hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Sakarya’da akıllı bisiklet dönemi başlıyor Şehrin yeni hal kompleksi tamamlanıyor İHRACAT SİZDEN, PERSONEL BİZDEN ULUSLARARASI TİCARET ELÇİLERİ YETİŞİYOR İş Dünyasındaki Yerimiz Yeni Nesil Girişimcilik Sakarya 24. Sırada 300 bisiklet sahiplerini buldu 33 milyonluk dev altyapı yatırımı tamamlandı Milletvekili Dikbayır; “Gün, birlik günüdür” GökhanKORKMAZ’a yeni görev…

Sakarya’da akıllı bisiklet dönemi başlıyor
Sakarya’da akıllı bisiklet dönemi başlıyor
 
Sakarya 24. Sırada
Sakarya 24. Sırada
 

300 bisiklet sahiplerini buldu
300 bisiklet sahiplerini buldu
 
Milletvekili Dikbayır; “Gün, birlik günüdür”
Milletvekili Dikbayır; “Gün, birlik günüdür”
SAGİF2018 İçin İmzalar Atıldı
 

SAGİF2018 İçin İmzalar Atıldı

Üniversite, Kamu Kurumları ve Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcilerinden oluşan Sakarya Sinerji Platformu, bu ayki toplantısını Sakarya TÜMSİAD ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

22 Şubat 2018 Perşembe 02:41
Yazdır

SAGİF2018 İçin İmzalar Atıldı

Üniversite, Kamu Kurumları ve Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcilerinden oluşan Sakarya Sinerji Platformu, bu ayki toplantısını Sakarya TÜMSİAD ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Ana gündem maddesi Sakarya Ar-Ge Girişimcilik ve İnsan Kaynakları – SAGİF2018 Fuarı olan toplantıda, ayrıca MARKA Projeleri, ABİGEM (Doğu Marmara Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi) çalışmaları ve GençMÜSİAD’ın Genç Ticaret Köprüsü Projesi hususlarında bilgiler ve görüşler paylaşıldı.

Ev sahibi olarak Sakarya TÜMSİAD Başkanı Ahmet Ölmez’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda Ölmez, Sinerji Platformu Temsilcilerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Birlik ve beraberlik temennilerini ileten Ölmez, Sakarya TÜMSİAD olarak desteklerinin her daim devam edeceğini belirtti.

SAGİF Sakarya’da önemli bir misyon üstleniyor

Sakarya Sinerji Platformu Temsilcileri işbirliğinde düzenlenen ve geleneksel hale getirilen SAGİF Fuarı’nın şehre farklı bir dinamizm sağladığını belirten Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı ve Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, fuarın Sakarya’daki kamu kurumları, STK’lar ve işletmeler arasında bir bağ kurduğunu ve ayrıca kurumları halkımızla bir araya getirerek önemli bir misyon üstlendiğini söyledi. Sinerji Platformu Temsilcileri olarak adı gibi olumlu bir sinerji yakalandığını ifade eden Sarıbıyık, katkı ve desteklerinden dolayı tüm temsilcilere teşekkürlerini sundu.

SAGİF2018 26 - 28 Nisan tarihleri arasında Kent Meydanında gerçekleşecek

Sakarya’da böyle bir fuar organizasyonun ilk defa SAGİF ile başladığını ve Sakarya’daki tüm kurumları bir araya getirdiğini söyleyen İŞKUR Sakarya İl Müdürü Tekin Kaya, SAGİF2018 Fuarı’nın 26 - 28 Nisan tarihleri arasında Sakarya Kent Meydanı’nda gerçekleştirileceğini kaydetti. SAGİF Fuarı faaliyetlerinin hız kesmeden devam eden ve sürekli iyileştirilen bir organizasyon formatına dönüştüğünü dile getiren Kaya, “Geçen yıl 85’i firma olmak üzere 100 katılımcı kurumla ve yaklaşık 30 bin ziyaretçiyle gerçekleştirdiğimiz SAGİF Fuarı için bu yıl 100 katılımcı firma ve 35 bin ziyaretçiyi hedefliyoruz. İŞKUR olarak 6 bine yaklaşan açık iş gücü ilanımız da, fuarla birlikte ziyaretçilerimize sunulacak. ‘İş - Sizi Arıyor’ ve ‘Bu Fuarda İş Var’ sloganlarıyla yola çıktık. Önemli hedefimizden bir tanesi istihdam seferberliği kapsamında işsizliğin azaltılması ve istihdamın arttırılması” dedi.

İş arayanları, eleman arayanları, işini büyütmek isteyenleri, fikri olanları, kısaca her kesimi fuara beklediklerini belirten Kaya, başta Sakarya Valiliği ve organizasyona önemli oranda destek veren Sakarya Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, bu oluşuma katkı sağlayan tüm paydaşlara teşekkürlerini sundu. Kaya, ayrıca SAGİF2018 Fuarı ile birlikte yeni İŞKUR binasının ve 3 İŞKUR İş-Hizmet Merkezi’nin de hizmete açılacağını açıkladı.

Genç Ticaret Köprüsü ile yurtdışı işbirlikleri güçleniyor

Sakarya Sinerji Platformu’nun gündem konuları arasında yer alan önemli bir proje de katılımcılarla paylaşıldı. İlki Sakarya GençMÜSİAD tarafından uygulanmaya başlayan ve Türkiye’deki diğer GençMÜSİAD’larda da uygulamaya geçilen “Genç Ticaret Köprüsü” Projesi hakkında bilgi aktaran Sakarya GençMÜSİAD Başkanı Uğur Çarboğa, gerçekleştirilen proje ile yurtdışı işbirliklerinin daha güçlendirildiğini ifade etti. Yabancı uyruklu öğrencilerin işletmelerle buluşturulduğu Genç Ticaret Köprüsü Projesi sayesinde, yabancı uyruklu öğrencilerin işletmecilerle birlikte hareket etmelerine ve onlarla birlikte ülkelerinin birer elçisi rolünde işbirlikleri sağlamalarına vesile olunduğunu söyledi. Aynı zamanda öğrencilerin kişisel gelişimlerine yönelik farklı eğitim programlarının da yürütüldüğünü belirten Çarboğa, bu vesileyle önemli oranda ticaret köprüsü ve işbirliği oluşturulduğunu dile getirdi.

Anahtar Kelimeler: üniversite, kamu, kurumları, sivil, toplum, kuruluşları
Bu haber toplam 1126 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1978 Enver Sedat ve Menahem Begin Nobel Barış Ödülü'nü aldı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
Adasenotomotiv
engin
şevki
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free