN GÜCÜNÜ BAYRAMLARDA DEĞİL, HER ZAMAN YAŞAYALIM’’
Sağlık Yönetimi Sempozyumu
 

Sağlık Yönetimi Sempozyumu

Sakarya Üniversitesi Sağlık Yönetimi Topluluğu tarafından “Sağlık Yönetimi Sempozyumu” düzenlendi.

30 Ekim 2017 Pazartesi 17:49
Yazdır

Sağlık Yönetimi Sempozyumu

Sakarya Üniversitesi Sağlık Yönetimi Topluluğu tarafından “Sağlık Yönetimi Sempozyumu” düzenlendi.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen sempozyuma Sağlık Yönetimi Bölümü Başkan Yrd. Doç. Dr. Harun Kırılmaz, Medicana İnternational Genel Müdürü Yrd. Ümit Boyacıoğlu ve öğrenciler katıldı.

Sektör ile iş birliği içinde olunmalıdır

Sağlık hizmetinden ve sağlık hizmetinde özel sektörün öneminden bahseden Yrd. Doç. Dr. Harun Kırılmaz, “Sağlık hizmeti bir kamu hizmetidir. Ancak sadece kamu tarafından sunulmuyor. Özel sektör bu işi daha az kaynak ve daha az personel ile yapıyor. Sağlık hizmeti sunumunda sadece devlet ya da kamu rol alamaz. Kamunun alacağı rol sadece düzenleme, denetleme, yol göstermektir. Hizmet sunumu rolünde özel sektör teşvik edilmeli. Özel sektörün teşviki,  yatırımın kolaylaştırılması, hizmet sunumunda devletin karşılaşacağı sorunları ortadan kaldırması anlamına geliyor.” dedi.

Sağlık hizmetinde üniversitelere düşen görevleri aktaran Yrd. Doç. Dr. Kırılmaz “Öncelikle sektör ile ciddi bir iş birliği içinde olunmalıdır. Sektör bizden ne bekliyor, nasıl bir öğrenci profili bekliyor bunları sorgulamamız gerekiyor. Teknolojiyi iyi kullanan, dış dünyaya açık, bilgi alışverişi olan, sosyal ve sadece eğitiminde derslerinde başarılı değil çevresindeki sorunlara çözüm getirebilen bir öğrenci mi yetiştiriyoruz? Derslerinde başarılı, iyi not almış bir öğrenci mi yetiştiriyoruz? Bunu sorgulamamız bize düşen görevdir.” ifadelerini kullandı.

Devlet Hastaneleri, Özel Hastanelerin önüne geçmiş durumda

Sağlık sistemindeki dönüşüm sürecini anlatan Ümit Boyacıoğlu, “2000 yılında SSK hastanelerinde tedavi olmak günlerimizi alıyordu. Oraya gittiğiniz zaman grip diye girer zatürre olarak çıkardınız. Öyle bir sağlık sistemi vardı. Daha sonra sağlıklı dönüşüm projeleri ile özel hastaneler teşvik edildi.  2003’te gelen hükümet bu konuda ciddi atılımlar ve başarılı çalışmalara imza attı” dedi.

Uluslararası akreditasyon sistemlerini kendilerine rol model aldıklarını dile getiren Boyacıoğlu “Devlet iyi hizmet sunabilmek için gerekli olan destek hizmetlerine yarıştığımız şu anda devlet. Çünkü devletin bazı hastaneleri özel sektördeki bazı hastanelerden daha iyi hizmet sahip değildi. O noktada bir dönüşüm programı başlatıp özel sektör ile birleşti. Bizim özel sektör olarak sunuyor. Özel sektör olarak ayakta kalabilmek için daha iyi hizmet sunmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

Sempozyum, Ümit Boyacıoğlu’na verilen plaket ile sona erdi.

Anahtar Kelimeler: sakarya, üniversitesi, sağlık, yönetimi, topluluğu, tarafından
Bu haber toplam 842 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1975 Soyuz 19 Baykonur Uzay Üssü'nden havalandı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
Adasenotomotiv
Gökhan
şevki
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free