hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Sakarya şehirlerin şehridir Büyükşehirli özel sporcu bölge ikincisi Osmanlı’da saray mutfağı devasa bir yerdir Kick Boks’ta Büyükşehirli sporcular kürsüde KOBİ'lerin AB Ülkelerine İhracatında Fırsatlar ve Zorluklar SATSO'da anlatıldı Kantincilerden Dayanışma Gecesi SEDAŞ, “Stargate” projesiyle yıldızlarını seçiyor SAKARYASPOR:1 ELAZIĞSPOR:0 Akçay Baraj Gölü su alınabilecek seviyeye ulaştı Şehrin gelişimine ivme kazandıran yatırımların yanındayız
Sakarya şehirlerin şehridir
Sakarya şehirlerin şehridir
 
Kantincilerden Dayanışma Gecesi
Kantincilerden Dayanışma Gecesi
 
SAKARYASPOR:1 ELAZIĞSPOR:0
SAKARYASPOR:1 ELAZIĞSPOR:0
 

Akçay Baraj Gölü su alınabilecek seviyeye ulaştı
Akçay Baraj Gölü su alınabilecek seviyeye ulaştı
Sağduyu çağrısı
 

Sağduyu çağrısı

Sakarya'da faaliyet gösteren 12 sivil toplum örgütünün temsilcileri Adapazarı Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ATSO) "Türkiye İçin Sağduyu Çağrısı" başlıklı ortak bir basın açıklaması yaptı.

26 Mart 2008 Çarşamba 17:14
Yazdır
Sivil toplum örgütü temsilcileri adına açıklama yapan ATSO Başkanı Erol Öztürk, zor bir demokrasi ve hukuk sınavından geçildiği bugünlerde, Türkiye'nin kritik dönemden hiçbir yara almadan çıkmasının herkesin ortak dileği olduğunu kaydetti. Türkiye'nin bir an önce uzun dönemli ve tempolu büyümesini sağlayacak ve işsizlik başta olmak üzere, tüm iktisadi ve sosyal sorunlara odaklanması gerektiğini belirten Öztürk, "Zor bir demokrasi ve hukuk sınavından geçtiğimiz bugünlerde, ülkemizin bu kritik dönemden hiçbir yara almadan çıkması hepimizin ortak dileğidir. Geçen yıldan beri devam eden kısır politik süreç ne yazık ki genel seçimlerden sonra da devam etmekte, toplumda umutsuzluğu ve karamsarlığı arttırmakta, siyasi, ekonomik ve sosyal istikrarı tehlikeye atmakta ve toplumun enerjisini boş yere tüketmektedir. Siyasi partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır. Siyasi partilerin kolaylıkla kapatılabilmesi aynı kolaycı yaklaşımla kurum ve bireylerin özgürlüklerinin kısıtlanması, demokratik süreç ve kurumların güçlenmesine hizmet etmek yerine, zarar vermektedir. Kuvvetler ayrılığı ilkesinin demokrasinin işleyişi için son derece önemlidir. Kuvvetler ayrılığı ilkesinin kuvvetler arasında uyumu sağlaması, çatışmaya neden olmaması, toplumda yaratılmak istenen kamplaşmayı beslememesi ve kuvvetlerin bağımsızlığını temin etmesi gerekiyor" dedi. Türkiye'nin yaklaşık bir yıldır Anayasa'yı ve Siyasi Partiler Kanunu'nu ilgilendiren çeşitli sorunlar etrafında gergin ve çözüm üretmeyen bir süreç içinde olduğunu belirten Öztürk, "Yapmamız gereken ekonomik, siyasi ve sosyal standartlarımızı gelişmiş ülkelere ulaştırmak ve AB sürecini hızlandırmak olmalıdır. Türkiye'nin gelişen dünya şartlarına uygun, toplumun beklentilerini karşılayan, her ferdini kucaklayan evrensel değerler ile kendi değerlerimizi bütünleştirecek Anayasa'ya ve Siyasi Partiler Kanunu'na ve hukukun üstünlüğü ilkesini güçlendirmeye ihtiyacı vardır. Türkiye, kendi meselelerini sindire sindire tartışarak, katılımlı bir süreç içinde tüm kesimlerin mutabakatıyla hazırlanacak bir anayasayı hak etmektedir" diye konuştu. Öztürk, memur, işçi, çiftçi, esnaf, tüccar ve sanayiciler olarak zor zamanda sağduyu ve serinkanlılıkla Türkiye'nin temel sorunlarının çözümüne her zaman olduğu gibi katkı sağlamaya ve sorumluluk üstlenmeye hazır olduklarını ifade ederek, "Demokrasi tüm kurum ve kurallarıyla hayata geçirildiğinde, bütün kurumları kısır çekişmelerden uzaklaşarak uyum içinde çalıştığında, ülkemizin aydınlık yarınlara yürüyeceğinde hiç kuşkumuz bulunmamaktadır. Türkiye'nin istikbalini karartmaya kimsenin ama hiç kimsenin hakkı yoktur" dedi.
Anahtar Kelimeler: sakarya, faaliyet, gösteren, sivil, toplum, örgütünün
Bu haber toplam 2234 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1990 Amerika Birleşik Devletleri'nin ilk zenci valisi L. Douglas Wilder, Virjinya'da görevine başladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free